Odmowny list

Skorzystaj z Kandydata, który zachęca do ponownego zgłoszenia

Użyj listu odrzucenia

Czy potrzebujesz listu odrzucenia kandydata, którego możesz użyć w swojej organizacji, aby powiadomić kandydatów, że nie zostali wybrani do pracy? Ten list odrzucenia mówi zawodnikowi i uprzejmie, że został wybrany inny kandydat.

Jest to przykładowy list dla wnioskodawcy, który jest zachęcany do ponownego złożenia wniosku. Użyj tego listu, aby zaznaczyć swoją pozycję jako pracodawcy z wyboru .

Oto próbka.

Odmowny list

Data

Pan John Smith

Adres kandydata

Miasto, województwo, kod pocztowy

Drogi Johnie,

Dziękujemy za poświęcenie czasu, aby przyjść do Johnson Company, aby porozmawiać z naszym zespołem selekcji pracowników. Bardzo nam się podobało spotkanie z tobą i naszymi rozmowami.

W tej chwili nie wybrano Cię na stanowisko. Zachęcamy do ubiegania się o stanowiska, na które się kwalifikujesz, w firmie Johnson Company w przyszłości. Przewidujemy, że osoba z Twoimi kwalifikacjami wkrótce znajdzie zatrudnienie, ale chcemy podkreślić, że zachęcamy Cię do stosowania jej w przyszłości.

Z poważaniem,

Odręczny podpis

Imię pracownika

Tytuł pracownika (przykład: Mary James, dyrektor ds. Zasobów ludzkich)

Jeśli nie chcesz wysłać listu odrzucenia do kandydatów, którzy nie zostali wybrani, miej to na uwadze. List odrzucenia jest ostatnią okazją do zbudowania relacji z kandydatem, co spowoduje, że kandydat pomyśli pozytywnie o swojej firmie.

Nie chcesz palić mostów z wykwalifikowanymi kandydatami, którzy wydają się pasować do twojej kultury . Wiesz, a kandydaci wiedzą, że wybrana jest tylko jedna osoba.

Jeśli nie wyślesz listu odrzucenia, tworzysz wahanie i niepewność ze strony kandydata. Twoja kandydatura i osoby, których dotyczą opinie tego kandydata na temat jego leczenia, mają na twoją reputację jako pracodawcy.

Czy nie chciałbyś, aby twój kandydat był dobrze potraktowany i uczciwie potraktowany z otrzymaniem profesjonalnego, miłego listu odrzucenia? Ja bym.

Zastrzeżenie - Uwaga:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie internetowej, jak i na tej stronie, ale nie jest prawnikiem ani treścią witryny, autorytatywny, nie ma gwarancji dokładności i legalności i nie powinien być interpretowany jako porada prawna.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.

Standardowy list z potwierdzeniem wniosku

Więcej o przykładowych listach odrzucenia kandydatów

Listy dla wybranych kandydatów

Co się stanie, jeśli kandydat, z którym się kontaktujesz, odniesie sukces w swoim wniosku? Poniżej znajdują się przykładowe listy ofert pracy, aby kandydat znał dobre wieści.

Przykładowe oferty pracy

Więcej przykładowych listów pracodawców

Listy próbek zasobów ludzkich