Począwszy od wynagrodzenia

Co możesz zrobić, aby zmaksymalizować początkową pensję?

Wynagrodzenie początkowe to stała kwota pieniędzy, którą pracodawca jest skłonny zapłacić nowemu pracownikowi, aby wykonał określoną pracę. Wynagrodzenie początkowe zależy od wielu czynników. Określa ją:

Wynagrodzenie początkowe podnosi się, gdy badanie tych czynników wskazuje na potrzebę zmiany.

Na przykład wynagrodzenie początkowe kierunków informatycznych, które są zatrudniane na stanowiska związane z rozwojem, zwiększa się regularnie. Pracodawcy, którzy zatrudniają pracowników do rozwoju oprogramowania, rozwoju mobilnego i innych powiązanych dziedzin, mogą spodziewać się corocznych badań wynagrodzeń początkowych.

Inne prace są bardziej przewidywalne. Wynagrodzenie za asystenta HR w środkowym zachodzie utrzymywało się na poziomie 35-40 000 $ przez kilka lat, na przykład

Maksymalizuj początkową pensję

Każdy chce zarobić jak najwięcej na konkretną pracę. Możesz zrobić kilka rzeczy, aby Twoja pensja była jak najwyższa.

Pamiętaj, że większość podbić, w tym podwyżki promocyjne , są oparte na procentach obecnego wynagrodzenia. Tak więc wyższa pensja oznacza dziś wyższą pensję jutro.

Wykonaj swoje badania. Zanim nawet złożysz podanie o pracę, zrób trochę badań na temat rozsądnej pensji na takie stanowisko. Nie pokazuj się z dużym "Nie mam pojęcia" w twoim mózgu.

Zapobiega to także nieuzasadnionemu żądaniu płacowemu.

Bycie nierozsądnym może wyeliminować cię z rozważania. Dodatkowo, jeśli nie wykonasz swoich badań, możesz zaakceptować o wiele mniej pieniędzy, niż byliby gotowi zapłacić.

Negocjować. Jeśli powiedzą: "Chcielibyśmy zaoferować ci stanowisko Asystenta HR na 35 000 $ rocznie", możesz po prostu powiedzieć "w porządku", ale prawdopodobnie stracisz - nie tylko za tę pracę, ale za podwyżki w także przyszłość.

Teraz niektórzy menedżerowie (i niektóre firmy) nie negocjują wynagrodzenia . To jedna i gotowa oferta.

Ale wielu tak robi. Racjonalni menedżerowie nie są urażeni negocjacjami płacowymi. Tak więc weź tę samą 35 000 USD rocznie i poproś o 38 500 USD. Pytanie o 45 000 $ jest śmieszne, ale prośba o 5 do 10 procent jest normalna. Jeśli powiedzą "nie", powiedzą "nie". Następnie możesz podjąć decyzję.

Przygotuj się na pokazanie swoich umiejętności. Większość miejsc pracy ma listę kluczowych umiejętności , których poszukuje pracodawca. Nowy wynajem musi być w stanie wykonać wszystkie te czynności. Zwykle pracodawca ma listę dobrych umiejętności.

Jeśli masz którąś z tych przyjemności, upewnij się, że wychowujesz ją, gdy negocjujesz wynagrodzenie. Na przykład, czy mówisz w innym języku?

Czy potrafisz przeprowadzić analizę statystyczną? Czy posiadasz certyfikat w dodatkowym języku programowania? W zależności od wykonywanej pracy, dodatki te mogą podnieść twoją początkową pensję.

Pamiętaj o innych korzyściach. Jasne, chcesz wysoką pensję początkową, ale czy jest coś jeszcze, co cenisz bardziej? Niektórzy ludzie cenną elastyczność lub dodatkowe wakacje , lub opcja telepracy więcej niż wysokie wynagrodzenie.

Niektóre firmy mogą zezwolić na negocjacje dotyczące bezpłatnego parkowania, dotowanych biletów autobusowych lub członkostwa w siłowni. Te profity nie wkładają gotówki do portfela, ale przechowują gotówkę w portfelu.

Jeśli planujesz kupić członkostwo w siłowni, to darmowy program od firmy jest jak małe podbicie. Opłaty za naukę to kolejny ogromny profit, który nie tylko zapewnia bezpłatną naukę, ale także kwalifikuje Cię do kolejnego etapu kariery.

Dla menedżerów

Kluczem do rozpoczęcia pensji jest utrzymanie konkurencyjności rekompensaty , aby przyciągnąć i zatrzymać najbardziej wykwalifikowanych pracowników, którzy pasują do Twojej kultury . Możesz spróbować zaoszczędzić pieniądze, oszczędzając na początkowej pensji, ale na dłuższą metę będzie cię to bolało. Chcesz najlepszych ludzi, a najlepsi ludzie są więcej warti.