Jak poprawić wydajność w pracy

8 wskazówek dotyczących poprawy wydajności, które możesz wdrożyć już dziś

Możesz znacznie poprawić swoją wydajność w pracy, ćwicząc te osiem wskazówek dostarczonych przez Jason Womack, trenera wykonawczego i autora książki, Your Best Just Just Better: Work Smarter, Think Bigger, Make More (Wiley) (Porównaj ceny). Jason wziął udział w wywiadzie mailowym, który jest tak pełen przydatnych pomysłów, że przepełnił serię artykułów.

Zobacz część 2: 6 wskazówek dotyczących poprawy produktywności .

Wywiad z Jasonem Womack o poprawie wydajności

Susan Heathfield: Tak wiele systemów poprawy produktywności i wydajności wydaje się być czasochłonne, nieporęczne i trudne do zintegrowania z codziennym życiem zawodowym. Szukam prostych wskazówek, które moi czytelnicy naprawdę mogą zrobić, które pomogłyby im poprawić wydajność tak szybko, jak wypróbowali pomysł.

Są to wskazówki, które sprawiają, że czytelnik potrząsa głową ze zdumieniem, że nigdy nie pomyślał o czymś tak prostym, ale i pomocnym. Następnie, voila! Nowa wskazówka jest zintegrowana. Możesz pomóc?

Jason Womack: Susan, ty i ja będziemy się dogadać. Kochaj sposób, w jaki myślisz. Pierwszym problemem podczas radzenia sobie z poprawą wydajności jest to, że ludzie źle opisali problem. Stanowczo podkreślają fakt , że "nie mają czasu". Domyślnie masz rację .

Od systemów wymaga się czasu, aby się uczyć, konfigurować, utrzymywać i ulepszać.

Dobrze? Wykonaj wyszukiwanie w sklepie z aplikacjami iTunes dla "produktywności" i "menadżerów list", a znajdziesz wiele konkurencyjnych systemów; 0,99 centa dostaniesz aplikację, która obiecuje ... nazwę.

Prawdziwym miejscem rozpoczęcia i tego, co czytelnicy mogą zacząć myśleć od razu, nie jest system, ale proces, przez który przechodzą, określając, dlaczego muszą być produktywni i pracować nad ich wydajnością w pierwszej kolejności.

Oto, co polecam. Wyjdź z bramy i wykonaj trzy listy - nie jedną, nie 15 - tylko trzema.

  1. O czym warto pomyśleć,
  2. Rzeczy, którymi zarządzasz przez następne 3-9 miesięcy (pochodzą z tego, o czym myślisz), i
  3. Co robić w ciągu najbliższych 96 godzin (pochodzą z tego, co zarządzasz).

O czym warto pomyśleć:

Zachowaj więc coś, co pomyślisz o zapasach. W dowolnym momencie mogę mieć 15-20 rzeczy na tej liście, a ja tylko patrzę na to co tydzień, aby upewnić się, że nadal jestem w tych rzeczach. Uważaj, aby nie załadować tej listy. Nie jest to lista rzeczy do zrobienia w życiu.

Rzeczy, którymi zarządzasz w ciągu następnych 3-9 miesięcy:

90 - 240 dni jest daleko, ale będzie tutaj, zanim się zorientujesz.

Najprostszym sposobem podejścia do tej listy jest wyjęcie kalendarza i sprawdzenie w ciągu najbliższych 12 do 36 piątków. Zadaj sobie pytanie: "Co powinienem zrobić do tego czasu?"

Pracuję z ludźmi z całego świata i mówią, że ta jedna czynność jest jedną z najważniejszych rzeczy, które poleciłem. Aktualizuj listę co miesiąc; przeglądaj to co tydzień. Lubię przypominać moim klientom: "Ty jesteś swoją marką wydajności. To, co bierzecie i co osiągacie, tworzy tożsamość marki. "

Udostępnij ten plan mentorowi, jeśli go posiadasz. Będziesz chciał, aby Twój mentor zobaczył, o czym myślisz, że powinieneś pracować, aby mógł regularnie kwestionować, pomagać i kwestionować twoje plany produktywności.

Co robić w ciągu najbliższych 96 godzin:

W tym miejscu guma uderza w drogę - tam, gdzie wszystko dzieje się naprawdę. 96 godzin to mniej więcej tyle, ile większość ludzi może przewidzieć w przyszłości.

Możesz po prostu wiedzieć, co czekają cię następne cztery dni: z kim masz spotkania, co będziesz robić w wielkim świecie i tak dalej. Moja lista rzeczy do zrobienia jest właśnie taka, i pracuję tak ciężko, jak to tylko możliwe, aby uzyskać akcje, które tam wymieniłem, aż do 15-minutowych bloków aktywności.

Dlaczego 15 minut? Łatwo: wystarczająco długo, aby dokonać postępu w czymś na tyle krótkim, aby znaleźć się w typowym dniu. Zaufaj mi, jeśli ich szukasz, zauważysz 2-10 15 minutowych bloków czasu każdego dnia.

Heathfield: Jakie są trzy - pięć największych możliwości przeciętnego pracownika, aby codziennie poprawiać wyniki?

Womack: Ok, ciekawe pytanie. Sam tytuł książki, Your Best Just Get Better, ma tendencję do przyciągania wyższych wykonawców, ostatnio promowanych i zdobywców świata (dyrektorzy, wolontariusze, członkowie społeczności, studenci i licealiści, prawie każdy, kto ma zamiar po więcej). Tak więc, kiedy widzę, że to słowo jest średnie , muszę cofnąć się i myśleć trochę więcej.

Więcej o podziękowaniu i uznaniu

Więcej o mentoringu

Możesz wdrożyć te osiem wskazówek, aby poprawić wydajność i produktywność w pracy. Dlaczego czekasz? W przyszłości osiągniesz sukces i mniej stresu, jeśli osiągniesz więcej - i bardziej efektywnie - każdego dnia.

Więcej informacji o poprawianiu wydajności