Urlop ojcowski w marynarce wojennej

Urlop wojskowy - Urlop rodzicielski

Aviation Boatswain's Mate (handling) 3-cia klasa Nicholas Beyer po raz pierwszy trzyma swojego 4-miesięcznego syna podczas uroczystości powrotu do domu dla załogi lotniskowca klasy Nimitz USS Harry S. Truman (CVN 75) i zaokrętował skrzydło Carrier Air ( CVW) 3 w Naval Station Norfolk. Beyer i kilku innych nowych ojców byli jednymi z pierwszych, którzy mogli opuścić statek, aby spotkać się i zatrzymać dzieci, których urodzenia zmusiły do ​​opuszczenia ze względu na rozmieszczenie. Prawie 7,500 marynarzy powróciło do swoich portów macierzystych z zaplanowanego rozmieszczenia z Harris S. Truman Carrier Strike Group (CSG) wspierających operacje bezpieczeństwa morskiego w obszarach odpowiedzialności 5 i 6 Floty. Zdjęcie US Navy autorstwa Mass Communication Specialist 2 Class Kristopher S. Wilson (Wydany) 080604-N-5345W-303.

Przed 2009 r. Ojcowie noworodków lub dzieci adoptowanych w wojsku nie mogli wziąć urlopu, chyba że urlop był pobierany od tego, co zarobili każdego roku. Każdy członek wojska zarabia 30 dni w roku. Jednak obecnie obowiązujące ojcostwo lub urlop rodzicielski w wojsku jest nieodpłatny. Dziesięć dni płatnego urlopu jest równoznaczne z uzyskaniem czterech miesięcy naliczonego urlopu za darmo w normalnej wysokości 2,5 dnia na miesiąc.

Ustawa o udzielaniu zezwoleń na obrót na rok 2009 ustanowiła program dotyczący ojcostwa, który umożliwia do dziesięciu dni bezpłatnego pobytu dla nowych ojców / współmałżonków w wojsku. Ustawa pozostawiła poszczególne usługi w celu opracowania planów wdrożenia nowej korzyści. Każda gałąź różni się dniami, w których można wziąć bezpłatne okresy urlopu, a także czas przed i po porodzie jest ograniczony. Jeśli jednak zostaną rozmieszczone podczas porodu, po powrocie nadal będziesz mógł skorzystać z dodatkowego urlopu ojcowskiego. Ten dodatkowy bezpłatny okres urlopu może być również wykorzystany w połączeniu z regularnym urlopem zarobionym przez czas służby.

Niektóre drobne zmiany w 2017 roku

W ustawie o upoważnieniach obronnych na rok 2017 wprowadzono kilka zmian w polityce i faktycznie wydłużono czas, jaki członkowie różnych oddziałów usług mogą uzyskać nieodpłatnie płatny urlop przed lub po urodzeniu dziecka w rodzinie. Ta zmiana została zaprojektowana tak, aby spełniać lub zbliżyć się do poziomu czasu dostępnego dla cywilnych odpowiedników w sektorze korporacyjnym.

Typowy cywilny urlop macierzyński wynosi 12-18 tygodni, a urlop ojcowski w świecie biznesu wynosi od 7-10 dni do nawet 10 tygodni płatnego urlopu.

Zarówno urlop macierzyński, jak i urlop ojcowski zyskały dzięki nowemu ustawie FY2017. Zgodnie z obowiązującą polityką DOD z roku 2009 zdefiniowano urlop macierzyński jako "okres rekonwalescencji do 6 tygodni po ciąży i porodzie". Nowa polityka przedłużyła okres urlopu macierzyńskiego do 12 tygodni.

DOD wystąpił również o podjęcie działań legislacyjnych w celu przedłużenia urlopu rodzicielskiego do 14 dni. Urlop rodzicielski dla członka służby, którego współmałżonek urodziła się, został po raz pierwszy dopuszczony w ustawie o upoważnieniu do obrony narodowej na rok finansowy 2009 przez maksymalnie 10 dni.

Zasady dotyczące ojcostwa marynarki / urlopu rodzicielskiego

Marynarka wojenna była pierwszą usługą do wdrożenia nowego programu. Początkowo ogłoszono w komunikacie Navy Administration (NAVADMIN) 341/08, polityka marynarki wojennej w zakresie urlopów ojcowskich polega na tym, że oficerowie dowodzący będą - zależnie od misji jednostki, konkretnych okoliczności operacyjnych i kęs serwisu (pracy) - przyznawać dziesięć dni bezpłatnego urlopu żonatemu członkowi marynarki wojennej, który wykonuje czynną służbę, której żona rodzi.

Kilka aspektów zainteresowania programem urlopów ojcowskich Marynarki Wojennej:

- Urlop ojcowski może być stosowany w połączeniu ze zwykłym urlopem płatnym.

- Urlop ojcowski nie jest konieczny do natychmiastowego użycia, ale musi zostać przyjęty w pierwszym roku (365 dni) od urodzenia dziecka, chociaż możliwe jest zniesienie 12-letniego limitu, jeśli uzasadniają to wyjątkowe okoliczności, które uniemożliwiły jego zastosowanie urlopu ojcowskiego w ramach limitu.

- członek nie jest zobowiązany do korzystania z urlopu w jednym bloku 10 - jednak nie może być używany kolejno w połączeniu z wolnością (normalny czas wolny, taki jak weekendy i święta) lub specjalną wolność (np. przepustka dzienna).

- uprawnienie jest ograniczone do 10 dni, niezależnie od tego, czy jest to poród wielokrotny (bliźniak, trojaczki itp.).

W 2015 r. Sekretarz Marynarki Wojennej Mabus potroił wymóg z 2009 r. Do 18 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego dla matki dla członków w marynarce wojennej i piechocie morskiej. Ogólna polityka Departamentu Obrony na rok 2017 unieważnia zmianę polityki dokonaną przez Sekretarza Marynarki Wojennej. Obecna polisa wynosi 12 tygodni urlopu macierzyńskiego i 10 dni ojcostwa dla małżonków matki.

Podwójne służby wojskowe

Departament Obrony dąży do zmiany legislacyjnej, która pozwoliłaby drugiemu rodzicowi, w przypadku par dwusługowych, na złożenie wniosku o dwa tygodnie urlopu rodzicielskiego. Pary małżeńskie w wojsku (oboje małżonkowie są w służbie czynnej) stanowią ponad 80 000 par. Obecnie ilość czasu w marynarce wojennej wynosi 10 dni dla wszystkich rodziców, którzy nie są głównymi opiekunami.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz MILPERSMAN 1050-430 - Urlop ojcowski.