Jak HR może wspierać zarówno pracowników, jak i CEO w tym samym czasie

Konkretne przykłady równoważenia roli HR w celu wspierania pracowników i dyrektora generalnego

Wspieranie ludzi jest tym, co robi dział personalny . Ale co się dzieje, gdy ludzie potrzebujący wsparcia przychodzą w sytuacjach pod różnymi kątami? Czy HR może wspierać CEO i zwykłego pracownika w tym samym czasie?

Odpowiedź brzmi: tak, a powód jest dość prosty: robienie dobrych rzeczy dla pracownika jest prawie zawsze właściwym rozwiązaniem dla dyrektora generalnego. Tak, dyrektor generalny jest zaniepokojony planem lub wartością akcji, a pracownik jest zaniepokojony jej obszarem zainteresowania, ale te dwie kwestie powinny być zbieżne w większości sytuacji.

Oto trzy przykładowe, typowe scenariusze, które pokazują, w jaki sposób dział HR może jednocześnie wspierać zarówno pracowników, jak i dyrektora generalnego.

Problem: Pracownicy skarżą się, że ich wynagrodzenie jest zbyt niskie

Dyrektor generalny chce, oczywiście, utrzymać niskie koszty osobowe. Pracownicy chcą podwyżki płac. W jaki sposób dział HR może wspierać oba? Mają przeciwne cele. Oto kroki, które może podjąć kierownik HR.

Teraz mądry dyrektor generalny zrozumie, że posiadanie pracowników zarabiających poniżej stawki rynkowej jest szkodliwe dla długoterminowego zdrowia jej firmy. Pracownicy, którzy są niedopłacani, są urażeni i pozbawieni wolności .

Bardziej prawdopodobne jest znalezienie nowej pracy i przejście dalej. I czy wiesz, kto pierwszy się porusza? Twój najlepszy i najbystrzejszy . To są ludzie, którzy najszybciej mogą znaleźć nową pracę.

Podobnie, mądrzy pracownicy zrozumieją, że jeśli już zarabiają na rynku w tej pracy, nie będą korzystać z urlopu. Czy będą zadowoleni, że nie otrzymają dużego podbicia ? Oczywiście, że nie, ale dobry menedżer HR może wyjaśnić przyczyny obecnego poziomu płac. Co najważniejsze, pracownicy czują, że kierownik działu kadr słuchał ich i nie odrzucał ich obaw.

Problem: CEO chce obniżyć zatrudnienie

Wspieranie pracowników przez zwolnienia jest wyzwaniem . Jeśli jednak zwolnienia są najlepszą decyzją dla firmy, doświadczony menedżer ds. Zasobów ludzkich nie sprzeciwi się redukcji. Możesz wspierać pracowników poprzez zwolnienia, nawet jeśli sytuacja jest nieprzyjemna. Wspierający HR manager wykona następujące czynności:

Dyrektor generalny może uznać te działania za niepotrzebne wydatki, ale jest w błędzie. Kiedy zwolnisz pracowników, chcesz, aby ci ludzie odeszli i zabrali się za swoje życie. Jeśli wesprzesz ich w zwolnieniu, szybciej znajdą pracę i będą mniej skłonni do pozwania Cię za dyskryminację .

Będziesz mieć także większą szansę na zachowanie swojej reputacji jako pracodawcy z wyboru, co jest szczególnie ważne po zwolnieniu.

Problem: Pracownicy czują się przepracowani

Wiele firm chce działać w sposób "szczupły". Choć brzmi to jak dobre dla dolnej linii, to powoduje również ogromny stres dla pracowników . Jeśli właśnie skończyłeś zwolnienie, stres może być szczególnie dotkliwy. Pracownicy, którzy wciąż tęsknią za byłymi współpracownikami, a teraz mają więcej pracy, aby zarobić taką samą wypłatę.

Możesz zrozumieć, dlaczego pracownicy nie czują się wspierani w tej sytuacji, podczas gdy dyrektor generalny cieszy się, że osiąga swoje cele finansowe. Jednak HR może w ten sposób wspierać zarówno CEO, jak i pracowników.

Nie możesz sprawić, by wszyscy byli zadowoleni cały czas

Byłoby wspaniale, gdyby każdy mógł kochać wszystkich innych i kochać ich pracę, a codziennie dostawać darmowy lunch, ale pracujesz w prawdziwym świecie. Kiedy okaże się, że nie ma prostego rozwiązania, w którym zarówno starsi przywódcy, jak i zwykli ludzie zgadzają się na odpowiedź, najlepszym wsparciem HR, jakie możesz zaoferować, jest słuchanie.

Słuchanie nie polega tylko na tym, by stać tam, podczas gdy ludzie mówią ; aktywnie stara się zrozumieć potrzeby i obawy. Gdy pracownik zrozumie, dlaczego jesteś zdenerwowany, poczuje się lepiej. Kiedy możesz odpowiednio zrozumieć ich obawy, możesz również rozwiązać problemy i wyjaśnić, dlaczego zmiana, której chcą, nie jest możliwa.

Tak, czasami ludzie nie słuchają doskonale racjonalnego powodu. Czasami dyrektor generalny odrzuca twoje pomysły na to, jak sprawić, by ludzie byli szczęśliwi, aby miała lepsze towarzystwo, ale takie jest życie. Jednak w większości przypadków dobre umiejętności słuchania idą daleko w kierunku osiągnięcia harmonii w miejscu pracy.

Nigdy nie wchodź w nas w porównaniu z sytuacjami. Pamiętaj, że wszyscy pracownicy chcą, aby firma odniosła sukces, ponieważ ich życie jest lepsze dzięki stabilnemu zatrudnieniu. I w głębi duszy wszyscy dyrektorzy generalni chcą szczęśliwych pracowników, ponieważ działają na wyższym poziomie. Szukaj więc, jak mogą się nawzajem wspierać, a dzięki zapewnieniu wsparcia HR osiągniesz również swoje cele.