Jak profesjonaliści HR mogą zmierzyć się z czynnikami stresu pracowniczego

Stres w miejscu pracy kosztuje organizację 300 miliardów dolarów rocznie

Wskaż napięte mięśnie, rozstrój żołądka, ból głowy i szybkie bicie serca. Wszyscy to czuliśmy i jest to zbyt dobrze znane uczucie. Stres dotyka nas wszystkich, ale w przypadku zespołów HR stres w miejscu pracy stał się cichym kryzysem. Zdolność organizacji do radzenia sobie z niepokojącym wpływem stresu może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką.

Według liczb szacuje się, że stres będzie kosztować amerykańskie firmy 300 miliardów dolarów rocznie - lub 2 000 USD na pracownika rocznie, zgodnie z raportem na temat dodatków w miejscu pracy z 2015 roku: pomoc pracownikom w najlepszym finansowym życiu .

Najważniejszą przyczyną stresu jest stres finansowy, a nowy raport wskazuje, że 85% pracowników zgłosiło przynajmniej pewien poziom obciążenia finansowego, wynika z danych American Psychological Association i Financial Finesse.

Liczby nie kłamią, a aby zatrzymać przeciek produktywności i dochodów spowodowany przez czynnik stresu pracowniczego, specjaliści ds. HR są bardziej niż kiedykolwiek naciskani na rozwiązywanie tego problemu.

Płać, podnieś euforię

Wiele osób zna dwa trendy tematów związanych z ograniczeniami finansowymi pracowników. W styczniu Walmart ogłosił, że ponad 1,2 miliona jej współpracowników otrzyma podwyżkę płac w ramach dwuletniej, 2,7 miliardowej inwestycji firmy w pracowników. Podwyżka jest jednym z największych jednorazowych wzrostów płac w sektorze prywatnym.

Gravity Payments z siedzibą w Seattle również znalazło się na pierwszych stronach gazet, gdy jego dyrektor generalny powiedział, że ustanawia nowe minimalne wynagrodzenie w wysokości 70 000 USD dla każdego pracownika.

Później rozległy się gwałtowne reakcje, gdy przerażeni klienci wycofali się z działalności, ponieważ posunięcie to było postrzegane jako oświadczenie polityczne lub przyczyna wzrostu opłat.

Nic dziwnego, że jednym z najlepszych sposobów na poprawę kondycji finansowej pracowników - i zminimalizowanie stresu wynikającego z utrzymania od wypłaty do wypłaty - jest podwyższenie wynagrodzenia w całej firmie.

Niestety, dla większości pracodawców, jest to nierealne, możliwe lub solidne finansowo. To nie jest coś, co większość kierowników kiedykolwiek poparłaby.

Zawsze będziesz chciał podnosić wynagrodzenie i pozostać na bieżąco z krajowymi wskaźnikami skali płac częścią przepisu na osiągnięcie celów organizacyjnych. Ale możesz zmniejszyć presję finansową pracowników za pomocą innych metod. Możesz to zrobić, wykonując te trzy kroki - żadna z nich nie wymaga dużej metki cenowej do wdrożenia.

Krok 1: Spójrz poza planowanie emerytalne

Firma SHRM niedawno przyjrzała się wpływowi wyzwań finansowych w miejscu pracy, starając się lepiej zrozumieć, dlaczego pracownicy nadal walczą finansowo, nawet gdy gospodarka się poprawia. Według specjalistów HR z badania SHRM: Financial Wellness in the Workplace , planowanie emerytalne zostało oznaczone jako oferta finansowa najbardziej interesująca dla pracowników.

Powinieneś zawsze zachęcać swoich pracowników do przygotowania się na przyszłość. Jednak specjaliści HR muszą zrozumieć, że finansowe zdrowie nie jest jednoznaczne. Opcje takie jak program 401 (k) zwykle nie są odpowiedzią na usunięcie stresu finansowego. I nie są one od razu satysfakcjonujące dla 76% pracujących Amerykanów żyjących od wypłaty do wypłaty, wynika z sondażu Bankrate.com .

Jeśli spojrzysz przez soczewkę pracownika, ich największym problemem finansowym jest brak wystarczających oszczędności w nagłych wypadkach na niespodziewane wydatki. Ten fakt został udowodniony w ostatnim badaniu PwC.

Aby złagodzić stres finansowy i niepokój, pracodawcy powinni rozważyć zaoferowanie zdrowych korzyści finansowych, które pozwolą pracownikom na dokonywanie dużych, nieoczekiwanych lub awaryjnych zakupów, bez konieczności uciekania się do wysokobudżetowych alternatyw, które dziś dominują na rynku.

To prawdziwe finansowe rozwiązanie dla zdrowia, które może zapewnić pracownikom ulgę w stresie, a z kolei bardziej produktywne i ukierunkowane miejsce pracy.

Krok 2: Wracaj do podstaw

Ogólne porady i edukacja w zakresie budżetowania mogą odpowiadać dzisiejszym pracownikom. Sytuacja finansowa każdego człowieka i związany z nim stres są dla nich unikalne, ale można podzielić się podstawowymi, ponadczasowymi zasadami, które pomogą pracownikom kontrolować finanse.

Zastanów się nad stworzeniem finansowej biblioteki wellness, która zapali odpowiedzialne nawyki. Zapasuj z treściami obejmującymi budżetowanie, potencjał zarobkowy, wydatki impulsowe, emeryturę i oszczędności.

Jeśli zespół ds. Zasobów ludzkich chce przejąć bibliotekę zasobów na wyższy poziom, może zbadać miesięczny lunch i uczenie się, w którym ekspert finansowy szczegółowo omawia każdy temat. Na przykład temat budżetowania może skupiać się na znaczeniu terminowego regulowania rachunków, kontrolowaniu wydatków i ryzyku odnawialnego kredytu.

Niezależnie od wybranej trasy, HR musi skutecznie komunikować dostępność oferty, aby zachęcić do uczestnictwa i zobaczyć wyniki.

Jeśli biblioteka finansowo-zdrowotna brzmi przytłaczająco, weź komfort, ponieważ firmy będą bez problemu udostępniać tę informację pracodawcom za darmo, nie obciążając zespołu HR.

Krok 3: Bądź zasobem dla finansowo bezpiecznych i niezabezpieczonych

Analizując, dlaczego stres finansowy pracowników jest poza listą przebojów, trudno jest zignorować fakt, że wiele programów odnowy biologicznej nieumyślnie jest mapowanych na potrzeby bezpieczeństwa finansowego. Pomijają potrzeby tych, którzy są niepewni finansowo.

Doradztwo inwestycyjne i planowanie emerytalne są świetne. Nie można zaprzeczyć, że mogą one pomóc w łagodzeniu wspólnych nacisków. Jednak te taktyki mogą nie dać organizacji najlepszego zwrotu, ponieważ odnoszą się do ogólnej populacji pracowników.

Teraz, gdy wiesz, że największym problemem finansowym wielu pracowników jest posiadanie funduszy na nieoczekiwane wydatki, dodaj programy dla pracowników, które odpowiadają na tę potrzebę. Przeglądaj opcje, które zawierają nieoprocentowane programy zakupów.

Według liczb, 94% pracowników zgadza się lub w pewnym stopniu zgadza się, że posiadanie dostępu do programu zakupów pracowników pomaga zmniejszyć ich presję finansową i stres, zgodnie z badaniem, które uwzględniało wpływ stresu finansowego "9 do 5". Wypełnienie luki w finansowaniu firmy z tego typu programem jest jednym z najprostszych sposobów na uwolnienie pracowników z obciążeniem gotówkowym.

Dzisiejsze opcje mają na celu zapewnienie, że specjaliści HR mogą wdrożyć program w ciągu 24 godzin. To zmniejsza obawy związane z przyjęciem innej korzyści, która jest zbyt czasochłonna. Oszczędności, które są zwracane firmie dzięki pozyskiwaniu talentów, zachowaniu , lojalności, zaangażowaniu i wydajności, mogą natychmiast pozycjonować zespół HR jako postępowych liderów, którzy zwiększają reputację swojej organizacji.

Dolna linia

Nie ma czarodziejskiej różdżki, która sprawi, że stres w miejscu pracy zniknie , ale odkrycie źródeł może pomóc firmom znaleźć się na drodze do sukcesu.

Badania pokazują, że pracodawcy, którzy inwestują w kształcenie pracowników w zakresie finansów osobistych, zobaczą zwrot z inwestycji w wysokości 3 do 1, poprawią wyniki finansowe i zadowolą bardziej produktywną i wydajną siłę roboczą. ("Nadszedł czas, aby stworzyć siłę roboczą z literaturą finansową, aby polepszyć dolną granicę." Korzyści Kompensacja Digest 46 (4): 1, 11-14)

Ponieważ trzech na czterech pracowników żyje od wypłaty do wypłaty, czynnik stresu pracowniczego może nie zniknąć z dnia na dzień, ale nigdy nie było lepszego czasu, aby rozwiązać ten problem, korzystając z efektywnych korzyści finansowych związanych ze zdrowiem.