Jak pomieścić niepełnosprawnych pracowników

Październik to Krajowy Miesiąc Wiedzy o Niepełnosprawności, który powstał, aby docenić wkład i umiejętności amerykańskich pracowników niepełnosprawnych . W przypadku wielu małych i średnich firm, sytuacja, w której pracownik nagle stał się niepełnosprawny (z powodu wypadku lub choroby) może być nieco zniechęcająca, jeśli jest to nowe doświadczenie dla pracodawcy.

W rzeczywistości niektórzy pracodawcy mogą nie wiedzieć, w jaki sposób właściwie przyjąć niepełnosprawnego pracownika ; może to być szkodliwe dla wszystkich zaangażowanych stron.

Tylko 10% małych pracodawców wie nawet, że istnieje jedno na trzy prawdopodobieństwo, że pracownik w wieku od 35 do 65 lat cierpi na poważną niepełnosprawność, wynika z badania przeprowadzonego przez American Council of Life Insurers w 2002 roku. Jeśli pracodawca nie jest przygotowany na przyjęcie niepełnosprawnego pracownika w swojej firmie, może nie mieć narzędzi niezbędnych do przyjęcia i przystosowania niepełnosprawnego pracownika w przypadku wystąpienia takiej choroby.

Jako specjalista ds. Zakwaterowania w Assurant Employee Benefits, ekspert od małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie świadczeń pracowniczych, stworzyłem kilka wskazówek dotyczących pracy z pracownikami, którzy mają problemy ze zdrowiem lub urazami. Wskazówki te dotyczą pracy z osobą, która chce wrócić do pracy. Te wskazówki pomogą Ci przystosować niepełnosprawnych pracowników i przywitać ich z powrotem do pracy.

Określone kroki do pracy z niepełnosprawnymi pracownikami

Dodatkowe sposoby powitania niepełnosprawnego pracownika z powrotem do pracy

Dodatkowe pomysły na powitanie pracownika powracającego do pracy po niepełnosprawnej chorobie to: