Jak napisać dostosowany list motywacyjny

Napisanie niestandardowego listu motywacyjnego może zająć trochę czasu dla każdej pracy, o którą się ubiegasz, ale ważne jest, aby poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby pokazać firmie, dlaczego jesteś dobrze dopasowany. Oto jak dostosować swój list motywacyjny podczas ubiegania się o pracę.

Jak dostosować swój list motywacyjny

Poszukaj Menedżera ds. Zatrudnienia

Jeśli chodzi o listy motywacyjne, bardzo ważne jest poświęcenie czasu na osobiste. Dowiedz się jak najwięcej o firmie i menadżerze rekrutacji.

Spersonalizuj swój list motywacyjny i, jeśli możesz, zwróć się do osoby odpowiedzialnej za zatrudnianie. W razie potrzeby wyszukaj online lub zadzwoń, aby dowiedzieć się, kto jest menedżerem ds . Zatrudnienia .

Wspomnij, kogo znasz

Jeśli znasz kogoś w firmie, podaj jego nazwisko w liście przewodnim . Nazwa zrzucająca utwory - Twój list motywacyjny przyjrzy się dokładniej, jeśli wspomina o kimś, kto pracuje w firmie. Jest to ważne zarówno z twojej perspektywy, jak iz punktu widzenia pracownika, zwłaszcza jeśli firma ma program rekomendacji pracowników i kwalifikuje się do otrzymania premii.

Na marginesie, pamiętaj, aby zapytać swojego rozmówcę, czy może on polecić ci pracę i pomóc w uzyskaniu listu motywacyjnego i przyjrzeć się bliżej kierownikowi ds. Zatrudnienia.

Wzmianka, w jaki sposób dowiedziałeś się o pracy

Wspomnij, jak dowiedziałeś się o pracy w pierwszym akapicie listu motywacyjnego. Firma chce wiedzieć, skąd pochodzi ta praca, zwłaszcza gdy znalazłeś wpis na tablicy ogłoszeń lub w innej witrynie, gdzie zapłaciłeś, by opublikować.

Zdanie to może po prostu powiedzieć na przykład: "Dowiedziałem się o tym stanowisku z postu, które czytałem o Monsterze".

Pójdź o krok dalej i powiedz coś o firmie, z misji na stronie firmy, na przykład w swoim liście motywacyjnym.

Zaprezentuj swoje kwalifikacje

Pracodawcy zazwyczaj nie biorą nawet pod uwagę kandydata, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się być wykwalifikowany.

To pierwsze spojrzenie na list motywacyjny to jedyna okazja, aby zrobić dobre wrażenie i przejść do następnej rundy. Aby przejść tę pierwszą rundę badań, musisz dokładnie zaadresować ogłoszenie o pracę i podać, dlaczego kwalifikujesz się do stanowiska

Aby napisać niestandardowy list motywacyjny, weź księgowanie i podaj kryteria, których szuka pracodawca . Następnie wymień posiadane umiejętności i doświadczenie. Albo opisz, jak twoje umiejętności pasują do zadania w formie akapitowej, albo wymień kryteria i twoje kwalifikacje.

Oto więcej informacji o tym, jak dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska .

Dołącz umiejętności i wyniki

Uwzględnij również słowa kluczowe dotyczące umiejętności, wyników i rozpoznawania w liście motywacyjnym, aby zwiększyć szanse na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną. Oto lista umiejętności dla życiorysów i listów motywacyjnych, których możesz użyć, aby uzyskać sugestie dotyczące własnych materiałów do aplikacji.

W ten sposób menedżer ds. Zatrudnienia może zobaczyć na pierwszy rzut oka, dlaczego i jak kwalifikujesz się do tej pracy. Oto jak napisać list motywacyjny w pięciu prostych krokach .

Dostosowany przykład listu motywacyjnego

Poniżej znajduje się przykład listu motywacyjnego, który koncentruje się na zmianie kariery i umiejętnościach wymaganych do reklamowanego stanowiska w dziedzinie sprzedaży i komunikacji.

Twoje Informacje Kontaktowe
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy
Numer telefonu
Numer telefonu komórkowego
E-mail

Informacje kontaktowe pracodawcy

Nazwa
Tytuł
Firma
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Data

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko

Ubiegam się o pozycję sprzedaży wewnętrznej zamieszczoną na stronie Boston.Monster.com. Dla Twojej wygody, będę wdzięczny za możliwość omówienia stanowiska i mojej kandydatury z tobą. Możesz znaleźć moje CV dołączone do tego e-maila.

Staram się, aby moje dobrze wyszkolone umiejętności komunikacji, komunikacji i komunikacji z klientami były wewnętrznie, ustnie i interpersonalnie, aby odnieść sukces w wewnętrznej sprzedaży.

Poświadczone doświadczenie i umiejętności dotyczące zamieszczonego stanowiska obejmują:

Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat stanowiska, które chciałbyś wypełnić, i chciałbym powitać tę możliwość, aby powiedzieć Ci, w jaki sposób moje umiejętności i pomysły mogą skorzystać z usług informacyjnych Wellesley. Można do mnie dotrzeć pod adresem (555) 555-5555 lub na adres name@gmail.com.

Dzięki za uwagę; Oczekuję na twoją odpowiedź w niedługim czasie!

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Rozpocznij: Jak napisać list motywacyjny w 5 prostych krokach | Przejrzyj przykłady listu motywacyjnego