Dlaczego pracodawca może wypłacić premię za podpisanie umowy?

Premia za podpisanie jest przydatna w celu zachęcenia do zaakceptowania oferty pracy przez wybranego pracownika

Bonus za podpisanie to ryczałtowa suma pieniędzy, którą pracodawca zapewnia potencjalnemu pracownikowi. Celem premii za podpisanie jest zachęcenie wnioskodawcy do zarejestrowania się w organizacji pracodawcy. Pracodawca ma nadzieję, że oferta bonusu będzie stanowić dodatkową zachętę dla kandydata do przyjęcia oferty pracy .

Premia za podpisanie jest najczęściej używana na stanowiskach kierowniczych lub do rekrutowania pracowników ze specjalnymi, trudnymi do zdobycia umiejętnościami i doświadczeniem.

Przykładami takich perspektyw są eksperci ds. Rozwoju oprogramowania, którzy pracują efektywnie w zespołach, doświadczeni pracownicy badań rynkowych, doświadczeni menedżerowie wyższego szczebla z wcześniejszymi obowiązkami w zakresie zarządzania w departamencie oraz pracownicy specjalizujący się w gromadzeniu i analizie danych.

Lekarz rodzinny i internista to o kilka więcej przykładów, ponieważ mniej lekarzy decyduje się na podjęcie tych specjalności. Oczekuje się, że ich wartość ulegnie eskalacji w nadchodzących latach, więc premia za podpisywanie będzie bardziej przydatna.

Bonus przy podpisywaniu jest także czasami wykorzystywany do rekrutowania studentów o wysokim potencjale poza college'em. Najlepsi i najbystrzejsi studenci będą mieli wiele ofert pracy od pożądanych pracodawców. Możesz ustawić swoją ofertę pracy oprócz innych, oferując możliwość wypłaty premii za podpisanie.

Jest to niezbędne narzędzie, ponieważ wojna o wyspecjalizowane talenty wciąż się nasila. Pracodawcy mogą potrzebować premii za podpisanie, aby przyciągnąć niezbędny talent.

Bonus podpisowy jest również przydatny, gdy pracodawca chce zatrudnić kandydata, gdy inni pracodawcy mogą konkurować o tego samego potencjalnego pracownika. Większość kandydatów jest dość otwarta na fakt, że mają wiele ofert.

Musisz ustalić, jak bardzo chcesz kandydata do pracy, lub jak trudno będzie zatrudnić innego wykwalifikowanego kandydata, a następnie ustalić, czy najlepszym bonusem jest podpis.

Przykładowe sytuacje, w których należy użyć premii za podpisanie

Jednym z przykładów może być kobieca firma deweloperska, która jest rekrutowana przez duże korporacje z zachodniego wybrzeża, takie jak Google i Microsoft, które spotykają się z krytyką za brak różnorodności. Aby zaangażować swoje usługi, pracodawca na środkowym zachodzie może skorzystać z premii za podpisanie.

Drugim przykładem jest dyrektor ds. Technologii wysokiego szczebla (CTO). Dobrzy są poszukiwani i silnie rekrutowani. Aby rywalizować o talent, pracodawca może zaproponować premię do podpisu.

Trzecim przykładem jest menedżer sprzedaży o udokumentowanym doświadczeniu w zakresie sukcesu sprzedaży. Wiesz, że otrzymał kolejną ofertę pracy i uważasz, że jest on idealny do twojej otwartej pracy. Zamiast tracić wielkiego kandydata, proponujesz mu premię do podpisu, mając nadzieję na zamknięcie transakcji.

Skorzystaj z Bonusu podpisania, aby kandydat był niedrogi

Bonus podpisowy jest również przydatny, aby pomóc kandydatowi wypełnić lukę między wynagrodzeniem, którego on lub ona chce, a ofertą, która jest na stole. To oszczędza pracodawcy przed ponoszeniem rocznych kosztów wyższej pensji, niż zdecydował się zapłacić za to stanowisko.

Zaletą premii za podpisanie dla pracodawcy jest to, że jest to jednorazowa płatność. Pracodawca nie dodał tej dodatkowej rekompensaty do wyniku finansowego przedsiębiorstwa jako powtarzalnego rocznego wydatku.

Pracodawcy muszą jednak dbać o to podejście. Kiedy rozpoczynają się przyszłoroczne negocjacje płacowe , pracownik, który otrzymał premię za podpisanie, spodziewa się wzrostu, który pomniejszy różnicę między jego wynagrodzeniem a wynagrodzeniem i premią, którą otrzymał na wynajem.

Nawet jeśli powiedziałeś mu, że to jednorazowa okazja, podniosłeś jego oczekiwania. Zasadniczo pracodawca odroczył problem z przystępnością.

Nie chcesz, aby pracownik, który czuje się niedopłacony i niedoceniany, pracował w jakiejkolwiek pracy dla twojej organizacji. Pracownik potencjalnie ma negatywny wpływ na innych pracowników i klientów w miejscu pracy.

Jeśli zakresy wynagrodzeń są uczciwe i nie dyskryminujesz żadnej z chronionych klas pracowników, nie chcesz płacić pracownikowi poza zasięgiem. Pracownicy rozmawiają o pieniądzach, a pracownik będzie wiedział.

Premia za podpisanie jest przydatnym narzędziem do określonych sytuacji w zakresie zatrudnienia. Powinieneś używać ich rozsądnie, aby rekrutować najlepszych pracowników na trudnych do wypełnienia stanowiskach.

Znany również jako bonus powitalny, bonus rekrutacyjny

Przykłady: Gerald postanowił przyjąć ofertę pracy, gdy premia za podpisanie podniosła wysokość wynagrodzenia w ofercie do żądanego poziomu rekompensaty.