US Military Housing, Barracks i Housing Allowance

Co rekruter nigdy ci nie powiedział o mieszkaniu wojskowym

Zdjęcie Marynarki Wojennej USA autorstwa Chrisa Carsona / Wikimedia Commons / Public Domain

Wolne, lub prawie za darmo, mieszkanie jest przyznawane każdemu w wojsku. Ale w jaki sposób zapewniają mieszkanie zależy od twojego stanu cywilnego, osób na utrzymaniu i rangi.

Obudowa wojskowa dla małżeństw lub osób z zależnymi

Obudowa wojskowa dla singli

Jeśli jesteś samotny, możesz spodziewać się spędzenia następnych kilku lat służby wojskowej na terenie bazy noclegowej lub koszar.

Polityka dotycząca pojedynczych członków wojskowych, którzy żyją poza domem kosztem rządu, jest różna w zależności od służby, a nawet od bazy do bazy, w zależności od stopnia obłożenia koszar / akademików w danej bazie.

Akademiki

Jeśli twój rekruter obiecał ci mieszkanie, nie masz szczęścia. Jednak wszystkie usługi wdrożyły plany ulepszenia pojedynczych mieszkań (akademików / baraków) dla zatrudnionych pracowników.

Siły Powietrzne były pierwszą usługą rozpoczynającą program i prawdopodobnie wyprzedzającą inne usługi.

Wszyscy lotnicy, oprócz podstawowego szkolenia i szkoły technicznej, mają teraz prawo do prywatnego pokoju. Siły Powietrzne zaczęły się od przebudowy baraków na koncepcję o nazwie jeden plus jeden, który zapewnił prywatny pokój, małą kuchnię i łazienkę / prysznic wspólnie z jedną osobą. Siły powietrzne zaktualizowały swój program, stosując koncepcję "Dorms-4-Airmen". Wszystkie nowe akademiki sił powietrznych (z wyjątkiem podstawowego szkolenia i szkoły technicznej ) są teraz projektowane z wykorzystaniem tej koncepcji. Akademiki w ramach tego programu to apartamenty z czterema sypialniami. Lotnicy mają prywatny pokój i prywatną wannę i dzielą kuchnię, pralkę i suszarkę oraz salon z trzema innymi lotnikami.

Standardem armii jest apartament z dwiema sypialniami, zaprojektowany dla dwóch żołnierzy. Każdy żołnierz dostaje prywatną sypialnię i dzielą kuchnię, łazienkę i salon.

Marynarka wojenna miała poważny problem z rozpoczęciem tej inicjatywy. Tysiące młodszych marynarzy mieszkało na statkach, nawet gdy przydzielono im przydzielone statki. Budowa wystarczającej liczby koszar na bazie Marynarki Wojennej, aby zapewnić jednoosobowe pokoje dla wszystkich tych marynarzy, kosztowałaby fortunę. Marynarka rozwiązała ten problem, uzyskując zgodę Kongresu na wykorzystanie prywatnego przemysłu do budowy i prowadzenia sprywatyzowanych mieszkań dla niższych rangą marynarzy. Podobnie jak armia, ten projekt to apartament z dwiema sypialniami. Każdy marynarz będzie miał prywatną sypialnię, prywatną łazienkę i wspólną kuchnię, jadalnię i salon z innym marynarzem. Jednak w ramach inicjatywy "Homeport na ląd" marynarki wojennej marynarze przydzieleni do statków znajdujących się w porcie muszą dzielić sypialnię, dopóki nie zostaną udostępnione dodatkowe fundusze na budowę nowych kompleksów. Podobnie jak w przypadku sprywatyzowanego mieszkania rodzinnego, marynarz płaci miesięczny czynsz za kompleksowy zarząd (równy ich zasiłkowi mieszkaniowemu). "Czynsz" obejmuje wszystkie media i ubezpieczenie wynajmu. Plan zakłada, że ​​kompleksy mieszkalne będą obejmować obiekty fitness, centra medialne i centra technologiczne.

Marines wybierali inną trasę. Korpus Piechoty Morskiej uważa, że ​​niżsi rangą żołnierze Marines mieszkający razem mają zasadnicze znaczenie dla dyscypliny, spójności jednostki i esprit de corps. W ramach programu Marine Corps junior Marines (E-1 do E-3) dzielą pokój i łazienkę. Marines w klasach płac E-4 i E-5 mają prawo do pokoju prywatnego.

Pokoje wieloosobowe podlegają zwykle dwóm rodzajom kontroli: po pierwsze, istnieje normalna lub okresowa kontrola, która może, ale nie musi być ogłaszana z wyprzedzeniem. W tym miejscu dowódca lub pierwszy sierżant (lub inna wyznaczona osoba) sprawdza twój pokój, aby upewnić się, że przestrzegasz norm (łóżko, śmieci, pokój czyści itp.). Drugi rodzaj kontroli nazywa się "Zdrowie i Inspekcja opieki społecznej. " Ten typ inspekcji jest zawsze niezapowiedziany, często pojawia się około 2:00 rano i składa się z rzeczywistego przeszukania pomieszczeń sypialnianych pod kątem przemytu (narkotyki, broń, noże itd.). Czasami tym HWI towarzyszą "losowe " badanie moczu , poszukując dowodów na nadużywanie narkotyków.

Niektóre usługi / bazy umożliwiają korzystanie z własnych mebli. Inni są bardzo surowi w kwestii korzystania tylko z dostarczonych mebli rządowych. Nawet jeśli wymagane jest korzystanie z mebli rządowych, możesz mieć własny system stereo, telewizyjny lub komputerowy.

Podsumowując, większość pojedynczych zarejestrowanych osób z niecierpliwością oczekuje na dzień, w którym mogą się wyprowadzić z sypialni.

Wyprowadzać się

W większości lokalizacji pojedynczy członek może zdecydować się na opuszczenie domu akademickiego i dostać miejsce poza bazą na własny koszt. Oznacza to, że rząd nie da im BAH (Housing Allowance), ani rząd nie da im diety. O ile nie dostaniesz współlokatora (lub dwóch), trudno będzie związać koniec z końcem życia z podstawową kwotą tylko z podstawową opłatą.

Zgodnie z prawem, usługi nie mogą pozwolić pojedynczym członkom na odejście z bazy kosztem rządowym, chyba że współczynnik obłożenia na poziomie bazowym przekracza 95 procent. Oznacza to, że ponad 95 procent wszystkich sypialni w bazie musi mieć ludzi mieszkających w nich, zanim ktokolwiek będzie mógł wyjść z akademików i otrzymać zasiłek mieszkaniowy.

Zmarszczka polega na tym, że przestrzeń jest przydzielana do konkretnych jednostek, a Twoja jednostka może być przepełniona, podczas gdy inne mają wolne miejsce. W rezultacie współczynnik obłożenia na poziomie bazowym wynosi mniej niż 95 procent, a Ty nie masz uprawnień do przeniesienia się poza bazę.

Gdy ogólna liczba obłożenia przekracza 95 procent, oferta przeniesienia poza bazę opiera się na rangi. Możesz nie mieć pozwolenia na przeprowadzkę, ponieważ osoby z wyższą rangą wyprowadzają się, a wskaźnik obłożenia spada poniżej 95 procent. Nadal możesz być utknięty w bazie z współlokatorem. Rozwiązaniem tego problemu jest okresowe ponowne przydzielanie pomieszczeń akademickich, ale większość baz niechętnie odnosi się do projektu częściej niż co pięć lat. Ten źle zarządzany system jest źródłem frustracji wśród pojedynczych członków wojskowych.

Obudowa na bazie

Większość miejsc ma ograniczony lokal mieszkalny, więc zwykle jest tam lista oczekujących (czasami więcej niż jeden rok!) Aby móc korzystać z mieszkania na parterze, musisz mieszkać z osobą na utrzymaniu (w większości przypadków oznacza to współmałżonka lub nieletniego dzieci). Liczba sypialni, które będziesz upoważniony, zależy od liczby i wieku osób pozostających na Twoim utrzymaniu. Niektóre bazy mają bardzo, bardzo ładną obudowę - w innych bazach obudowa ledwo kwalifikuje się do statusu slumsów. Media (śmieci, woda, gaz, elektryczność) są zwykle bezpłatne. Telewizja kablowa i telefony nie są. Meble zwykle nie są zapewniane (chociaż wiele baz ma "kredyty hipoteczne", które czasowo wypożyczą ci meble). Urządzenia, takie jak piece i lodówki, są zwykle dostarczane. Wiele domów na parterze ma nawet zmywarki.

Pralki i suszarki do ubrań zazwyczaj nie są zapewniane, ale większość jednostek - przynajmniej w Stanach - ma przypinki. Ponadto wiele baz ma pralki zlokalizowane w pobliżu obszaru mieszkalnego. Za granicą wiele jednostek mieszkalnych ma "Condo-Style", a na każdej klatce schodowej znajduje się pralnia z pralkami i suszarkami.

Obudowa Mieszkaniowa Rządu

Wnętrza zajmowanych lokali mieszkalnych zwykle nie są kontrolowane, tak jak w akademikach. Mogą być kontrolowane bez powiadomienia, jeśli dowódca otrzyma jakiekolwiek raporty dotyczące bezpieczeństwa lub problemów sanitarnych. Zewnętrzna część obudowy to zupełnie inna sprawa. Wszystkie usługi są dość rygorystyczne w zakresie dyktowania, w jaki sposób zostanie zachowana zewnętrzna strona domu i podwórka. Większość z nich zatrudnia pracowników, którzy będą jeździć po każdej jednostce mieszkaniowej raz w tygodniu i piszą bilety na wszelkie stwierdzone rozbieżności. Otrzymuj zbyt wiele biletów w zbyt krótkim okresie, a zostaniesz poproszony o przeniesienie się poza bazę.

W stanach większość rodzinnych jednostek mieszkalnych to mieszkania dwupoziomowe, a czasem czterokrotne. W przypadku oficerów i członków starszych rangą starszych członków rodzinnych mieszkań w Stanach są to zwykle mieszkania dwupoziomowe lub pojedyncze mieszkania. Czasami są ogrodzone podwórka, a inne nie. Zwykle, jeśli budynek ma podwórko, ale nie ma ogrodzenia, możesz uzyskać pozwolenie na zainstalowanie ogrodzenia na własny koszt. Musisz się zgodzić na odgrodzenie płotu, gdy się wyprowadzisz, jeśli następny lokator zdecyduje, że nie chce ogrodzenia.

To samo dotyczy prawie każdego ulepszenia, które chcesz wprowadzić w mieszkaniu rodzinnym. Zwykle możesz uzyskać pozwolenie na ulepszenia samopomocy, ale musisz zgodzić się na przywrócenie domu do pierwotnego stanu, jeśli następna osoba, do której się wprowadzasz, nie chce zaakceptować twojej poprawy.

Zamorskie, rodzinne domy mieszkalne na ogół mają formę wysokich budynków mieszkalnych

Wyjście z obudowy bazy jest o wiele trudniejsze niż przeprowadzka. To jest ten moment, gdy wnętrze domu zostanie sprawdzone i oczekuje się, że będzie w nienagannym stanie. Wiele osób zatrudnia profesjonalnych sprzątaczy przed realizacją transakcji. Niektóre bazy mają programy, w których sama baza zatrudnia profesjonalnych sprzątaczy, gdy lokator się wyprowadza, co znacznie ułatwia proces.

Coraz więcej baz wojskowych przenosi się do sprywatyzowanego mieszkania rodzinnego. Ta obudowa jest utrzymywana, zarządzana (a czasem budowana) przez prywatny przemysł. Czynsz za te sprywatyzowane jednostki wypłacany jest agencji zarządzania nieruchomością za pomocą przydziału wojskowego i jest równy zasiłkowi mieszkaniowemu członka.

Obudowa poza bazą

Zamiast mieszkać w akademikach lub mieszkać w mieszkaniu, możesz być upoważniony do życia poza domem. W tym przypadku wojsko zapłaci ci BAH. Kwota tego nieprzekraczalnego dodatku zależy od twojej rangi, statusu małżeńskiego (zależność) i obszaru, w którym żyjesz (lub twoich podopiecznych). Raz w roku, wojsko zatrudnia niezależną agencję do badania średnich kosztów mieszkaniowych we wszystkich obszarach gdzie mieszkają znaczne ilości personelu wojskowego. Komisja ds. Diety, podróży i transportu korzysta z tych danych, aby obliczyć ilość BAH, jaką otrzymasz każdego miesiąca.

Jedną z ładnych cech BAH jest to, że ilość BAH, którą otrzymujesz, może nigdy nie spaść, gdy mieszkasz w okolicy, nawet jeśli średni koszt mieszkania w tym rejonie spada. Oczywiście, kiedy przejdziesz do innej bazy, Twoje BAH zostanie przeliczone na aktualną stawkę w nowej lokalizacji.

Ciekawym aspektem BAH jest rodzaj mieszkania, na którym opiera się prawo. BAH opiera się na akceptowalnym mieszkaniu dla osoby (lub osoby z uzależnionymi). Na przykład, żonaty E-5 jest zwracany na podstawie tego, co DoD uważa za minimalne akceptowalne mieszkanie, dwupokojową kamienicę lub dwupoziomową. Dla O-5 jest to dom z czterema sypialniami. Chociaż liczba osób na utrzymaniu jest czynnikiem, liczba osób pozostających na utrzymaniu jest inna. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Określanie stawek BAH .

Jeśli przeprowadzisz się do zagranicznych lokali mieszkalnych , Twoje miesięczne prawo do pracy nazywa się OHA (Overseas Housing Allowance) i jest ponownie obliczane co dwa tygodnie. Dzieje się tak dlatego, że kursy walut mogą się znacznie zmieniać za granicą, powodując wzrost kosztów mieszkaniowych. Oprócz OHA osoby z zagranicy mają prawo do dodatkowych dodatków, takich jak wstępny dodatek za bieżące wydatki, oraz zwrot kosztów w celu poprawy bezpieczeństwa pobytu poza miejscem zamieszkania.

Jeśli masz pozwolenie na przebywanie poza domem, bardzo ważne jest, aby upewnić się, że umowa dzierżawy zawiera "klauzulę wojskową". Klauzula militarna pozwala na złamanie dzierżawy w przypadku, gdy jesteś zmuszony do przeprowadzania oficjalnych zamówień.

Uwagi specjalne

Jeśli jesteś żonaty z członkiem nie-wojskowym i / lub masz dzieci, twój współmałżonek i dzieci są uważane za "osoby pozostające na utrzymaniu" przez wojsko.

Wojsko wymaga od ciebie zapewnienia odpowiedniego wsparcia (które obejmuje mieszkanie) twoim bliskim. Z tego powodu, jeśli jesteś w związku małżeńskim, otrzymujesz zasiłek mieszkaniowy w wysokości "zależnej", nawet jeśli mieszkasz w pojedynczych domach / barakach.

Życie w koszarach / akademikach jest obowiązkowe podczas podstawowego szkolenia i szkoły pracy, a osoby na utrzymaniu nie mogą podróżować do podstawowego szkolenia i / lub szkoły pracy na koszt rządu. Podczas tych okresów otrzymujesz BAH dla obszaru, który zamieszkują twoi pozostali.

Po przejściu na pierwszą stałą stację roboczą zasady się zmieniają. Twoi podopieczni mogą się tam przenieść na koszt rządu. Jeśli się tam nie przeprowadzą, jest to uważane za twój wybór. W takich przypadkach otrzymujesz BAH (w stawce "z zależnością") za ilość swojej stacji służbowej, niezależnie od tego, gdzie mieszka twój żyjący.

Dopóki jesteś nadal żonaty, aby zrezygnować z BAH, musisz mieszkać w rodzinnym mieszkaniu. Jednakże, jeśli osoby pozostające na twoim utrzymaniu nie przeniosą się do twojego miejsca służbowego, nie jesteś uprawniony do zamieszkania w domu rodzinnym, ponieważ zasady mówią, że kwalifikujesz się, twoi podopieczni muszą mieszkać z tobą.

Jeśli w barakach / akademikach jest więcej miejsca, możesz tam mieszkać i nadal otrzymywać swoje BAH. Jednak teraz, gdy wojsko stara się, aby wszystkie samotne osoby mieszkające w akademikach swoje własne pokoje, większość baz nie ma dodatkowej przestrzeni dostępnej w ich akademikach. Dlatego też, jako osoba zamężna, która dobrowolnie wybrała, aby nie towarzyszyły jej osoby pozostające na utrzymaniu, prawdopodobnie będziesz zmuszona mieszkać poza domem. Otrzymasz BAH dla obszaru, do którego jesteś przypisany. Jeśli możesz mieszkać w internacie / baraku, masz wolne miejsce, musisz być przygotowany na wyprowadzenie się, z niewielkim lub żadnym wypowiedzeniem, na wypadek, gdyby potrzebna była przestrzeń (chociaż większość dowódców / pierwszych sierżantów będzie starała się dać co najmniej dwa tygodnie zawiadomienie, jeśli to możliwe).

Zasady zmieniają się w przypadku zagranicznych przydziałów. Jeśli jesteś wyznaczony za granicą i nie chcesz, aby towarzyszyły ci osoby na twoim utrzymaniu, możesz mieszkać w barakach / akademikach na bazie i nadal otrzymywać BAH, aby zapewnić odpowiednie wsparcie mieszkaniowe w stanach dla twoich zależnych (s).

Jak działa mieszkanie dla rodzin wojskowych

Oto, co najprawdopodobniej nastąpi, gdy zgłosisz się do swojej pierwszej stałej placówki. Przyjedziesz z rodziną i pozostaniesz w tymczasowej rodzinie. Jest to rodzaj "hotelowego" hotelu dla przychodzących / wychodzących członków wojskowych i ich rodzin. Dobrym pomysłem jest dzwonienie za rachunki, gdy tylko dowiesz się, do którego dnia dotrzesz, aby dokonać rezerwacji.

Przed przyjazdem otrzymasz również "sponsora" (otrzymasz list z imieniem i numerem telefonu twojego sponsora). Sponsorem jest osoba w twojej eskadrze, której zadaniem jest ułatwienie ci poruszania się. Możesz zadzwonić do swojego sponsora, gdy znasz datę przyjazdu, a on / ona może dokonać rezerwacji biletów dla Ciebie. Koszt członkostwa rodziny na niskim poziomie jest niewielki. Możesz pozostać w domu na podstawie rodziny przez maksymalnie 30 dni (baza może wydłużyć to do 60 dni, jeśli jest wolne miejsce).

Jeśli nie możesz dostać się na rachunek rodziny, musisz wynająć motel poza bazą. Niezależnie od tego, czy pozostaniesz w domu rodzinnym, czy w pobliskim motelu, będziesz nadal otrzymywać zasiłek mieszkaniowy (i dietę). Dodatkowo przez pierwsze 10 dni po przyjeździe otrzymasz specjalny zasiłek zwany TLE (Tymczasowy Koszt Wynajmu) . Ten specjalny zasiłek refunduje ci wszystko (posiłki i zakwaterowanie) do 180 $ za dzień, za rodzinę. Po upływie 10 dni będziesz musiał opłacić kasę / motel z kieszeni (chociaż nadal będziesz otrzymywać zasiłek mieszkaniowy i zasiłek na utrzymanie).

Odwiedzasz biuro mieszkaniowe i (jeśli chcesz), umieść swoje nazwisko na liście domów rodzinnych. W tej chwili mogą oni poinformować Cię o przybliżeniu, ile czasu zajmie udostępnienie domu na parterze. Jeśli dom na lądzie nie jest od razu dostępny (lub jeśli nie chcesz mieszkać na bazie), odwiedzisz sekcję skierowania poza bazą, która znajduje się w biurze mieszkaniowym. Mogą ci podać listę lokalnych wypożyczalni, którzy zdecydowali się wystawić swoją listę z bazą. Nie jesteś zobowiązany do korzystania z tej listy.

Po znalezieniu miejsca, w którym chcesz mieszkać, bierzesz kopię dzierżawy (przed jej podpisaniem) do biura rekomendacji mieszkaniowych. Sprawdzają dzierżawę, aby upewnić się, że zawiera ona klauzulę militarną, która pozwala na przerwanie dzierżawy w przypadku konieczności przeniesienia z powodu zamówień wojskowych. Upewnij się, że wojsko nie umieściło lokalizacji na liście zakazów lotów, czyli w miejscach, gdzie dowiedziono dyskryminacji rasowej, znanego używania narkotyków.

Jeśli mieszkasz poza domem, a twoje rodzinne mieszkanie stanie się dostępne, wojsko zatrudni firmę przeprowadzkową, która przeniesie twoją własność z wynajmu poza bazę do twojego rodzinnego lokalu mieszkalnego.

Inne części w tej serii