Wskazówki dotyczące pisania odręcznych listów motywacyjnych

Wskazówki dotyczące pisania odręcznych listów motywacyjnych

Można by pomyśleć, że odręczne listy przewodnie należą do przeszłości, ale nie zawsze tak jest. 99% czasu pracodawcy chcą pisać na maszynie, ale co jakiś czas proszą o pisemny list.

Oto kilka najnowszych ofert pracy z prośbą o dokładnie to:

Możesz zostać poproszony o przesłanie go, ponieważ praca wymaga pisania, a twoje pismo ręczne musi być czytelne. Jest to również sposób sprawdzenia pisowni i gramatyki.

Wskazówki dotyczące pisania odręcznych listów motywacyjnych

Jak widać na ostatnim przykładzie, jeśli pracodawca prosi o coś odręcznego, ważne jest, aby twoje pismo było doskonałe. Pismo ręczne może wydawać się sztuką utraconą w czasie, gdy prawie wszystko odbywa się na komputerze, więc poświęć trochę czasu, aby to naprawić.

Czego potrzebujesz

Możesz napisać list motywacyjny na papierze komputerowym, w ten sposób będzie on pasował do twojego CV i będzie łatwy do skanowania, jeśli tak właśnie zamierzasz go wysłać. Możesz również wybrać wysokiej jakości papier zapasowy, aby zrobić naprawdę dobre wrażenie. Użyj czarnego lub niebieskiego atramentu i pióra wysokiej jakości. Możesz potrzebować dostępu do skanera i faksu.

Ćwicz swoje pióro

Jeśli twoje pismo ręczne nie jest zadowalające, ćwicz pisanie, kopiując inny dokument.

Pamiętaj o tym, czego nauczyłeś się w szkole podstawowej i ćwicz kilka razy, aż twoje pisanie będzie jasne i czytelne. Wydrukowanie twojego listu jest w porządku, zwłaszcza jeśli twoje cursive nie jest zbyt czytelne.

Skomponuj swój list

Zachowaj krótki list i skup się na tym, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem do pracy. Opowiedz o swoich doświadczeniach do wymagań pracodawcy.

Pierwszy akapit listu powinien wyjaśniać, dlaczego piszesz, a drugi wyjaśnia, dlaczego jesteś wykwalifikowany do pracy, a trzecie - dzięki pracodawcy za wzięcie pod uwagę cię do tej pracy. Aby upewnić się, że jest idealny, skomponuj swój list na komputerze, sprawdź pisownię i gramatykę, sprawdź go, a następnie wydrukuj i skopiuj. Oto przykładowe listy motywacyjne do przejrzenia .

Sformatuj literę

Pamiętaj, aby sformatować swój list motywacyjny tak jak w przypadku pisma maszynowego, w tym informacje kontaktowe i dane kontaktowe pracodawcy. Oto odpowiedni format listu, w którym składany jest wniosek o pracę .

Napisz grubą wersję roboczą

Napisz szkic swojego listu, aby zobaczyć, jak wyglądają odstępy, akapity i format na stronie.

Sprawdź swój list

Pracodawca ocenia więcej niż twoje pismo. Będą także czytać twój list dotyczący treści i stylu. Ponownie odbierz swój list, aby upewnić się, że przepływa, zanim napiszesz ostateczną wersję.

Napisz ostateczną wersję

Napisz ostateczną wersję listu motywacyjnego za pomocą pióra dobrej jakości. Zostaw miejsce na Twój podpis.

Podpisz List

Podpisz swój list swoim pełnym imieniem i nazwiskiem (imieniem, nazwiskiem) i upewnij się, że Twój podpis jest czytelny, a nie skrobanina.

Nawet jeśli wydrukujesz swój list, twój podpis powinien być napisany kursywą.

Zeskanuj list

W przypadku listu odręcznego należy go przeskanować, aby przesłać zgłoszenie online lub e-mailem . Jeśli masz iPada, możesz użyć aplikacji do zeskanowania dokumentu. Jeśli nie masz skanera lub iPada, sprawdź w sklepach z artykułami biurowymi i wysyłkowymi, takich jak sklepy biurowe FedEx, sklepy UPS, zszywki itp. Powinieneś być w stanie przeskanować go za symboliczną opłatą. Możesz zapisać zeskanowany dokument jako plik PDF na dysku flash lub przesłać go e-mailem do siebie.

Poczta, faks, e-mail lub przesyłanie z CV, aby zastosować

Wymagania pracodawców są różne, więc postępuj zgodnie z instrukcjami w ogłoszeniu o pracę, aby złożyć wniosek. Oto jak wysłać CV i list motywacyjny . Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail do swojej aplikacji, oto jak podłączyć materiały do ​​aplikacji do wiadomości e-mail .

Jeśli nie masz faksu, możesz skorzystać z usługi faksu internetowego, aby wysłać.