Zrozumienie opcji rodzinnych dla nowych ojców

Co twój małżonek musi wiedzieć

Pięćdziesiąt lat temu urlop rodzinny (lub urlop ojcowski) był pojęciem zagranicznym. Dlaczego ojciec musiałby mieć czas wolny po urodzeniu dziecka, gdy nowe matki zostały w domu? I nie myśl nawet o dwóch ojcach wychowujących dziecko w małżeństwie w latach pięćdziesiątych. Teraz widzimy uchwalone ustawy, które wspierają nasze współczesne czasy. Oto, co musisz wiedzieć.

Urlop rodzinny to już nie wszystko o nowych matkach

Istnieje wiele różnych osób, poza nowymi matkami, które mogą skorzystać z urlopu rodzinnego.

Nowi ojcowie w przynajmniej trzech stanach mają dostęp do częściowo płatnego urlopu rodzinnego, a niektórzy postępowi pracodawcy oferują dwa tygodnie lub więcej w pełni płatnego urlopu rodzinnego. Rosnąca liczba par homoseksualnych, którzy wychowują rodziny i pojedyncze osoby przyjmujące środki, nie może zakładać, że każde dziecko ma zarówno matkę, jak i ojca, więc te rodziny opuszczają polisy. Ponadto niektóre osoby mają starszych rodziców, których potrzebują do opieki, a urlop rodzinny jest rozpaczliwie potrzebny, aby poradzić sobie z tą odpowiedzialnością.

Dowiedz się, czy kwalifikujesz się do płatnego urlopu rodzinnego

W USA niektórzy nowi ojcowie będą mieli dostęp do płatnego urlopu rodzinnego, mogą być nieświadomi tego lub obawiają się go przyjąć. Warto dowiedzieć się, czy pracodawca zapewnia taki profit, ponieważ nie każdy pracownik będzie na bieżąco informowany o pakiecie świadczeń. Co więcej, niektórzy z twoich nowych kolegów ojca, którzy kwalifikują się do płatnego urlopu rodzinnego, mogą odmówić przyjęcia go, bez względu na to, czy obawiają się powrotu do kariery zawodowej, czy też z powodu opieki nad dzieckiem przez całą dobę.

Zatem pierwszym przystankiem powinna być instrukcja obsługi pracownika. Przeczytaj okładkę i upewnij się, że znasz dostępne opcje. Możesz również poprosić o kontakt z pracownikami w celu wyjaśnienia pakietu świadczeń rodzinnych, ponieważ czasami urlop rodzicielski jest objęty krótkotrwałą niepełnosprawnością lub zwolnieniem lekarskim.

Zobacz, co zrobili inni nowi ojcowie, choć nie myśl, że musisz podążać ich śladem.

Jeśli jesteś mieszkańcem Kalifornii, New Jersey lub Rhode Island, masz szczęście, jeśli chodzi o urlop rodzinny. W Kalifornii masz prawo do płatnego urlopu rodzinnego i nieopłacone. Płacona rodzina pozostawiająca pracowników, którzy wnoszą wkład do państwowego funduszu inwalidzkiego, może zająć do sześciu tygodni urlopu w ciągu roku, z 55 procentami ich zarobków do progu, w celu opieki nad nowym dzieckiem, między innymi. W New Jersey nowi ojcowie mogą zastąpić 66 procent swoich dochodów przez sześć tygodni - informuje Narodowe Centrum ds. Dzieci w Nędzy. Program ubezpieczeń tymczasowych w Rhode Island oferuje 4 tygodnie płatnego urlopu na urodzenie, przysposobienie lub opiekę nad nowym dzieckiem lub opiekę nad członkiem rodziny o poważnym stanie zdrowia.

Jeśli jesteś ciekawy, czy twój stan pracuje nad płatnym / nieopłacanym prawem do urlopu rodzinnego, możesz zapoznać się z Krajowymi przepisami dotyczącymi urlopów rodzinnych i urlopów medycznych NCSL.

Zbadaj inne opcje płatnego urlopu

Jeśli jesteś jak większość przyszłych ojców w USA, nie ma dla ciebie płatnego urlopu rodzinnego. Ale nie rozpaczaj. Następnym krokiem jest przyjrzenie się naliczonym urlopowi chorobowemu , urlopowi i dniom osobistym.

Możesz wykorzystać ten czas, aby związać się z nowym dzieckiem. (To znaczy, jeśli najpierw opłaciłeś czas wolny.)

Ważną kwestią jest to, czy wziąć urlop rodzinny i urlop macierzyński w tym samym czasie, aby nowa rodzina mogła cieszyć się tymi cennymi pierwszymi tygodniami razem. A może wolisz wziąć jak najwięcej urlopu macierzyńskiego, a dopiero po tym, jak to się skończy, wziąć urlop rodzinny. Zaletą tego rozwiązania są oszczędności na kosztach opieki nad dziećmi.

Tak jak przy planowaniu urlopu macierzyńskiego, musisz przełamać liczby z urlopu rodzinnego, aby zdecydować, czy kwota płacy będzie odpowiednia dla twojej rodziny. Ważne jest, aby realistycznie określić, ile czasu możesz sobie pozwolić na to, by nie stracić rodziny w dziurę finansową.

Twoje możliwości skorzystania z nieopłaconego urlopu rodzinnego

Jeśli jesteś jednym z milionów pracowników w Ameryce bez płatnego urlopu, zarówno z powodu choroby, jak i wakacji, nie ma innego wyjścia, jak wziąć urlop bezpłatny.

Być może oszczędzałeś na narodziny swojego dziecka i możesz wpaść na swoje oszczędności, aby poświęcić kilka dni, a nawet kilka tygodni, bez płacenia, aby opiekować się dzieckiem i współmałżonkiem.

Zgodnie z ustawą o urlopie rodzinnym i lekarskim , pracodawca musi udzielić Ci bezpłatnego urlopu, aby móc opiekować się noworodkiem lub chorym członkiem rodziny. Nie wszyscy pracodawcy są objęci FMLA, więc sprawdź szczegóły zanim wejdziesz do biura HR żądającego twojego wolnego czasu.

Ponownie, warto rozważyć, czy wziąć bezpłatny urlop rodzinny zaraz po porodzie, gdy nowa mama najbardziej potrzebuje wsparcia i opieki. Czy też stosujesz urlop macierzyński i rodzinny bezpośrednio po sobie, aby zmaksymalizować czas dziecka z rodzicem. Kluczowym czynnikiem może być to, czy przyjaciele lub członkowie rodziny są dostępni, aby pomóc na najbliższym etapie poporodowym.

Bez względu na swoją decyzję, ciesz się nową rodziną! Rola ojca może wydawać się nowa, ale tylko ta osoba może grać. Niedługo zapomnisz, jakie było życie, zanim przyszło dziecko.

Zaktualizowane przez Elizabeth McGrory