Co to jest historia wynagrodzeń?

Zalety i wady zadawania pytań o historię płac kandydatów

Chcesz sprawdzić, czy możesz pozwolić sobie na zatrudnienie potencjalnego pracownika? Historia wynagrodzeń potencjalnego pracownika jest kluczowym narzędziem negocjacji płac . Historia wynagrodzeń zawiera informacje o aktualnej pensji twojego potencjalnego klienta, jego poprzedniej pensji i wszystkich dodatkach, na które był on uprawniony. Dostarcza również informacji, które można wykorzystać jako czynnik przy selekcji pracowników.

Historia wynagrodzeń to zestawienie aktualnej i poprzedniej pracy potencjalnego pracownika z kwotą i rodzajem odszkodowania, jakie otrzymał on na każdym stanowisku.

Na przykład element historii wynagrodzenia powinien zawierać następujące informacje:

Pracodawca: JC Smith and Associates

Pozycja: inspektor

Wynagrodzenie 55 000 USD

Inne: kwalifikujący się bonus , kompleksowy pakiet świadczeń wypłacanych przez pracodawcę, podział zysków .

Legalne jest, aby zapytać potencjalnego pracownika o historię wynagrodzenia w dowolnym momencie procesu rekrutacji. To, czy potencjalny pracownik odpowie na twoją prośbę, czy też zostanie kandydatem, zależy od tego, jak prywatnie traktuje te informacje.

Artykuły rozpowszechniają w Internecie informacje o tym, jak wnioskodawca może odpowiedzieć na to żądanie bez podawania żądanych informacji. Jako pracodawca musisz zdecydować, jak ważne jest posiadanie informacji w procesie selekcji.

Wielu dobrych kandydatów uważa, że ​​jest to pogwałcenie ich prywatności i że dostarczenie informacji stawia ich w niekorzystnej sytuacji w negocjacjach płacowych. Dlatego prośba o historię wynagrodzeń może zrazić osoby, które chcesz zatrudnić.

To inwazja na prywatność twojego potencjalnego pracownika. Każdy pracodawca musi zdecydować, czy wymagane informacje mają wyniki wystarczające do pokonania utraty potencjalnie lepszych pracowników, którzy uważają, że ich historia wynagrodzeń nie należy do Twojej firmy.

Zalety pytania o historię wynagrodzeń

Istnieją cztery powody, dla których pracodawca może chcieć poprosić wnioskodawcę o historię wynagrodzeń.

Wady związane z pytaniem o historię wynagrodzeń

Tak jak pracodawcy mają powody, dla których żądają od kandydatów historii wynagrodzeń, istnieją powody, dla których jest to zła praktyka.

Kiedy pytać o historię płac

Pracodawcy szukają historii płac w ogłoszeniu o pracy , podczas ekranu telefonu i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wnioskodawcy mogą zdecydować, czy chcą ujawnić te prywatne informacje przed złożeniem wniosku o pracę.

Jednak wnioskodawcy muszą również zrozumieć, że w jednym z tych kluczowych momentów, nawet jeśli informacje nie były wymagane w ogłoszeniu o pracę, wielu pracodawców zapyta. Pracodawcy twierdzą, że gdy kandydat czuje się poważnie rozważany na stanowisko, jego skłonność będzie odpowiadać.

Ale firmy muszą zrozumieć, że coraz częściej kandydaci są przygotowani, aby nie pozwolić potencjalnemu pracodawcy na ich pokonywanie. Opracowali odpowiedzi, na które będą się trzymać, nawet jeśli zostaną popchnięci lub popchnięci.

Pracodawcy mogą wyeliminować ten rytuał, oferując zakres wynagrodzeń z góry w swoich ofertach pracy - ponieważ istnieje zakres. I tak, rozumiem wszystkie powody, dla których pracodawcy tego nie robią. Myślę, że te powody są błędne, a oni nie szanują i szanują kandydatów do pracy.

Wniosek o dostarczenie historii wynagrodzeń jest kontrowersyjny i nielubiany przez wnioskodawców. Pracodawca powinien zastanowić się długo i ciężko, zanim o to poprosi.

Zastrzeżenie : Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne zarządzanie zasobami ludzkimi, pracodawcę i porady dotyczące miejsca pracy zarówno na tej stronie, jak i na tej stronie, ale nie jest pełnomocnikiem, a treść na stronie , chociaż autorytatywny, nie jest gwarantowany pod względem dokładności i legalności i nie należy go interpretować jako porady prawnej.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.