Dowiedz się więcej o kulturze zespołu i jasnych oczekiwaniach

Sukces zespołu jest bardziej prawdopodobny, gdy zespół zrozumie, dlaczego i co

W skutecznej kulturze zespołowej rozwiązano koncepcję kontekstu. Członkowie zespołu rozumieją, dlaczego biorą udział w zespole i jak zespół pasuje do ich organizacji. Biorąc pod uwagę czynniki, które sprawiają, że zespół odnosi sukcesy, zrozumienie oczekiwań ich organizacji jest jednym z dwunastu czynników sukcesu zespołowego .

W efektywnej kulturze zespołowej członkowie zespołu rozumieją, gdzie praca ich zespołu pasuje do ogólnego kontekstu planu strategicznego i celów sukcesu organizacji.

Jest to ważne, ponieważ zespoły, które czują, że są częścią czegoś większego niż one same, zwykle doświadczają większego zaangażowania i zadowolenia z pracy .

Kiedy kultura organizacyjna wspiera pracę zespołową, członkowie zespołu rozumieją, w jaki sposób strategia wykorzystania zespołów pasuje do ogólnego kontekstu planu strategicznego organizacji i celów sukcesu. Członkowie zespołu rozumieją, dlaczego korzystanie z zespołów pomoże ich organizacji osiągnąć cele biznesowe - i jak mogą osiągnąć swoje osobiste cele poprzez efektywne uczestnictwo.

W rzeczywistości tak dobrze rozumieją kontekst kultury zespołowej , że są przekonani, że zespoły to jedyny sposób, w jaki ich organizacja osiągnie sukces.

Starsze pokolenia pracowników i kultura zespołowa

Jest to zrozumienie, że trzeba będzie zdobyć doświadczenie pracowników Baby Boomer i do pewnego stopnia pracowników Gen X. Szczególnie wasze Baby Boomers reprezentują pokolenie, które składało się z wnoszenia w pełni indywidualnych wykonawców.

Pracownicy ci mieli niewielkie doświadczenie z zespołami, innymi niż zespoły lekkoatletyczne, i trudno było przekonać ich, że kultura zespołowa i oczekiwania drużynowe były lepszymi sposobami, w które mogliby wnieść swój wkład.

Cała generacja konsultantów utrzymywała się z pracy z tymi pracownikami, aby pomóc im zrozumieć pozytywny wkład, jaki zespoły i kultura pracy zespołowej mogą zrobić w organizacji.

Starszy Gen Xers również należy do tej grupy pracowników.

Jeśli jednak zastanowisz się, w jaki sposób zostały podniesione obie te grupy pracowników, jasne jest, dlaczego udział w nich i ich wkład stały się wyzwaniem dla ich myślenia i doświadczenia. Zostały one nagrodzone za poszczególne oceny w ciągu 12 - 18 lat edukacji. Zajęcia rzadko pracowały w stylu zespołowym, z wyjątkiem par.

Pierwsze prace rzadko dawały im doświadczenie zespołom. Tak więc, po doświadczeniu kariery indywidualnego wkładu, zespoły stały się wielką nowością w miejscu pracy. Oczekiwano, że pokolenia pracowników z niewielkim doświadczeniem w pracy zespołowej dostaną się na pokład.

Pracownicy Millennial widzą zespoły inaczej. Szkoły mają na pokładzie zespoły i pracę zespołową, a Tysiąclecia doświadczyły zespołów przez całe życie.

W rzeczywistości zatrudniłem tysiącletniego pracownika, który uderzył mnie w biurko podczas wywiadu i zażądał bycia częścią zespołu, jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie jej. To było odświeżające doświadczenie po latach spędzonych na nieustannym zachęcaniu do pracy w środowisku.

Efektywne zespoły spędzają czas na definiowaniu swojej kultury

W udanej kulturze zespołowej zespoły rozumieją, gdzie ich praca pasuje do ogólnego kontekstu misji , celów, zasad, wizji i wartości organizacji .

Członkowie zespołu poświęcają czas na zdefiniowanie kultury zespołu poprzez uzgodnienie norm i oczekiwań zespołu w ramach ogólnego kontekstu zespołu.

Upewniają się, że posiadają wszystkie informacje, których potrzebują, aby skutecznie wykonać kartę swojego zespołu, powód istnienia zespołu. Jeśli brak im któregokolwiek z dwunastu czynników koniecznych do skutecznego działania zespołu, będą niepotrzebnie walczyć w sprawach zespołowych, zamiast kierować swoją energię, aby wykonać zadanie, dla którego powstał zespół.

Wreszcie, członkowie zespołu rozumieją, że 20% problemów, które będą doświadczać jako zespół, będzie należeć do kontekstu zadania lub misji, do której zespół został przydzielony. Pozostałe 80% napotkanych problemów dotyczy ich kultury zespołowej, a członkowie zespołu procesowego nawiązują i angażują się w interakcję ze sobą jako członkami zespołu.

Potrzebna jest dodatkowa myśl, aby zespół mógł określić, w jaki sposób zespół będzie wchodził w interakcję z resztą organizacji. W ramach zespołu ta komunikacja i kontakt wzmocnią i wzmocnią zrozumienie przez zespół tego, dlaczego istnieją i co mają wnieść.