Poprawianie twojego CV

Ważne wskazówki dla małżonków wojskowych

Znalezienie zatrudnienia na dzisiejszym rynku nie jest łatwe. Dla małżonka wojskowego znalezienie pozycji w karierze wyborów może być jednak prawie niemożliwe. Rozwijając ścieżkę kariery, małżonkowie wojskowi na ogół nie mają luksusu pracy w jednym mieście, stanie lub firmie, aby budować swoją reputację i profesjonalną reputację.

Wielu małżonków wojskowych potrzebuje zmiany pracy o wiele częściej, niż by chcieli - często po upływie tylko jednego do trzech lat.

Co gorsza, mogą również znaleźć się w lukach od sześciu miesięcy do kilku lat między miejscami pracy. Koszt opieki nad dziećmi i ostatnie dostępne zatrudnienie wokół instalacji wojskowych jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Konkluzja: zbyt wielu pracodawców odkrywa, że ​​wznowienie małżeństwa wojskowego jest nieco mniej niż całkowicie pożądane.

W rzeczywistości ostatnie badania wykazały, że stopa bezrobocia wśród małżonków czynnych żołnierzy służby są znacznie wyższe niż ich cywilnych odpowiedników. Ponadto małżonkowie wojskowi są często niepełni zatrudnieni ze względu na ich poziom wykształcenia i doświadczenie w porównaniu z ich cywilnymi odpowiednikami (co oznacza, że ​​mają tendencję do nadmiernej kwalifikacji do miejsc pracy, które kończą).

Chociaż może się wydawać, że nie można poprawić tej kwestii, istnieją sposoby, dzięki którym współmałżonek wojskowy może lepiej pozycjonować się w satysfakcjonującej karierze zawodowej z mobilnością w górę.

Wznów formatowanie

Sposób, w jaki układasz swoje CV, może odegrać dużą rolę w tym najważniejszym pierwszym wrażeniu. Twój styl życia nie jest powszechny, a twoje CV nie powinno wyglądać jak każdy inny kandydat. Przyjmując twórcze podejście do struktury i formatowania swojego CV, możesz lepiej zaprezentować swoje umiejętności bez rozciągania prawdy, aby pokryć luki w zatrudnieniu lub częste ruchy.

Funkcjonalny format CV

Jeśli masz lukę w swojej historii zatrudnienia lub nie masz dużego doświadczenia na rynku pracy, użyj funkcjonalnego formatu CV. Funkcjonalne CV koncentruje się na twoich umiejętnościach i doświadczeniu życiowym, a nie chronologicznym zestawieniu twojej historii zatrudnienia.

Skuteczne CV funkcjonalne będzie zawierać cel, profil, podsumowanie umiejętności i doświadczenie zawodowe oparte na zestawie umiejętności, a nie pracodawców. Zakończ swoje CV krótkim wykazem (bez dat) historii zatrudnienia i wykształcenia, i zakończ je wszelkimi umiejętnościami technicznymi, językowymi lub innymi unikalnymi umiejętnościami, które posiadasz. Aha, i pamiętaj, aby również uwzględnić wszelkie nagrody i wyróżnienia.

Nazwij dokładnie swoje sekcje

Jako współmałżonek wojskowy możesz mieć tak samo lub więcej doświadczenia w zakresie wolontariatu, jak w przypadku historii zatrudnienia. Każdy z tych projektów wolontariackich pozwolił ci pracować z zespołem i albo wykorzystał niektóre z twoich umiejętności, albo nauczył cię nowych. Właśnie dlatego doświadczenie ochotników zdecydowanie należy do twojego CV.

Niestety, pracodawcy zwykle nie postrzegają doświadczenia wolontariuszy tak wysoko, jak tradycyjne, płatne doświadczenie. Aby nie wyglądać tak, jakbyś miał mniej doświadczenia, niż faktycznie masz, zwróć uwagę na swój tytuł.

Zamiast mówić "Employment Experience" lub "Employment History", po prostu zatytuuj swoje sekcje jako "Experience".

Słowo o czasie

Jeśli Twoja walka polega na częstych zmianach pracy i przeprowadzkach, dobrze jest być uczciwym wobec swojego pracodawcy. Możesz jednak uniknąć sytuacji, w której nie będziesz wyświetlał miesięcy w swojej historii pracy. Trzymanie się lat tylko powstrzyma cię przed pokusą kłamania o datach.

Wypełnianie luk

Co, jeśli masz lata pustej przestrzeni między zadaniami? Co się stanie, jeśli twój servicemember będzie stacjonował w miejscu, w którym nie mógłbyś pracować w swojej dziedzinie, lub ewentualnie jakiejkolwiek pracy? Co, jeśli nie stać cię na opiekę nad dzieckiem, która pozwoliłaby Ci wrócić do pracy?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć luki w zatrudnieniu. Na szczęście istnieje tyle samo sposobów wypełnienia tych dziur w swoim CV nowymi możliwościami.

Wolontariusz

Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności budowania zespołu, wspierając dobrą sprawę, wolontariat jest świetnym rozwiązaniem . Wiele lokalnych organizacji non-profit będzie miało okazję do pomocy w konkretnym projekcie lub nawet do pełnienia roli lidera.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą ds. Public relations, prawnikiem, pracownikiem opieki nad dziećmi czy wykwalifikowanym administratorem, Twoje mocne strony można łatwo przetłumaczyć na większość organizacji non-profit. Zrób trochę badań i znajdź organizację, która wspiera twoją pasję, i idź do pracy - podczas gdy czekasz na pracę.

Jeśli spędzasz dłuższy czas w organizacji, prawdopodobnie uzyskasz referencję lub dwie od kierownictwa organizacji non-profit. Może to pomóc w potwierdzeniu czasu potencjalnemu pracodawcy, nawet jeśli nie otrzymasz wynagrodzenia za pracę. Podsumowując, ciężko pracowałeś i wywarłeś pozytywny wpływ. Kogo to obchodzi, że nie dostałeś zapłaty?

Edukacja

Jeśli utkniesz w pracy, która nie pasuje do twojej ścieżki kariery, lub nie możesz znaleźć pracy (lub przynajmniej takiej, która płaci więcej, niż musiałbyś zapłacić za opiekę nad dzieckiem), rozważ powrót do szkoła. Jest to szczególnie dobra opcja dla małżonków stacjonujących za granicą lub w odległych lokalizacjach.

Dzisiejsze środowisko cyfrowe otworzyło wiele drzwi dla wojskowych małżonków, aby uzyskać ich dyplomy w dowolnym miejscu na świecie. Jeśli znajdziesz się poza zasięgiem dobrej lokalnej szkoły, istnieje wiele renomowanych programów online. Wiele wybitnych państwowych i prywatnych szkół wyższych oferuje obecnie pewne stopnie naukowe w całości online.

Istnieją dwie duże korzyści związane z powrotem do szkoły (lub dokończeniem tego, co zaczęło się lata temu). Po pierwsze, zdobywasz nowe umiejętności i wiedzę, uczęszczając na zajęcia - a będziesz miał czas, aby naprawdę skupić się na swoich studiach i osiągnięciu doskonałych wyników. Po drugie, pracodawcy rzadziej postrzegają lukę w zatrudnieniu, jeśli chodzi o uczęszczanie do szkoły w tym czasie.

Pamiętaj, że twój członek serwisu nie będzie na zawsze w wojsku. Po przejściu na emeryturę będziesz miał okazję naprawdę zakorzenić się w wielkiej karierze. Skuteczne wykorzystanie czasu w wojsku może znacznie zwiększyć szanse powodzenia po powrocie do cywilnego świata.