Zaangażowanie pracowników w proces wyboru pracowników

Twój proces selekcji to klucz do zadowolonych klientów i sukcesu w biznesie

Proces selekcji pracowników jest kluczowym elementem sukcesu Twojej firmy. Jeśli jest to firma, która ceni ludzi jako najważniejszy zasób, który odróżnia Cię od konkurencji, proces selekcji jest bardzo ważny. Twój proces selekcji musi być legalny, etyczny, przejrzysty, udokumentowany i znacząco angażować obecnych pracowników.

W procesie selekcji z tymi atrybutami, wznowienie przeglądu , poważna uwaga na list motywacyjny i przegląd wniosku o pracę są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Tak więc ekrany telefonów eliminują mniej wykwalifikowanych lub niewykwalifikowanych kandydatów.

Nie wiem w twojej firmie, ale w moim rozmawiamy z zespołem selekcji pracowników . W związku z tym czas pracownika zainwestowany w każdego kandydata, który przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną, jest kosztowny.

W procesie selekcji zaangażowani pracownicy spędzają dodatkowy czas poza rozmową, porównując kandydatów i dostarczając pracownikom działu kadr opinie i opinie. Ich wkład w to, którzy kandydaci będą mogli zaprosić na drugą rozmowę kwalifikacyjną, która będzie angażować jeszcze więcej osób i pracowników, są brani pod uwagę.

W naszym procesie selekcji, oprócz proszenia pracowników o pracę w zespołach selekcyjnych, szkolimy ich w zakresie legalnego i skutecznego przesłuchiwania. Wreszcie angażujemy pracowników w końcowy wybór pracowników.

Jak widzisz, wybór kandydata jest kosztowny pod względem czasu i energii pracownika. Decyzja o tym, kto wnieść nasz proces selekcji na rozmowę kwalifikacyjną, jest kluczowym krokiem w wyborze pracowników.

Dlaczego warto angażować pracowników w proces selekcji pracowników?

Czy kręcisz głową i zastanawiasz się, dlaczego poświęcisz ten czas procesowi selekcji pracowników? Jeśli tak, moja odpowiedź jest prosta. Chcemy stworzyć firmę, która ma przejrzystą komunikację, w której pracownicy wiedzą, co się dzieje i mają wpływ na decyzje wpływające na ich pracę.

Czy dla pracownika jest coś ważniejszego niż proces selekcji, który zatrudnia pracowników, z którymi będzie pracował codziennie? Pracownicy, z którymi będą rozwijać przyjaźnie, spędzać czas i siedzieć z każdym dniem w pracy ... Wątpię.

Kiedy wprowadzamy nowego pracownika do organizacji, ich dopasowanie i potencjalna współpraca z kolegami ma kluczowe znaczenie. Tak samo jak własność pracownicza decyzji o zatrudnieniu nowego pracownika. Jeśli pracownik bierze udział w procesie selekcji, w którym wybiera nowego kolegę, jest zobowiązany do tego, aby ten współpracownik odniósł sukces. W końcu nie chcieliby się mylić, prawda?

Zaufaj instynktom swoich pracowników także w zakresie potencjalnego kulturowego dopasowania nowej osoby. Będą współpracować z nowym pracownikiem, a ich reakcja na dopasowanie do potencjalnego pracownika jest godna uwagi. Na przykład w niedawnej decyzji o wyborze pracowników mieliśmy dwóch równie wykwalifikowanych kandydatów, którzy zostali wybrani spośród kilkuset kandydatów.

Podczas spotkania po spotkaniu z kandydatami, po drugim wywiadzie, pewna liczba pracowników stwierdziła, że ​​otrzymali negatywny sygnał od jednego z kandydatów. Te koncentrują się na zagadnieniach związanych z kulturą, które mogą sprawić, że przestanie być pracownikiem.

Najwyraźniej podczas przesłuchań kandydat promieniował mentalnością 9-5, która nie będzie działać w firmie, która robi wszystko, co konieczne, aby zadowolić klientów.

Pracownicy nabierali również poczucia arogancji, że jej opinia była opinią, która miała znaczenie pomimo wkładu innych pracowników. Taka postawa nie zadziała w firmie, która kładzie nacisk na zaangażowanie pracowników . Nie zawsze z powodzeniem, ale staramy się zachęcać do konstruktywnego konfliktu nad pomysłami i decyzjami. Odradzamy podejmowanie decyzji opartych na konsensusie, które może prowadzić do myślenia grupowego.

Sukces naszej firmy napędza i spada na pracowników, którzy są gotowi myśleć poważnie, trzymać się na uboczu, bronić swoich pomysłów, popełniać przemyślane błędy, ciężko pracować i przyjmować odpowiedzialność. (Hej, czy właśnie opisałem idealnego pracownika?) Pracownicy powiedzieli, że ten kandydat nie pasuje do rachunku, więc nie została zatrudniona.

Czy komitet selekcyjny podjął właściwą decyzję? Nigdy nie będziemy wiedzieć na pewno. Pracownik, który został wybrany, wykonuje świetną robotę. Ale kandydat pominięty jest jak droga nie została podjęta.

Nigdy nie dowiemy się i nie wiem, jak zmierzyć, koszt utraconej możliwości: kiedy nasz proces selekcji nie pozwala wybrać konkretnego kandydata. Wszystko, co musisz zrobić, to najlepsza ocena pracowników w procesie selekcji. Po co tracić najważniejsze zasoby?