Scenarzysta Profil kariery

Scenarzysta jest scenarzystą scenariusza filmu. Tworzą dialog, bohaterów i fabułę scenariusza filmowego. Scenarzysta jest często najważniejszą osobą w produkcji filmowej, ponieważ żaden film nie może rozpocząć się bez jakiejś formy scenariusza.

Podobnie jak scenarzyści telewizyjni , scenarzyści często specjalizują się w konkretnym gatunku. Pisarze komediowi piszą komedie; scenarzyści piszą dramat, pisarze science fiction piszą sci-fi i tak dalej i tak dalej.

Scenarzyści są niezwykle biegli w układaniu elementów wizualnych w fabułę i dialog. To ich praca zapewnia reżyserom, producentom, aktorom i kierownictwu projekt, nad którym pracują.

Scenarzysta Umiejętności i edukacja

Wiele osób znajduje się w niewłaściwym przekonaniu, że należy uczęszczać do szkoły filmowej lub zdobyć dyplom z kreatywnego pisania, aby odnieść sukces jako scenarzysta. Podczas gdy w rzeczywistości większość scenarzystów początkowo startowała w innych dziedzinach, niezależnie od tego, czy był to reżyser reklamowy, jak Lawrence Kasdan, czy nauczyciel historii, jak Steve Faber. Istnieje wiele kursów pisania kreatywnego, które można wziąć, które pomogą Ci rozwinąć swoje rzemiosło, ale najszybszym sposobem, aby stać się dobrym pisarzem jest pisanie. W pisaniu scenariuszy prosta czynność pisania scenariusza od początku do końca jest jak branie lekcji.

Scenarzyści naprawdę pochodzą z różnych środowisk i to życie sprawia, że ​​są wyjątkowi.

"Głos" scenarzysty rozwija się z życia, które prowadzą. Zapewniają wyjątkowe i wciągające postacie, wykorzystując swoje przeszłe doświadczenia. Wielu scenarzystów powie Ci, że opierają one bohaterów, kreślą linie i znaczną część dialogu skryptu na prawdziwych wydarzeniach, miejscach i ludziach, z którymi się zetknęli.

Dlatego ważne jest, że jeśli planujesz zostać scenarzystą , zaczynasz od obserwowania otaczającego Cię świata.

Doradztwo zawodowe

Najlepsi scenarzyści to studenci życia. Obserwują ludzi, miejsca i rzeczy na wyższym poziomie. Obserwują interakcje i relacje z wielkim zainteresowaniem, ponieważ wiedzą, że mogą później przetłumaczyć te doświadczenia na historie. Naucz się obserwować i pisać jak najwięcej. Pisanie scenariuszy jest naprawdę jedną z trudniejszych karier, ponieważ nie ma nic bardziej zniechęcającego niż gapienie się na pustą kartkę papieru i próbowanie nadania jej życia. Prawie wszyscy pisarze, niezależnie od tego, jak udane, często mówią, że pisanie jest najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili.

Kluczem jest rozwijanie pasji, wytrwałości i cierpliwości. Dobra historia wymaga czasu. Postacie potrzebują pisarza, który da im życie, a jeśli będziesz spieszyć się z tym procesem, nieuchronnie będziesz rozczarowany rezultatem. Jedną z ostatnich rad jest nigdy nie pisać za pieniądze. To nie znaczy, że nie otrzymasz zapłaty za swoją pracę; Oznacza to, że jeśli zaczynasz pisać scenariusze, ponieważ myślisz, że uczyni cię bogatym, spróbuj spojrzeć na inne kariery. Z pewnością są tam nagrody finansowe, ale tylko dla tych, którzy rozwijają swoje rzemiosło jako pierwsze.