Co powinieneś wiedzieć o ofertach pracy

Jak zdobyć i wykorzystać odniesienia do zatrudnienia

Niezależnie od tego, czy poszukujesz pracy, szukasz promocji, rozwijasz karierę czy rozwijasz firmę, ważne jest posiadanie referencji, którzy mogą ręczyć za twoje umiejętności.

Czasami wystarczy podać pracodawcom listę swoich referencji . Innym razem pracodawcy będą prosić, aby twoje referencje przesłały ci listy polecające (znane również jako listy referencyjne).

Oto, co powinieneś wiedzieć o referencjach dotyczących pracy, w tym o to, kto poprosić o referencje, rodzaje referencji dotyczących zatrudnienia, w tym referencje osobiste i zawodowe, jak wymienić referencje, kiedy podać referencje pracodawcom, kontrole referencyjne oraz przykładowe listy i listy referencyjne.

 • 01 Czym są odniesienia do zatrudnienia?

  Kiedy poszukujesz pracy, ważne jest, abyś był przygotowany do przedstawienia listy referencji dotyczących zatrudnienia, które mogą poświadczyć umiejętności i kwalifikacje, które posiadasz w zakresie pracy, o którą się starasz. Planuj z wyprzedzeniem i odbierz swoje referencje, zanim ich potrzebujesz. Pomoże Ci uniknąć mieszania się, aby utworzyć listę w ostatniej chwili.

  Niektórzy pracodawcy będą prosić o więcej niż listę referencji zatrudnienia. Mogą poprosić, aby każdy odnośnik napisał list polecający (znany również jako list referencyjny). Upewnij się, że wiesz, czego chce pracodawca od twoich referencji.

  Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat referencji dotyczących zatrudnienia i jak uzyskać dobre referencje.

 • 02 Jak wybierać i używać odnośników

  Kiedy aplikujesz o pracę, musisz mieć listę referencji gotową. Zazwyczaj pracodawcy proszą o około trzy referencje. Te referencje powinny być w stanie ręczyć za twoje umiejętności, zdolności i kwalifikacje związane z zadaniami, o które się ubiegasz.

  Upewnij się, że pytasz tylko tych, którzy są pewni, że uzyskają pozytywną referencję. Zastanów się nad wypróbowaniem poprzednich pracodawców, współpracowników, kontaktów biznesowych i innych osób, które znają twoje umiejętności zawodowe.

  Oto więcej informacji o tym, kto powinien używać referencji, gdy aplikujesz o pracę i jak twoje referencje mogą pomóc w poszukiwaniu pracy.

 • 03 Jak poprosić o referencję

  Chcesz poprosić o referencję w taki sposób, aby dana osoba była łatwo "na zewnątrz", jeśli nie sądzi, że może dać ci pozytywne referencje. Odpowiadanie w odpowiedni sposób gwarantuje, że otrzymasz tylko entuzjastyczne, pozytywne referencje.

  Ty też chcesz dostarczyć referencje wszystkie potrzebne informacje. Na przykład, jeśli muszą napisać do Ciebie list, podaj im informacje na temat tego, co dodać, gdzie je wysłać i kiedy jest to wymagane.

  Poinformuj także swoje referencje o zadaniach, o które się ubiegasz, aby mogli zacząć myśleć o tym, w jaki sposób Twoje umiejętności i umiejętności odpowiadają zadaniom.

  Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej porad, jak poprosić kogoś o pomoc. Zobacz także poniżej przykładowe listy referencyjne i e-maile.

 • 04 Rodzaje listów referencyjnych

  Istnieje kilka rodzajów listów rekomendacyjnych, które można wykorzystać do poszukiwania pracy, w tym rekomendacje akademickie od nauczycieli lub profesorów, referencje od pracodawców, referencje do znaków i rekomendacje online dotyczące profesjonalnych stron internetowych, takich jak LinkedIn. Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat różnych rodzajów listów polecających, które możesz zamówić w referencjach.

  Zobacz poniżej przykładowe listy referencyjne.

 • 05 Kiedy używać profesjonalnych referencji

  Profesjonalne odniesienie to referencja od osoby, która może ręczyć za twoje kwalifikacje do pracy. Jest to najczęstszy rodzaj odniesienia.

  Profesjonalne referencje powinny Cię znać w sprawach zawodowych. Jest on zwykle byłym pracodawcą, współpracownikiem, klientem, sprzedawcą, przełożonym lub kimś, kto może polecić ci zatrudnienie.

  Jeśli jesteś absolwentem ostatniego college'u z ograniczonym doświadczeniem zawodowym, możesz również użyć profesora lub administratora uczelni jako profesjonalnego odniesienia.

  Przejrzyj informacje o tym, kto oferuje najlepsze referencje zawodowe, jak dowiedzieć się, co powie o Tobie i jak przekazać referencje pracodawcom.

 • 06 Kiedy używać znaków i osobistych odniesień

  Istnieje wiele sytuacji, w których możesz użyć odniesienia do znaków (zwanego także osobistym odnośnikiem) jako alternatywy dla listu referencyjnego dotyczącego zatrudnienia lub alternatywnie. Na przykład, jeśli szukasz pierwszej pracy i nie masz profesjonalnych referencji, osobisty odnośnik to świetna opcja. Jeśli obawiasz się referencji, którą może ci podać Twój pracodawca, możesz również dodać osobisty numer referencyjny, aby zwiększyć swoją aplikację.

  Osobistym punktem odniesienia jest ktoś, kto może mówić do twojej postaci i umiejętności. Zazwyczaj znają cię bardziej osobiście. Mogą być sąsiadem, przywódcą ochotników, trenerem, a nawet przyjacielem.

  Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat kogo poprosić o odniesienie do postaci i jak napisać literę referencyjną. Przeczytaj także poniżej przykładowe referencje osobiste.

 • 07 Kiedy pracodawcy przeprowadzają kontrole referencyjne

  Kiedy szukasz pracy, spodziewaj się, że twoje referencje zostaną sprawdzone przez potencjalnych pracodawców.

  Przeczytaj tutaj, aby uzyskać informacje o rodzajach pytań, jakie pracodawcy będą prosić o referencje i jakie referencje mogą o Tobie powiedzieć.

  Istnieją również inne rodzaje kontroli, które mogą wykonywać pracodawcy, w tym kontrole kredytowe i inne kontrole w tle. Więcej informacji na ten temat również tutaj.

 • 08 Jak utworzyć listę referencyjną

  Pracodawcy często proszą o przesłanie im listy referencyjnej w ramach wniosku o pracę .

  Kiedy podajesz listę referencji do pracodawcy, powinieneś umieścić swoje nazwisko u góry strony. Następnie wyświetl swoje referencje, w tym imię i nazwisko, stanowisko, firmę i dane kontaktowe, z odstępem pomiędzy poszczególnymi referencjami.

  Za każdym razem, gdy korzystasz z kogoś jako punktu odniesienia, pamiętaj, aby poświęcić czas na zapoznanie się z nimi na temat statusu poszukiwania pracy.

 • 09 Przegląd listów referencyjnych Przykłady

  Niezależnie od tego, czy piszesz, czy prosisz o referencje, zawsze warto przyjrzeć się przykładom różnych rodzajów listów referencyjnych. Jeśli piszesz referencję, możesz użyć tych przykładów jako szablonów. Jeśli żądasz referencji, możesz wysłać jeden z tych przykładów do referencji, aby pomóc im napisać własną. Oto przykładowe i profesjonalne listy polecające.

  Przeczytaj również tutaj, aby dowiedzieć się, jak korzystać z referencji, list referencyjnych i powiązanych zasobów.

 • 10 referencji na LinkedIn

  Coraz częściej pracodawcy korzystają z profesjonalnego portalu sieciowego LinkedIn, aby szukać kandydatów do pracy. Posiadanie rekomendacji na LinkedIn może podnieść twój profil i dać się zauważyć pracodawcy.

  Oto porady, jak uzyskać rekomendacje na LinkedIn , kto poprosić o referencje i jak zarządzać otrzymanymi rekomendacjami.