8 wskazówek, jak osiągnąć sukces jako lider zespołu

Podejmij te działania, a Twój sukces jako kierownika zespołu jest zapewniony

Jesteś liderem zespołu! Gratulacje z tytułu roli lidera. Ale co dokładnie robi lider zespołu? Nie jest to rola menedżera - większość liderów zespołów nie ma uprawnień do wypożyczania / ognia nad członkami zespołu - ale to nie to samo, co bycie stałym indywidualnym współpracownikiem.

Chociaż każda firma i każdy dział będzie się różnić, oto niektóre z rzeczy, które wszyscy liderzy zespołów mogą zrobić, aby ich zespoły i ich przywódcza rola zakończyły się sukcesem.

Być uczciwym

Jako lider zespołu często możesz przydzielać zadania, a nawet ustalać harmonogram. Możesz polubić niektórych członków swojego zespołu bardziej niż innych, ale to nie znaczy, że powinieneś pokazywać preferencje.

Jeśli masz problemy z uczciwością - skargi członków zespołu to jeden ze sposobów na zmierzenie twoich wysiłków - poproś swojego przełożonego o przejrzenie przydziałów zadań lub przydzielenie zadań bez nazw lub pozwolić innej osobie wybierać pierwszy raz w tygodniu.

Prowadzić przez przykład

Kierownicy zespołów zazwyczaj wykonują pracę wspólnie z członkami swojego zespołu. Jeśli plotkujesz lub zwalniasz , twoja drużyna straci cały szacunek dla ciebie. Zamiast tego ciężko pracuj. Podaj przykład tego, czego oczekujesz od swoich kolegów z drużyny. Nie mów o członkach zespołu (lub innych) za ich plecami.

Kiedy członek zespołu przyjdzie do ciebie z reklamacją dotyczącą współpracownika, sprawdź, czy to problem, czy tylko marudzenie . Jeśli to tylko marudzenie, wyłącz to. Jeśli to prawdziwy problem, rozwiąż go.

Ale nie plotkujcie o tym. Napraw to albo nie mów o tym.

Podejmij nieprzyjemne zadania

Możesz myśleć, że teraz, gdy jesteś liderem, jesteś w końcu zwolniony z wykonywania zadań, których zawsze nienawidziłeś. Na przykład, jeśli prowadzisz zespół w sklepie, Twój zespół może być odpowiedzialny za czyszczenie toalet dla klientów.

Upewnij się, że masz na to czas. Chociaż jest to nieprzyjemne zadanie, członkowie twojego zespołu będą cię szanować, jeśli zobaczą, że skręcasz.

Podejmuj trudne decyzje.

Podczas gdy generalnie nie posiadasz uprawnień do wypożyczenia / wypalania, jesteś odpowiedzialny za wydawanie zaleceń tym, którzy mają takie uprawnienia. Może to oznaczać, że bierzesz udział w rozmowach kwalifikacyjnych dla potencjalnych pracowników, którzy potencjalnie dołączą do Twojego zespołu.

Czasami oznacza to, że musisz zalecić lub wyegzekwować postępowanie dyscyplinarne wobec współpracownika, którego uważasz za przyjaciela. Czasami oznacza to zalecenie zawieszenia, a nawet wygaśnięcia członka zespołu.

Działania dyscyplinarne mogą być trudne, ale mają kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego zespołu. Musisz poradzić sobie z problemami, gdy się pojawią .

Postępuj zgodnie z prawem.

Jeśli jeden z członków twojego zespołu ma dziecko i po powrocie ma 12 tygodni urlopu zatwierdzonego przez FMLA , możesz ulec pokusie, by dać jej nieprzyjemne zadania - w końcu nie było jej przez trzy miesiące. Jest to jednak niezgodne z prawem.

Nie możesz ukarać kogoś za przyjęcie legalnie zatwierdzonego urlopu - to się nazywa odwetem i rośnie jako powód, dla którego pracownicy pozwania pracodawców - więc jest to częste. Traktuj ją tak, jakby była tam przez cały czas.

Podobnie, jeśli masz pracownika z niepełnosprawnością, pracuj ze swoim przełożonym i działem zasobów ludzkich oraz z pracownikiem, aby opracować rozsądne zakwaterowanie wymagane przez prawo.

Nagrywaj wszystkie nadgodziny . Nie pozwól pracownikom na pracę poza godzinami pracy - nigdy, nigdy nie prosić o to współpracownika. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z wszystkimi prawami i jeśli masz pytania, zapytaj swojego przełożonego lub HR.

Przestrzegaj polityki firmy

Czasami możesz chcieć przyznać wyjątek do polityki firmy , ale nie rób tego bez zgody swojego szefa. Przyczyny polityki firmy mogą nie być natychmiast jasne, ale ważne jest, abyś ich przestrzegał, aby chronić Ciebie i firmę przed oskarżeniami o nielegalną dyskryminację.

Na przykład, możesz nie myśleć, że przyznanie wyjątku Jane, ale nie Janowi, to wielka sprawa, ale jeśli nie zostanie to zrobione z właściwych powodów, John może domagać się dyskryminacji.

Bądź szczęśliwy

To może wydawać się głupie i niepotrzebne, ale twoja postawa stanowi przykład dla całej grupy. Jeśli jesteś pozytywny i przyjemny, możesz sprawić, że cały zespół będzie pracował ciężej - i lepiej razem.

Wstańcie dla swoich członków zespołu

Nigdy, przenigdy, nigdy nie rzucaj członkiem zespołu pod autobus. Jeśli chcesz świętować swoje sukcesy, wspieraj ich w swoich porażkach. Pamiętaj, że błędy zdarzają się i powinieneś pracować nad ich naprawieniem, a nie po prostu winić ludzi za nich.

Kierowanie zespołem to wielki krok naprzód w twojej karierze. Upewnij się, że podchodzisz do kierowania zespołem we właściwy sposób i odniesiesz sukces.