Groomer Pet Show

Oto najważniejsze wydarzenia

Opiekunowie zwierząt domowych zakładają psa (i kota) na różnych pokazach specjalistycznych. Zdjęcie dzięki uprzejmości Creative Commons

Każdego roku odbywa się wiele pokazów dla zwierząt domowych.
Oto niektóre z bardziej popularnych wydarzeń, ze szczególnym podziękowaniem dla Danelle German, prezesa i dyrektora generalnego Instytutu Kotów Obywatelskich w Południowej Karolinie, którego opisałem w moim artykule na temat pielęgnacji kotów .

A najważniejsze pokazy dla zwierzaków:

Intergroom

Intergroom to jeden z największych pokazów dla miłośników zwierząt domowych , z udziałem ponad 2000 hodowców psów i kotów z całego świata.


Intergroom został założony w 1981 roku przez groomer i autora "The Complete Poodle Clipping and Grooming Book" oraz "Allergic to Pets" Shirlee Kalstone, aby zaoferować ulepszone zasoby edukacyjne dla groomerów i pomóc podnieść standardy zawodu.

Intergroom oferuje również liczne seminaria edukacyjne i produkty dla zwierząt domowych producentów i dystrybutorów.

Canada Grooms, Pet Groomer Show with a Heart

Inną szanowaną ekstrawagancją dla zwierząt domowych jest Canada Grooms , która każdego lata prezentuje różnorodne wydarzenia interesujące dla branży, a jesienią 2011 roku dodano pokaz jesienno-zimowy.
Naprawdę świetnym aspektem dla Kanadyjskich Stajestów jest to, że ta grupa zakazała obecnie stosowania potencjalnie szkodliwych barwników, wybielaczy i innych produktów i praktyk na zwierzętach domowych wykorzystywanych w konkursach na kreatywne zwie rzęce dla zwierząt domowych.

W rzeczywistości była to pierwsza taka organizacja, która otrzymała nagrodę Silas Award, wyróżnienie stworzone w 2011 roku przez Krajowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Groomersów Kreatywnych, aby rozpoznać kreatywnych opiekunów zwierząt domowych, którzy przestrzegają najwyższych standardów bezpieczeństwa poprzez rezygnację z potencjalnie niebezpiecznych produktów i praktyk.


Pobłogosław cię, Kanada stajennych!

Colorado GroomFest

Kolejny biggie w świecie zwierząt domowych, jest to prezentowane przez National Dog Groomers Association of America, Inc. w Denver w czerwcu.

Stowarzyszenie przedstawia także " Zabawę w słońcu" , prezentującą targi i seminaria, na Florydzie jesienią.

NDGAA została założona w 1969 roku przez zmarłego Roberta D.

Reynolds, aby ustanowić wyższe standardy dla osób z branży.

Teraz nadzorowany przez syna założyciela, Jeffa, stowarzyszenie oferuje testy certyfikacyjne, seminaria, warsztaty i spotkania z zakresu kształcenia ustawicznego.

Inne popularne pokazy dla zwierzaków

Groom & Kennel Expo to bardzo popularny program produkowany przez Barkleigh Productions z Mechancisburg, Pa., Który również publikuje magazyn Groomer to Groomer. Odbywa się to w Pasadenie w Kalifornii w lutym.

Siostrzana impreza Groom Expo odbywa się w Hershey w stanie Pensylwania, każdej jesieni.

SuperZoo to olbrzymie targi branży zoologicznej zaprezentowane we wrześniu w Las Vegas przez World Pet Association, które nawiązało współpracę z magazynem Grooming Business w 2011 roku.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest konkurs pielęgnacji zwierząt domowych z nagrodami Crystal Grooming Achievement .

Więcej wartych uwagi pokazów dla zwierzaków

"Myślę, że jednym z najlepszych targów strzyżenia koni jest Atlanta Pet Fair, który odbył się w pierwszy weekend marca", powiedział Danelle.

Wyprodukowane przez McPaw, Inc. największy z hodowców zwierząt ze Wschodniego Wybrzeża prezentuje głośniki, sprzedawców, wykłady, imprezy i (oczywiście) konkursy pielęgnacyjne dla zwierząt, z których wszystkie mają być zabawne i edukacyjne.

Innym wartym odnotowania pokazem jest Chicago All-American Grooming Show, który odbywa się w sierpniu w Illinois.


Rozpoczęty na początku lat siedemdziesiątych przez weterana domowego stryja, Jerry'ego Schinberga, jest najstarszym i najdłużej działającym programem dla zwierząt domowych na świecie.

Tymczasem serial został kupiony w 2012 roku przez Barkleigh Productions, które miało zostać oficjalnie przejęte po 40. rocznicy wydarzenia w sierpniu tego roku. "Istnieje kilka innych, znacznie mniejszych pokazów rozproszonych w ciągu roku, ale są to najbardziej popularny, powiedziałbym - powiedziała Danelle.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, co dzieje się w świecie pielęgnacji zwierząt w połowie 2012 roku, zobacz mój artykuł Pet Grooming Update. Aby zapoznać się z pełnym harmonogramem pokazów najlepszych hodowców zwierząt, zapoznaj się z Harmonogramem pokazów pielęgnacji zwierząt domowych.