Wskazówki dotyczące rozpoczynania działalności w zakresie projektowania odzieży dla zwierząt domowych

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Produktów dla Zwierząt, sprzedaż produktów dla zwierząt jest odpowiedzialna za pozyskiwanie ponad 50 miliardów dolarów przychodu rocznie. Wykonując kilka kroków, możesz stać się częścią tej dynamicznie rozwijającej się branży, rozpoczynając własną działalność w zakresie projektowania odzieży dla zwierząt domowych.

Zdobywać doświadczenie

Początkujący projektant odzieży powinien zapoznać się z projektowaniem szkiców, modelowaniem i wycinaniem wzorów, wyborem odpowiednich rodzajów i ilości tkanin, przy użyciu maszyny do szycia i szycia ręcznego lub innych prac wykończeniowych.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w szyciu, powinieneś połączyć siły z doświadczoną krawcową lub wziąć udział w zajęciach, aby poznać podstawy.

Wcześniejsze doświadczenie w dziedzinie związanej ze zwierzętami jest dodatkowym atutem przy zakładaniu odzieży dla zwierząt domowych. Ponadto, sprzedaż detaliczna lub marketingowa, szczególnie w pozycji związanej ze sprzedażą produktów dla zwierząt , przydadzą się, aby sprzedać swój produkt do punktów sprzedaży, takich jak butiki dla zwierząt i sklepy ze zwierzętami.

Rozważania biznesowe

Podobnie jak w przypadku każdej nowej firmy, należy wziąć pod uwagę zalety i wady ustanowienia firmy jako spółki jednoosobowej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub innego rodzaju jednostki. Najlepiej skonsultować się z adwokatem lub księgowym, aby ustalić, jaki rodzaj działalności jest odpowiedni dla danej sytuacji.

Projekt produktu

Przedmioty odzieżowe dla zwierząt domowych mogą obejmować płaszcze, swetry, kurtki przeciwdeszczowe, bluzy, odzież ślubną, sukienki, elementy dżinsowe, koszulki, muszki, wstążki, piżamy i kostiumy na Halloween.

Projektanci często wyszczególniają poszczególne elementy ręcznie i używają wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić lepszy produkt.

Niektórzy projektanci oferują modne linie mody, które wyglądają tak, jakby właśnie wyszli z wybiegu lub przyjmują niestandardowe zamówienia na przedmioty specjalne, w tym monogramy. Inną możliwością projektu jest stworzenie wysokiej jakości lub niestandardowych zwierząt domowych, które właściciele wykorzystują do transportu swoich małych psów.

Reklama

Ważne jest, aby wymyślić unikalną nazwę i logo dla swojej branży odzieżowej dla zwierząt. To powinno być coś chwytliwego, że ludzie będą pamiętać. Nazwa i logo firmy powinny znaleźć się w widocznym miejscu we wszystkich reklamach, tagach produktów, etykietach odzieży i stronach internetowych.

Ważne jest podkreślenie wyjątkowej, wysokiej jakości charakteru zaprojektowanych przez Ciebie produktów odzieżowych dla zwierząt. Konsumenci są gotowi zapłacić więcej za przedmioty najwyższej jakości dla swoich zwierząt (o czym świadczą dynamicznie rozwijające się karmy dla zwierząt domowych i zabawki dla zwierząt domowych), pod warunkiem, że widzą jakąś wartość.

Robiąc zdjęcia linii produktów dla zwierząt domowych, należy robić zdjęcia zarówno modeli na żywo, jak i manekinów dla psów. Należy również pamiętać o wyposażeniu przedmiotów dla dużych i małych psów, chyba że, na przykład, zdecydujesz się ograniczyć działalność tylko do jednego rodzaju rasy, na przykład ras z zabawkami.

Marketing

Odzież dla zwierząt domowych może być sprzedana za pośrednictwem strony internetowej projektanta lub w sklepie stacjonarnym. Jeśli projektant nie chce własnego sklepu, można znaleźć miejsce na przedmioty w takich lokalizacjach, jak sklepy z pamiątkami ogólnodostępnymi.

Inne sposoby promowania swojej linii odzieży dla zwierząt to reklamy w czasopismach lub gazetach, lokalne spoty telewizyjne i bezpośrednie kampanie e-mailowe.

Wydarzenia, takie jak wystawy psów i wystawy dla zwierząt domowych, są również doskonałym miejscem do zorganizowania stoiska, aby pokazać swoją linię produktów konsumentom i profesjonalistom z branży.

cennik

Decyzje dotyczące cen należy podejmować, biorąc pod uwagę koszt materiałów i robocizny, a także oceniając ceny ustalone przez konkurencję. Mądrze jest rozglądać się po okolicy, a także w Internecie, aby zobaczyć, co inni projektanci pobierają za podobne przedmioty o jednakowej jakości.

Business Outlook

Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Produktów dla Zwierząt (APPMA) szacuje, że około 78,2 miliona psów i 86,4 miliona kotów trzymane są jako zwierzęta domowe, a liczba ta ma się systematycznie zwiększać każdego roku. Dodatkowo, wydatki właściciela na zwierzęta nie wykazują oznak osłabienia.

Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Produktów dla Zwierząt donosi, że Amerykanie wydają rocznie 62,75 miliardów dolarów na swoich futrzastych przyjaciół - i każdego roku liczba ta rośnie.

Wraz ze wzrostem liczby zwierząt trzymanych jako zwierzęta domowe oraz rosnącą popularnością odzieży i akcesoriów dla zwierząt domowych, branża odzieżowa dla zwierząt domowych powinna nadal wykazywać stale rosnącą sprzedaż.