Przewodnik po urlopie macierzyńskim "Must-Read"

Więc masz zamiar mieć dziecko? Gratulacje! Po tym, jak ludzie zapytają o płeć io to, co nazwiesz Tyke, najprawdopodobniej zapytają, czy masz zamiar rzucić pracę lub wrócić do pracy po porodzie. Obecnie 70% matek mających dzieci poniżej 18 lat pracuje poza domem, aby zapłacić, więc prawdopodobnie Twoja odpowiedź brzmi "tak".

Następny krok: zaplanuj swój urlop macierzyński. To nie jest łatwe zadanie, więc nie spiesz się.

Będziesz chciał skonsultować się z mężem lub współmałżonkiem, innymi członkami rodziny, a może nawet z twoim księgowym. W tym przewodniku zaczniesz rozważać najważniejsze kwestie i zadawać właściwe pytania.

Zrozum swoje prawa

Czy otrzymasz zasiłek macierzyński, gdy jesteś w domu z nowym dzieckiem lub dzieckiem adoptowanym? To pytanie, na które możesz odpowiedzieć, przeglądając podręcznik pracownika, rozmawiając z zaufanymi współpracownikami i przestrzegając przepisów państwowych. Zgrupuj liczby, aby porównać wynagrodzenie z tytułu macierzyństwa z aktualnym wynagrodzeniem.

Następnie upewnij się, że rozumiesz, co obejmuje FMLA . Możesz napotkać wielkie problemy, jeśli założysz, że twój pracodawca i Twoja sytuacja są objęte Ustawą o urlopie rodzinnym i lekarskim, tylko po to, aby dowiedzieć się, kiedy nadejdzie dziecko, aby wpaść w wyjątek. Nawet jeśli jesteś objęty FMLA, gwarantuje to tylko twoją pracę - nie zastępuje utraconych zarobków.

Rzeczywiście, istnieje szereg przepisów dotyczących urlopów macierzyńskich, które są ważne, aby je poznać i zrozumieć.

Pojawia się nawet nowa ustawa, zwana Ustawą Rodzinną , która zapewnia płatny urlop rodzinny, jeśli Kongres ją przejdzie, a prezydent ją podpisze. Nie ma lepszego czasu, aby osiągnąć prędkość niż teraźniejszość.

Zaplanuj swój urlop macierzyński

Teraz jesteś gotowy, aby zaplanować swój urlop macierzyński. Ale musi to być elastyczny plan, ponieważ istnieje wiele niepoznawalnych czynników, od kiedy będziesz rodzić, jak zdrowe będzie twoje dziecko i jaki będzie twój fizyczny powrót do zdrowia.

Jeśli jesteś rodzicem adopcyjnym lub zastępczym, czas może być szczególnie trudny - możesz odebrać telefon pewnego popołudnia i zostać matką następnego ranka!

Największą decyzją jest ile czasu należy poświęcić na urlop macierzyński. Ponownie, dobrze jest przemyśleć różne scenariusze, które mogą wpłynąć na twój plan i pozostawić sobie elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniających się okoliczności. Możesz przeczytać o doświadczeniach z urlopu macierzyńskiego innych matek, jeśli pomoże ci to zdecydować, co może najlepiej dla ciebie zrobić. Zastanów się, czy będziesz potrzebować kilka dni lub więcej, zanim dziecko przybędzie, aby chronić swoje zdrowie i przygotować dom.

Teraz jesteś gotowy negocjować urlop macierzyński ze swoim szefem . Podejmij to jako serię rozmów i pamiętaj, aby słuchać tyle, ile masz zamiar rozmawiać. Nie zamykaj drzwi!

Życie w pobliżu urlopu macierzyńskiego

Niełatwo jest żonglować ciążą i pracą. Możesz czuć się chory, zmęczony lub po prostu odciągnąć uwagę od normalnej rutyny. Kiedy tylko nauczysz się zarządzać życiem, coś może się zmienić. Oprzyj się o swoich kolegów, przyjaciół i rodzinę, gdy jej potrzebujesz. Pomaga mieć wioskę do wychowania dziecka.

Niedługo będziesz musiał powiedzieć szefowi, że jesteś w ciąży, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Podpowiedź: powinno to nastąpić przed wynegocjowaniem urlopu macierzyńskiego. Twoja firma może wymagać od Ciebie napisania oficjalnego listu o urlopie macierzyńskim, który zostanie zapisany w twoich planach. Lub prosty e-mail może być wystarczający.

Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, przed zadaniem będzie sprawny powrót do pracy . Często największą przeszkodą jest przetrwanie pierwszego tygodnia z powrotem . Możesz to zrobić, podobnie jak wiele matek, zanim zrozumiesz to trudne przejście. Powodzenia i ciesz się swoim dzieckiem!