Zarządzanie stresem i zmiana w pracy

5 sposobów radzenia sobie ze stresem w pracy

Jeśli doświadczasz stresu w pracy i chcesz dowiedzieć się, co powoduje stres i jego wpływ na pracowników, zacznij od zbadania, skąd i jak powstaje stres w miejscu pracy .

Kiedy zrozumiesz pochodzenie stresu w miejscu pracy, możesz skorzystać z tych pięciu sugestii, aby pomóc w zarządzaniu nim. Skuteczne zarządzanie stresem nie jest łatwe i wymaga czasu i praktyki. Ale rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem jest ważne dla twojego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

1. Kontrola przydziału czasu i celów

Ustaw realistyczne cele i ramy czasowe do zakończenia pracy. Zapamiętaj Alicja w Krainie Czarów z książki Alice's Adventures in Wonderland autorstwa Lewisa Carrolla? Alice chodzi po lesie. Podchodzi do rozwidlenia drogi. Nie wiedząc w którą stronę iść, pyta kota z Cheshire:

"Czy możesz mi powiedzieć, proszę, w którą stronę powinienem pojechać?
"To zależy od tego, gdzie chcesz się dostać, powiedział kot.
"Nie obchodzi mnie gdzie, powiedziała Alice.
"Wtedy to nie ma znaczenia, powiedział kot.
"- Tak długo, jak gdzieś się znalazłem, Alice dodała jako wyjaśnienie.
"Och, na pewno to zrobisz, powiedział Kot, jeśli tylko będziesz chodził wystarczająco długo."

Jeśli przez kilka dni czujesz, że bez celu idziesz długą drogą, ustal realistyczne cele na cały dzień i rok. Realistyczne cele pomogą Ci poczuć się ukierunkowanym i pod kontrolą. Cele dają także miarę, za pomocą której można zmierzyć za każdym razem zaangażowanie.

Planowanie więcej niż można sobie poradzić to świetny stresor. Jeśli czujesz się przeciążony niektórymi z twoich działań, naucz się mówić "nie". Naucz się eliminować wszelkie działania, których nie musisz wykonywać, i uważnie rozważaj zobowiązania, które podejmujesz w oparciu o czas.

Skorzystaj z elektronicznego terminarza, aby zaplanować każdy cel i aktywność, którą musisz wykonać, a nie tylko terminy i spotkania.

Jeśli sporządzenie tego raportu zajmie dwie godziny, zaplanuj dwie godziny dokładnie tak, jak zaplanowałeś spotkanie. Jeśli czytanie i odpowiadanie na codzienne wiadomości e-mail zajmuje godzinę dziennie, zaplanuj na to czas.

2. Ponownie rozważ wszystkie spotkania

Skuteczne spotkanie służy istotnemu celowi - jest okazją do wymiany informacji i / lub rozwiązania krytycznego problemu. Spotkania powinny się odbywać tylko wtedy, gdy wymagana jest interakcja. Spotkania mogą działać na Twoją korzyść lub mogą osłabić Twoją efektywność w pracy. Jeśli poświęcasz dużo czasu na nieefektywne, marnujące czas spotkania, ograniczasz swoją zdolność do osiągania ważnych celów w pracy.

The Wall Street Journal cytuje badanie, według którego amerykańscy menedżerowie mogliby zaoszczędzić 80 procent czasu, który obecnie marnują na spotkaniach, jeśli zrobili dwie rzeczy: rozpoczęcie i zakończenie spotkań na czas i śledzenie porządku dziennego .

3. Nie możesz być wszystkim dla wszystkich ludzi - kontroluj swój czas

Znajdź czas na najważniejsze zobowiązania i poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie są te zobowiązania. Podstawą zarządzania czasem jest możliwość kontrolowania zdarzeń. Kilka lat temu przeprowadzono badania, które ujawniły, że przewodniki symfoniczne żyją najdłużej wśród profesjonalistów. Patrząc na tę długowieczność, naukowcy doszli do wniosku, że w żadnym innym zawodzie ludzie nie mają tak pełnej kontroli nad istniejącymi zdarzeniami.

W swojej książce "Władza czasu" dr Charles Hobbes sugeruje, że istnieje pięć kategorii wydarzeń:

Istnieją dwa główne problemy związane z kontrolą:

Z konkurencyjnych wymagań, które istnieją dla Twojego czasu, prawdopodobnie czujesz się tak, jakby większość twojego dnia nie jest pod twoją kontrolą. Brak kontroli nad sobą jest wrogiem zarządzania czasem i główną przyczyną stresu w naszym codziennym życiu.

4. Podejmuj decyzje dotyczące czasu na podstawie analizy

Zobacz, jak obecnie dzielisz swój czas. Czy otrzymujesz małe, nieważne rzeczy wykonane jako pierwsze, ponieważ są łatwe, a ich ukończenie sprawia, że ​​czujesz się dobrze? A może koncentrujesz swoje wysiłki na rzeczach, które naprawdę będą miały wpływ na twoją organizację i twoje życie? Wydarzenia i zajęcia należą do jednej z czterech kategorii. Musisz poświęcić większość swojego czasu na przedmioty, które należą do dwóch ostatnich kategorii.

5. Zarządzaj zwlekaniem

Jeśli jesteś jak większość ludzi, ociągasz się z trzech powodów:

Zajmij się odwlekaniem, dzieląc duży projekt na jak najwięcej małych, możliwych do wykonania zadań. Zrób pisemną listę każdego zadania. Wymień małe zadania na codziennej liście zadań do priorytetu. Nagradzaj siebie po ukończeniu. Jeśli zwlekasz, okaże się, że zadanie staje się coraz większe i nie do pokonania we własnym umyśle.