Najlepsze pytania na rozmowy kwalifikacyjne dla pracowników kawiarni i baristów

Jeśli chcesz pracować w kawiarni jako barista , przebij swój wywiad, przygotowując odpowiedzi na te często zadawane pytania podczas rozmów kwalifikacyjnych dla osób w twoim zawodzie. Przekonasz się, że możesz zostać poproszony o cokolwiek z "Jak twoje umiejętności obsługi klienta?" Do "Co wiesz o różnych napojach kawowych i nawykach picia kawy przez klientów?"

Wiedza o tym, co powiesz przed rozmową, sprawi, że będziesz wyglądać chłodno, spokojnie i zbierzesz się, gdy faktycznie spotkasz się z potencjalnym pracodawcą.

Będziesz także miał przemyślane odpowiedzi, dzięki którym będziesz wyglądał na poinformowanego i elokwentnego.

Pamiętaj jednak, że poniższe pytania są tylko przykładami. Możesz zostać poproszony o niektóre z nich, ale nie wszystkie. Najprawdopodobniej zostaną ci zadane pytania dotyczące konkretnej pracy i kawiarni / kawiarni, o które się ubiegasz. Powodzenia!

Umiejętności i doświadczenie obsługi klienta

Praca w kawiarni wymaga doskonałych umiejętności obsługi klienta , więc oczekuj od ankietera, aby zapytał o twoje, jak również o wszelkie wcześniejsze doświadczenia, które pracujesz w kawiarni. Na przykład, jak poradzisz sobie z klientem, który był zły z powodu popełnionego błędu? Lub, jak zareagowałbyś, gdyby Twoja zmiana była za mała, a kolejka oczekujących klientów wydłużyła się?

Ankieter może również poprosić o ogólną ocenę umiejętności obsługi klienta, w tym o to, jak opisałbyś swoje umiejętności jako sprzedawca. Jak wygodne jest nie tylko przyjmowanie i przygotowywanie zamówień na kawę, ale także upselling innych produktów dla klientów?

Bądź szczery. Nie dawaj sobie najwyższych not, nie wyjaśniając dlaczego. Możesz także uwzględnić obszary, w których możesz się poprawić, nie przypominając biednego kandydata do pracy. Być może istnieje obszar obsługi klienta, w którym nie miałeś dużego doświadczenia, więc chciałbyś tam poprawić.

W tym samym duchu ankieter może chcieć opisać swoje wcześniejsze doświadczenie w branży usługowej.

"Czy masz jakieś doświadczenie w obsłudze ekspresu do espresso?" Mogą zapytać. Osoba przeprowadzająca wywiad może również zapytać o twoje doświadczenia z doniczkami do prania, barem przelewowym i garconami syfonowymi. Przygotuj się do omówienia różnic między kawami wykonanymi przy użyciu każdej metody.

Powinieneś także dobrze znać popularne napoje kawowe i umieć opisać różnicę między nimi. Kilka napojów kawowych najczęściej pojawiających się w menu to Cappuccino, Caffè americano, Café Latté, Espresso, Caffè Macchiato, kawa mrożona, Latte Macchiato, Café au lait, Cafè Mocha, Frappuccino, Caramel Macchiato, Café Cubano, Cortado i Turecka kawa.

Stres i rozwiązywanie problemów

Radzenie sobie ze stresem i chaosem to duża część pracy w kawiarni. Odpowiednio, ankieter prawdopodobnie będzie chciał wiedzieć o najbardziej stresującym środowisku pracy, w którym byłeś i jak radziłeś sobie ze stresem . Mogą również chcieć poznać twoje umiejętności rozwiązywania problemów i pracy zespołowej , szczególnie o czasach, w których musiałeś pomóc współpracownikom w rozwiązywaniu problemów. Spróbuj wymyślić przypadki, w których samodzielnie i wspólnie rozwiązałeś problemy przed przejściem do rozmowy kwalifikacyjnej.

Mental Agility

Bycie baristą wymaga mentalnej sprawności.

Zatem oczekuj, że osoba przeprowadzająca wywiad zapyta Cię, w jaki sposób skupiasz się na wykonywaniu prostego, powtarzalnego zadania. Twój potencjalny pracodawca może również zapytać o twoją pamięć. Czy masz silnego? Czy kiedykolwiek musiałeś zapamiętać długą listę przedmiotów? Czy jesteś utalentowany w zakresie matematyki umysłowej i kompetentny w zakresie obsługi gotówki?

Interesy osobiste

Kawiarnie nie chcą tylko pracowników, którzy potrzebują pracy. Raczej szukają baristów, którzy autentycznie interesują się kulturą kawy. Mając to na uwadze, prawdopodobnie będą chcieli wiedzieć, czy pijesz kawę lub herbatę i jaki jest twój ulubiony napój w kawiarni.

Dokładniej, mogą zapytać, dlaczego chcesz pracować dla swojej kawiarni w szczególności i czy skosztowałeś czegoś z ich kawiarni. Planuj naprzód i dokładnie przestudiuj swoje menu, zanim podejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej - dzięki temu będziesz mówić o punktach, w których możesz wyrazić swój entuzjazm dla swoich produktów i klimatu ich sklepu.