Jak dodać opis do swojego pisania

Wywoływanie trójwymiarowego świata na dwuwymiarowej stronie nie jest łatwym zadaniem. Nawet profesjonaliści muszą pracować przy opisie. Te wskazówki pomogą ci rozwinąć twoje zdolności obserwacji, a następnie przekształcą te spostrzeżenia w prozę.

 • 01 Naucz się obserwować świat

  Marilyn, jak zauważyła jedna z czytelniczek, ma pewne cechy wspólne z pisarzem: "Ciągle przypominam sobie o skardze Sherlocka Holmesa na doktora Watsona" - napisała. "Widzisz, ale nie obserwujesz." "To dobry punkt wyjścia do myślenia o opisie. Zanim coś możesz opisać, musisz być w stanie to zobaczyć.
 • 02 Bądź konkretny

  "Nieostrość jest często naszym pierwszym impulsem, gdy zaczynamy działać", pisze Chris Lombardi w " Writing Fiction " Gotham Writers "Workshop's : praktyczny przewodnik z uznanej kreatywnej szkoły pisania w Nowym Jorku . Ale to specyfika, która nadaje moc naszym opisom. Dowiedz się, jak być bardziej szczegółowym, analizując opisy Quoyle Annie Proulx w pierwszym rozdziale The Shipping News .

 • 03 Unikaj stereotypów

  Unikanie klisz jest częścią bycia konkretnym, jak zauważyliśmy powyżej, ale warto poświęcić więcej miejsca dla nich i ich przeciwieństw, prawdziwie oryginalne pismo. Stephen King podaje przykłady tego, czego nie należy: "Biegał jak szaleniec, była ładna jak letni dzień, Bob walczył jak tygrys ... nie marnuj mojego czasu (ani nikogo) z takimi kasztanami. sprawia, że ​​wyglądasz leniwo lub nieświadomie. " Jednak, gdy odkryjesz stereotyp w swojej pracy, nie bój się. Pomyśl o tym jako o możliwości, migającym neonie: "Wstaw tu blask".

 • 04 Zadaj sobie pytania

  Zadaj sobie najbardziej naiwne pytania, aby uzyskać dostęp do zmysłowych sygnałów, które przywołują sytuację dla czytelnika (i że w życiu wchłaniamy podświadomie): Jakie dźwięki wywołują dla ciebie tę scenę? Co pachnie? Jakie obrazy? Jakie reakcje fizyczne miałbyś na tę sytuację? A jeśli pytania nie działają dla ciebie, znajdź inny sposób wizualizacji sceny. Jeśli nie możesz go sobie wyobrazić, w jaki sposób umożliwisz to czytelnikowi?

 • 05 Ćwicz

  Dziennik jest przydatny do tego. Kiedy masz czas, zanotuj notatki o ludziach i miejscach, z którymi ostatnio się spotkałeś. Nie martw się o fabułę , konflikt lub postać; skup się tylko na opisie. I kto wie? Twoje opisy ćwiczeń mogą się przydać później, jeśli będziesz pisać o przeszłości. (Aby uzyskać bardziej ustrukturyzowaną sesję treningową, skorzystaj z powyższego linku do ćwiczenia pisania opisu).

 • 06 Celuj w Opis

  W fikcji opis powinien nie tylko obrazować czytelnika, ale także przyczyniać się do fabuły i ujawniać coś o postaci. Wybierz dokładnie swoje dane. Jak podkreśla Lombardi, "istnieje cienka linia pomiędzy bujnym opisem, a tym, który dławi czytelnika". Jeśli obawiasz się, że jesteś w niebezpieczeństwie przekroczenia tej linii, zastanów się, które elementy twojego opisu służą pierwszoplanowym elementom twojej fabuły, a które są nieuzasadnione.

 • 07 Gdzie są ich ręce?

  Kiedy uczę lekcji pisania, a uczeń przynosi historię, w której nie opisano żadnych fizycznych działań dla postaci, a w której ustawienie jest puste, często mówię: "Gdzie są ręce bohaterki?"

  Moje pytanie dotyczące rąk polega na uświadomieniu uczniowi, że chociaż jego postać może być emocjonalnie obecna, ich fizyczna obecność musi być tak samo prawdziwa dla czytelnika. Dlatego myślenie o tym, gdzie postać natychmiast kładzie ręce, daje nam obraz, aby zacząć opisywać resztę świata wokół postaci.