8 wskazówek dotyczących powrotu z urlopu macierzyńskiego

Powrót do pierwszego tygodnia może być mniej chaotyczny, gdy przejmiesz kontrolę za pomocą tych wskazówek

Czy wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim w niedługim czasie lub po powrocie do pracy po spędzeniu kilku lat w domu z dziećmi? Ten okres przejściowy to wielka sprawa z wieloma zmianami do zarządzania. Oto dziewięć rzeczy, które możesz zrobić, zanim wrócisz do pracy, abyś czuł się pod kontrolą i kompetentny.

Utwórz listę pakowania i swoje dziecko

Szybko się przekonasz, że jeśli masz listę, poczujesz się pewniej. Mniej stresuj się rano, wykonując listę rzeczy do spakowania.

Poczujesz się pewnie, idąc przez drzwi i nie denerwując się, że coś zapomniałeś. Wcześniejsze

Jeśli przed urodzeniem dziecka nie byłeś twórcą list, prawdopodobnie nim zostaniesz. Nie potrafię zliczyć, ile razy byliśmy w połowie drogi do przedszkola, zanim zdaliśmy sobie sprawę, że butelki niemowlęcia są nadal w lodówce.

Zaplanuj krótką wycieczkę z dzieckiem

Zanim wrócisz do pracy, wybierz się na krótką wycieczkę z dzieckiem. Dowiesz się, jak to jest spakować swoje dziecko i przygotować się na publiczne widzenie. Będziesz miał ochotę wyruszyć do pracy, ale faktycznie będziesz się dobrze bawić z dzieckiem.

Obudź się wcześnie, jakbyś wyruszył do pracy. Przygotuj się najpierw, a następnie przygotuj dziecko. Nakarm je śniadaniem, ubrać, spakować i wyruszyć. Kiedy już to robisz, czas się przekonać, ile czasu to zajmie. Gdy znajdziesz się poza domem, ciesz się sobą na cały dzień.

Możesz czuć się trochę zmęczony, ale jest to niezły test i możesz się dobrze bawić ze swoim małym na poranek.

Zaplanuj swój nowy poranny harmonogram

Przygotowanie się do pracy i noworodka to niesamowita sztuczka, którą trzeba będzie wymyślić. Aby pomóc Ci zaplanować swój zaktualizowany poranny harmonogram, odpowiedz na następujące pytania:

  1. Czy wierzysz, że możesz przygotować się, zanim dziecko się obudzi, czy nakarmisz noworodka i usiądziesz z nim w łóżeczku / huśtawce, aby grać, kiedy będziesz gotowy?
  2. Gdzie zjesz śniadanie: w domu, gdy karmisz dziecko, w samochodzie lub w pracy?
  3. Kto przygotuje twoje dziecko na dzień: ty czy inny znaczący?
  4. Ile czasu zajmie ci przygotowanie się do pracy, zjedzenie śniadania, zapakowanie samochodu, a następnie ubieranie i karmienie dziecka?

Teraz masz pojęcie o tym, jakie będą twoje poranne plany. Następnie musisz dowiedzieć się, ile czasu potrzebujesz, aby to wszystko zrobić. Powiedzmy, że musisz być w pracy przed 8:30. Odejmij swój czas dojazdu, a dzienna opieka nadejdzie, aby ustalić, o której godzinie musisz opuścić dom. Następnie określ, ile czasu zajmie aktualizowanie porannego harmonogramu, a następnie odejmij go od czasu, jaki potrzebujesz, aby wyjść z domu. Ostatnie, odejmij kolejne 30 minut, abyś mógł obudzić się przed wszystkimi w domu, aby cieszyć się ciszą i trochę "czasu na ja".

Wypróbuj wersję próbną, zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka

Zaplanuj dzień z opiekunem dziecięcym, aby wykonać jazdę próbną, w której upuścisz dziecko na kilka godzin. Nie poczujesz presji, którą możesz odczuwać, gdy musisz iść do pracy.

Skorzystaj z wolnego czasu i załatw te sprawy, o których myślisz, np. Kupując profesjonalne ubrania, które pasują do Twojej sylwetki po porodzie, fryzjera, lub weź dodatkowe rzeczy dla opiekuna Twojego dziecka. Po odebraniu dziecka zaplanuj trochę czasu na wizytę i pomóż dziecku dostosować się do nowego opiekuna.

Konsolidacja kalendarzy roboczych i domowych

Gdy zdarzają się nieoczekiwane wydarzenia i zawsze tak się dzieje, należy mieć kalendarz, który pokazuje zarówno osobiste, jak i zawodowe zobowiązania, a także inne ważne osoby. Podczas gdy starasz się o dziecko z pediatrą, dowiesz się, które spotkania chcesz odwołać lub kiedy musisz uzyskać informacje od swojego męża lub opiekuna, ponieważ nie możesz stracić pracy.

Uczyń Sen priorytetem

Twój pierwszy tydzień z powrotem prawdopodobnie opróżni się bez względu na to, jak jesteś przygotowany.

Idź do łóżka tak szybko, jak to możliwe każdego wieczoru. Śpij z zatyczkami do uszu i poproś męża, aby poradził sobie w nocy.

Może być także energiczne, aby wrócić do pracy. Kiedy będziesz wypełniać nowe pomysły, będziesz potrzebował wytrzymałości.

Priorytet bezwzględnie

Mamuśki pracujące starają się być brutalnie wydajne - musimy być! Aby być bezlitosnym w tym zakresie Zidentyfikuj kilka kluczowych zadań, które należy wykonać, abyś mógł szybko pracować. Wszystko inne, co dostaniesz na czas.

Zajmij się także najważniejszymi sprawami we wczesnych godzinach pracy. To pozostawi mniej luźnych końców, jeśli zostaniesz wezwany do odebrania chorego dziecka w szkole. I przygotuj się: pierwsze kilka miesięcy opieki nad dziećmi w grupie jest zwykle przerywane przez przeziębienia, gorączki i infekcje ucha. Jedyną srebrną podszewką jest to, że drobne choroby wzmacniają układ odpornościowy twojego dziecka.

Nie bądź dla siebie twardy

Nigdy nie wiesz na pewno, jak się poczujesz podczas tego przejściowego wyzwania macierzyństwa. Ale nie podejmuj pochopnych decyzji o swojej przyszłości w pierwszym tygodniu. To bardzo emocjonalny czas przejścia.

Zamiast tego zauważ, jak się czujesz, co lubisz lub nie lubisz. Przechowuj te obserwacje do późniejszej refleksji. Jeśli po kilku tygodniach utrzymują się nieprzyjemne uczucia, możesz zmienić swoją pracę lub sytuację opiekuńczą.

Oddaj sobie nagrodę za dobrze wykonaną pracę

Po tym wszystkim planowania i przejścia zasługujesz na przyjemność. Zaplanuj nagrodę, która pomoże Ci przejść przez pierwszy tydzień z powrotem w pracy. Może jest to spotkanie pedicure o 15:00 lub kawa z najlepszym przyjacielem w pracy. Lub nawet sobotni poranek tuli się do łóżka z dzieckiem, aby ponownie się rozłączyć po rozstaniu przez cały tydzień. Zasługujesz na to i pomoże ci odświeżyć cię na drugi tydzień z powrotem w pracy.

Edytowane przez Elizabeth McGrory