Szablon Resume College dla studentów i absolwentów

Pisząc swoje pierwsze CV, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Poniżej znajduje się szablon CV dla studentów i absolwentów uczelni wyższych, a także porady dotyczące korzystania z szablonu.

Szablon wznowienia zawiera informacje, które musisz uwzględnić w swoim CV, gdy jesteś studentem lub absolwentem.

Jak korzystać z szablonu CV

Szablon pomaga w układzie CV. Szablony pokazują również, jakie elementy należy uwzględnić w swoich życiorysach, takich jak historia edukacji i pracy.

Powinieneś użyć szablonu jako punktu wyjścia do własnego CV. Jednak zawsze należy spersonalizować i dostosować swoje CV, aby odzwierciedlało ono twoje umiejętności i zdolności oraz stanowiska, o które się starasz. Na przykład, jeśli szablon CV nie zawiera listy umiejętności, ale chcesz go uwzględnić, powinieneś to zrobić.

Szablon Resume College

Informacje kontaktowe
Pierwsza część CV powinna zawierać informacje o tym, jak pracodawca może się z Tobą skontaktować.

Imię i nazwisko
Ulica (dom lub szkoła)
Kod pocztowy miasta
Telefon
Adres e-mail

Edukacja
W sekcji edukacyjnej CV podsumuj listę uczelni, do której uczęszczasz lub ukończyłeś studia, uzyskane przez ciebie stopnie oraz nagrody i wyróżnienia, które zdobyłeś. Jeśli nadal jesteś studentem college'u lub jesteś niedawnym absolwentem, możesz dołączyć do niego GPA .

College, stopień
Nagrody, wyróżnienia

Doświadczenie
Ta część CV zawiera historię pracy . Wymień firmy, dla których pracowałeś, daty zatrudnienia, zajmowane stanowiska oraz wypunktowaną listę obowiązków i osiągnięć.

Jeśli ukończyłeś staż, dobrze jest umieścić je w sekcji "Doświadczenie" swojego CV. Możesz także wyświetlić letnie oferty pracy.

Firma nr 1
Stan miasta
Daty zadziałały
Stanowisko

Firma nr 2
Stan miasta
Daty zadziałały
Stanowisko

Zajęcia

Obejmują lekkoatletykę, kluby, organizacje i inne działania uczelni. Jeśli zajmujesz pozycję w zespole (takim jak kapitan drużyny) lub w klubie (na przykład prezydent), możesz o tym wspomnieć.

Klub, pozycja klubowa, lata w klubie

Drużyna sportowa, pozycja drużyny, lata w drużynie

Umiejętności
Dodaj umiejętności związane z pozycją / dziedziną kariery, o którą się ubiegasz. Mogą to być umiejętności obsługi komputera, umiejętności językowe lub inny rodzaj umiejętności związany z pozycją. Jeśli posiadasz jakiekolwiek certyfikaty związane z tymi umiejętnościami (takie jak certyfikacja CPR lub certyfikacja w konkretnym programie komputerowym), możesz je również wymienić tutaj.

Zadanie nr 1 (powiązane certyfikaty)

Umiejętność nr 2 (powiązane certyfikaty)