Top 6 letnich ofert pracy dla 15-latków

Jeśli masz 15 lat i szukasz wakacyjnych ofert pracy, Twoje możliwości pracy mogą być ograniczone, ale to nie znaczy, że znalezienie pracy będzie niemożliwe. W rzeczywistości mamy tutaj sześć pomysłów na pracę wakacyjną.

Pamiętaj jednak, że miejsca pracy i płaca zależą od Twojej lokalizacji, czasu i trudności, jakie należy wykonać, aby ukończyć każde zadanie.

 • 01 Rozpocznij koszenie trawników

  Jeśli lubisz przebywać na zewnątrz i regularnie kosić trawnik rodzinny, wtedy koszenie trawnika jest świetną robotą do zbadania. Możesz skontaktować się z sąsiadami lub umieścić reklamy, aby promować swoje usługi koszenia trawników. Ale upewnij się, że zdecydujesz, czy będziesz używał kosiarki, czy kosiarki właściciela domu.

  Należy również pamiętać, że prawo federalne i stanowe zabrania nastolatkom korzystania z napędzanych mechanicznie maszyn i niebezpiecznych narzędzi. Skontaktuj się z departamentem pracy w twoim stanie (lub poproś o to swoich rodziców), aby dowiedzieć się, czy koszenie trawników jest dla ciebie dozwolone. Powinieneś także podjąć środki ostrożności przed rozpoczęciem współpracy z nieznajomymi. Porozmawiaj z rodzicami o ryzyku koszenia trawników dla sąsiadów, których nie znasz dobrze - lub w ogóle.

 • 02 Zostań ratownikiem

  Jeśli lubisz pływać, ratownik może być świetną letnią pracą. Będziesz spędzać czas na świeżym powietrzu na plaży lub przy basenie. Piętnaście lat to minimalny wiek ratownika na wielu obszarach.

  Ale to, że możesz zostać ratownikiem w młodym wieku, nie oznacza, że ​​jest to pozycja dla niedojrzałych. Ze względu na poważny charakter tej pracy ważne jest, aby ratownictwo było pracą, do której jesteś oddany. Będziesz także potrzebował szkolenia i certyfikatów.

 • 03 Rozpocznij opiekę nad dziećmi

  Opieka nad dziećmi jest popularną letnią pracą do zbadania, kiedy szkoła jest dostępna dla dzieci w twoim wieku lub nawet młodszych. Czerwony Krzyż oferuje zajęcia z opiekunami, aby przygotować dzieci w wieku od 11 do 15 lat.

  Zajęcia te pomogą Ci reagować, gdy wystąpi nagły przypadek podczas opiekowania się dzieckiem. Chociaż zajęcia te nie są konieczne, aby zostać opiekunem, mogą pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

 • 04 Pies Walker

  Psy muszą korzystać z ćwiczeń przez cały rok, ale w okresie letnim będziesz miał dodatkowy czas na ich wyprowadzanie, a wielu pracujących rodziców psów może być skłonnych zapłacić za twoje usługi.

  Upewnij się tylko, że czujesz się komfortowo ze zwierzęciem, zanim po raz pierwszy przejdziesz na spacer. A jeśli masz zamiar chodzić więcej niż jednego psa na raz, upewnij się, że czują się dobrze ze sobą i że jesteś wystarczająco silny, aby poradzić sobie z wieloma psami naraz.

  Podobnie jak w scenariuszu koszenia trawy powyżej, będziesz musiał podjąć środki ostrożności, jeśli zamierzasz chodzić psy ludzi, których nie znasz dobrze.

 • 05 Pracownik restauracji

  W zależności od przepisów prawa pracy obowiązujących na danym obszarze, możesz być zatrudniony legalnie w restauracji. Wspólne miejsca pracy w tym wieku w restauracjach obejmują pracę w fast foodach, stołach autobusowych i hostingu.

  Pamiętaj, aby dowiedzieć się, w których godzinach restauracja ma pracować, ponieważ ustawy stanowe i federalne mają ograniczenia dotyczące godzin, w których młode nastolatki mogą pracować, nawet w okresie letnim.

 • 06 Pracownik pola golfowego

  Jeśli lubisz grę w golfa, letnia praca na polu golfowym może być idealnym letnim zadaniem . Nastolatki powinny szukać pracy w miejscach, w których lubią spędzać czas. Pomoże Ci to znaleźć letnią pracę, którą pokochasz.