Dowiedz się więcej o byciu kasjerem

Uzyskaj informacje o karierze na edukację, zarobki i Outlook

Kasjer przyjmuje płatności za towary od klientów w placówce handlowej, takiej jak restauracja, stacja benzynowa, kino lub sklep spożywczy, sklep spożywczy lub domu towarowego. Może on być zobowiązany do sprawdzenia dowodu legalnego wieku przy zakupie papierosów lub alkoholu.

Inne obowiązki, w tym przetwarzanie zwrotów i zwrotów, umieszczanie tagów cenowych na produktach, umieszczanie produktów na półkach i utrzymywanie obszaru rejestru oraz reszty sklepu w porządku i czystości.

Ponieważ kasjer jest czasami pierwszym klientem, który widzi się przy wejściu do firmy, zwykle musi się z nimi przywitać, odpowiedzieć na pytania i odpowiedzieć na ich skargi.

Fakty dotyczące zatrudnienia

Kasjerzy posiadali ponad 3,3 miliona miejsc pracy w 2012 r. Dwadzieścia pięć procent wszystkich miejsc pracy znajdowało się w sklepach spożywczych. Inne miejsca pracy znajdowały się na stacjach benzynowych, domach towarowych, restauracjach fast food i drogeriach.

Ponieważ placówki handlu detalicznego są otwarte w ciągu dnia, wieczorami, weekendami i świętami, w tym czasie zaplanowano pracę kasjerów. Istnieją pewne drobne trudności związane z tym zawodem. Ponieważ rejestrów nie można pozostawić bez opieki, kasjerzy mogą jedynie planować przerwy. Praca jest powtarzalna i dla niektórych może być nudna. Zwykle spędzają cały czas w pozycji stojącej, co może powodować zmęczenie.

Kasjerzy mogą również napotkać poważne zagrożenia w pracy. Ponieważ zajmują się pieniędzmi, są czasem celem napadów rabunkowych i zabójstw.

Pracodawcy są jednak tego świadomi i wielu z nich jest proaktywnych, aby nie dopuścić do tego. Zwykle ograniczają ilość pieniędzy przechowywanych w rejestrach w danym momencie, co zmniejsza część tego ryzyka. Inne środki bezpieczeństwa, takie jak kamery monitorujące, pomagają odstraszać przestępców.

Wymagania edukacyjne

Kandydaci na stanowiska pracy w kasie w niepełnym wymiarze zazwyczaj nie muszą spełniać żadnych wymagań edukacyjnych, ale pracodawcy zatrudniający pełnoetatowych pracowników czasami wolą zatrudniać tych, którzy mają dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważności .

Ze względu na ograniczone wymagania edukacyjne praca ta jest atrakcyjna dla studentów, którzy chcą pracować w niepełnym wymiarze godzin. Osoby poniżej 18 roku życia potrzebują dokumentów potwierdzających posiadanie zatrudnienia lub wieku, powszechnie znanych jako dokumenty robocze . Zgodnie z amerykańskimi przepisami dotyczącymi pracy dzieci , są one ograniczone do pracy tylko w określonych godzinach i przez określony czas w tygodniu szkolnym.

Inne wymagania

Zadania są pozycjami na poziomie podstawowym, które nie wymagają wcześniejszych doświadczeń z pracą. Większość kasjerów otrzymuje szkolenie w miejscu pracy . To zajęcie wymaga pewnych umiejętności miękkich lub cech osobistych. Potrzebne są dobre umiejętności obsługi klienta . Kasjerzy są często jedynymi pracownikami, z którymi klienci mają kontakt, dlatego też muszą oni odpowiadać na pytania i skargi w przyjazny i uprzejmy sposób. Dobre umiejętności słuchania pozwolą im zwracać uwagę na zapytania i obawy klientów. Osoby z krótkimi bezpiecznikami nie muszą mieć zastosowania. Muszą wykazać się cierpliwością i powściągliwością w kontaktach ze zdenerwowanymi klientami, którzy mogą wydawać się nierozsądni.

Możliwości awansu

Doświadczony kasjer może przejść na lepiej płatną pracę w handlu detalicznym. Jednym może stać się na przykład sprzedawca detaliczny, przedstawiciel obsługi klienta lub menedżer .

Perspektywy pracy

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że zatrudnienie kasjerów będzie rosło wolniej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2022, ale z powodu dużej rotacji liczba miejsc pracy będzie duża . Ten zawód będzie miał więcej ofert pracy niż większość innych.

Zyski

Kasjerzy zarobili medianę wynagrodzenia godzinowego w wysokości 9,16 USD i medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości 19 060 USD w 2013 r. Chociaż wynagrodzenie jest niskie, pracownicy sklepów detalicznych często otrzymują zniżkę w sklepie.

Skorzystaj z kalkulatora wynagrodzeń na stronie Salary.com, aby dowiedzieć się, ile obecnie zarabiasz w swoim mieście.

Dzień w życiu kasjera

Oto niektóre typowe obowiązki służbowe zaczerpnięte z reklam online dla pozycji kasjerów znalezionych na stronie Indeed.com:

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Stawka godzinowa (2014) Wymagania edukacyjne
Sprzedawca detaliczny Działa w sklepach i innych placówkach, sprzedając towar bezpośrednio konsumentom 10,29 USD Brak wymagań formalnych, ale niektórzy pracodawcy preferują kandydatów posiadających dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważności
Pracownik Fast Food Przyjmuje i wypełnia zamówienia na żywność i napoje; zbiera płatności i utrzymuje jadalnie 8,85 USD Brak wymogów formalnych; krótkoterminowe szkolenie w miejscu pracy
Kontrahent i wypożyczalnia Otrzymuj zamówienia od klientów, którzy wynajmują towar lub dostarczają przedmioty do naprawy 11,47 USD Brak wymagań formalnych, ale niektórzy pracodawcy preferują kandydatów z dyplomem ukończenia szkoły średniej lub dyplomu równoważności
Gaming Change Persons and Booth Cashier Daje żetony, żetony i monety dla klientów w zamian za gotówkę 11,22 USD Dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważności

> Źródła:
Bureau of Labor Statistics , US Department of Labour , Occupational Outlook Handbook , 2014-15 Edition, Cashiers , w Internecie na stronie http://www.bls.gov/ooh/sales/cashiers.htm (odwiedzono 19 czerwca 2015 r.).
Administracja zatrudnienia i szkolenia, amerykański Departament Pracy, O * NET Online , kasjery , w Internecie pod adresem http://online.onetcenter.org/link/details/41-2011.00 (odwiedzono 19 czerwca 2015 r.).