Przykładowe listy zatrudnienia: oferta pracy, odrzucenie i więcej

Użyj tych przykładowych listów zatrudnienia jako przewodników

Te przykładowe listy o zatrudnieniu pomogą Ci odrzucić kandydatów, przedstawić oferty pracy , przyjąć pracowników i wiele więcej. Są skutecznym sposobem na pozostawanie w kontakcie z każdym kandydatem podczas procesu rekrutacji. Jeśli chcesz być wybranym pracodawcą, który przyciąga najlepszych pracowników, będziesz chciał komunikować się z kandydatami na każdym kroku.

Te przykładowe litery pomogą Ci efektywnie komunikować się. Skorzystaj z tych przykładowych listów motywacyjnych, aby opracować listy zatrudnienia, których używasz w swojej organizacji.

 • 01 Listy ofert pracy

  List oferty pracy jest dostarczany kandydatowi, którego wybrałeś na stanowisko. Najczęściej kandydat i organizacja negocjowali werbalnie warunki wynajmu, a pismo z ofertą pracy potwierdza ustne porozumienia. Te przykładowe oferty pracy zawierają list z ofertami pracy wykonawczej, list z ofertami pracy w połowie kariery, list z ofertami pracy na wczesnym etapie kariery oraz list z ofertami pracy. Zobacz przykładowe listy ofert pracy.
 • 02 Oferta pracy List próbka dla pracownika wczesnej kariery zawodowej

  Potrzebujesz przykładowego listu ofert pracy dla pracownika, który jest na początku swojej kariery? Istnieje duża różnica pod względem prostoty, możliwości negocjacji, korzyści i korzyści z ofert pracy, które są wykorzystywane przez starszych pracowników. Zobacz przykładowy list z ofertami pracy na wczesnym etapie kariery.
 • 03 List oferty pracy: Wprowadzenie wykonawcze

  Ten list z ofertami pracy jest dostosowany do potrzeb dyrektora wysokiego szczebla, wiceprezesa, dyrektora generalnego lub innych pracowników, którzy będą pracować w Twojej organizacji na poziomie kierowniczym. Ich listy ofert są bardziej złożone niż te, które otrzymują pracownicy niższego szczebla w organizacji.

  Kontrakty wykonawcze są często o wiele dłuższe, ponieważ osiągnięte porozumienia mogą obejmować wszystko: od rekompensat, przenoszenia kosztów i podpisywania premii do milionów dolarów w pakietach odpraw i opcjach na akcje.

 • 04 Próbki listu odrzucenia: przed i po rozmowie

  Potrzebujesz listów odrzucenia dla kandydatów, których musisz powiadomić, że nie zostali wybrani? Oto dwie próbki. W pierwszym wniosku kandydata nie dokonano cięcia, więc nie została wybrana do osobistej rozmowy kwalifikacyjnej.

  W drugiej próbie kandydat uczestniczył w rozmowie kwalifikacyjnej, ale nie został uznany za kandydata. Oba zapewniają przykładowe listy odrzucenia.

 • 05 List odrzucenia kandydata

  Wysyłanie listu odrzucenia kandydata do kandydatów, którzy nie zostali wybrani do pracy, jest dodatkowym, ale pozytywnym krokiem, który Twoja firma może podjąć, aby zbudować dobrą wolę z kandydatami i zostać wybranym pracodawcą. List odrzucenia kandydata może chwilowo sprawić, że kandydat będzie smutny, ale lepiej, aby zarówno pracodawca, jak i kandydat dzielili się oficjalnym powiadomieniem. Ponadto, w skutecznym liście odrzucenia kandydata , możesz wskazać, czy masz ciągłe zainteresowanie, mimo że masz bardziej wykwalifikowanego kandydata , którego zatrudniłeś do tej pracy.
 • 06 Wzór listu odrzucenia: Bad Cultural Fit

  Poniżej znajduje się przykładowy list odrzucenia dla kandydata, który nie wydaje się być odpowiedni dla otwartej pozycji lub dla twojej firmy.
 • 07 List od odrzucenia kandydatury: Wynajęto za właściwą pracę

  Oto przykładowy list odrzucenia dla kandydata, którego chcesz zatrudnić w swojej firmie. Miałeś bardziej wykwalifikowanego kandydata na obecne stanowisko, ale uznałbyś tego kandydata na inne stanowisko.

 • 08 Nowy list powitalny dla pracowników

  Będziesz chciał wysłać nowemu pracownikowi list powitalny krótko po tym, jak on zaakceptuje twoją ofertę pracy . To sprawia, że ​​pracownik czuje się potrzebny i mile widziany w Twojej organizacji. Potwierdza pracownikowi, że decyzja o dołączeniu do organizacji była właściwa i odpowiednia. Nowy pracownik przyjeżdża do pracy pierwszego dnia z pozytywnym morale i perspektywą. Zobacz przykładowy list powitalny dla nowego pracownika.

 • 09 Przykładowy, prosty list powitalny dla pracowników

  Oto prosty przykładowy list powitalny dla nowych pracowników. Ten przykładowy list powitalny służy tylko jednemu celowi. Powitasz nowego pracownika do swojej organizacji.
 • 10 Przykładowy list wprowadzający nowego pracownika

  Ten przykładowy nowy list wprowadzający pracownika wita nowego pracownika i przedstawia nowego pracownika swoim nowym współpracownikom. Dobrym akcentem dla wprowadzenia pracownika do firmy jest ustalenie nieformalnego czasu, z posiłkami i napojami, aby współpracownicy mogli powitać nowego pracownika. Zobacz przykładowy list dotyczący zatrudniania pracowników.