Najlepsze słowa kluczowe, aby znaleźć pracę online

Szukając pracy zdalnej online, użyj właściwych słów kluczowych.

Aby wyszukiwać sprawnie i skutecznie w przypadku pracy zdalnej, wybierz odpowiednie słowa kluczowe. Nie ma jednego, najlepszego miejsca do szukania pracy w domu przez Internet. Często kończysz wyszukiwanie w wielu miejscach, np. Na stronach firmowych, tablicach ogłoszeń itp.

Niestety wiele z tych witryn używa różnych słów kluczowych do oznaczania pracy domowej online. Baza danych jednej firmy może oznaczyć je tagiem "telecommute", a inne "remote". Po podłączeniu słów kluczowych do tablicy ogłoszeń lub wyszukiwarki zazwyczaj przeszukują treść postów. To zależy od tego, co każdy plakat opisywał w pracy online.

 • 01 Jak szukać pracy online

  Jeśli szukasz pracy online na stronie internetowej firmy lub na specjalistycznej tablicy ogłoszeń, która zajmuje się wyłącznie twoją pracą, możesz użyć słów kluczowych wymienionych poniżej, aby wywołać pracę i samodzielnie ją uporządkować. W przypadku wyszukiwania w ogólnej wyszukiwarce ofert pracy najprawdopodobniej konieczne będzie dodanie słowa kluczowego związanego z Twoją specjalizacją, aby zawęzić wyszukiwanie.

  Jeśli często korzystasz z wyszukiwarki, sprawdź, które słowo kluczowe działa najlepiej, a następnie, jeśli to możliwe, zapisz wyszukiwanie. Niektóre pozwalają zapisać, jeśli się zarejestrujesz. Możesz również zapisać wyszukiwanie, dodając do zakładek stronę wyników.

  Możliwe słowa kluczowe do użycia podczas wyszukiwania pracy online:
 • 02 Praca w domu lub praca w domu

  Generalnie wyszukiwarki ignorują słowa takie jak "at" i "from", więc teoretycznie mogą być używane zamiennie. Jednak w praktyce może się okazać, że niektóre bazy danych dają różne wyniki dla tych dwóch terminów.

  Są to dwa z najpopularniejszych słów kluczowych, ale problem polega na tym, że zarówno "praca", jak i "dom" są częstymi słowami, które mogą wywoływać nieistotne wyniki. Możesz spróbować umieścić słowa w cudzysłowach, aby wywołać tylko dokładne dopasowania, ale pamiętaj, że wyklucza to "praca w domu" (z łącznikami), co w wielu przypadkach jest gramatycznie poprawnym użyciem.

  Czasami sam "dom" sam będzie działał. Pojawiają się użyteczne "prace domowe", ale także takie rzeczy, jak domowa opieka zdrowotna czy remont domu.

 • 03 Telepraca lub Telepraca

  Ponownie, podobnie jak "praca w domu / z domu", są to bardzo popularne słowa kluczowe, które mogą lub nie mogą być odczytywane zamiennie przez bazy danych zleceń. Eksperymentowanie z witrynami, w których szukasz pracy online, powie Ci, czy jest się lepszym od drugiego.

  Zarówno "zdalnie", jak i "praca w domu" są popularne wśród legalnych pracodawców i często przywołują zupełnie inne zestawy ofert pracy. Słowo kluczowe "zdalnie" często powoduje więcej sytuacji związanych z zatrudnieniem, niż możliwości biznesowe, takie jak "praca w domu". Praca w domu / w domu jest również trochę bardziej prawdopodobna, aby wywołać oszustwa związane z pracą w domu.

  Niestety, telepraca może również wywoływać zadania oznaczone jako "brak telepracy".

 • 04 Wirtualny lub zdalny

  Wirtualne i zdalne nie są tak powszechne w przypadku telepracy lub pracy w domu, ale nadal są często używane do opisywania miejsc pracy w Internecie. Często są sparowane ze słowami "biuro" lub "pozycja", ale najlepiej po prostu je wyszukać.

 • 05 Niezależny lub konsultant

  Nie wszystkie niezależne stanowiska są dostępne w domu, ale wiele z nich jest. Jeśli jesteś niezależnym wykonawcą poszukującym pracy w Twojej branży, są to dobre słowa kluczowe, które możesz wypróbować, szukając pracy online. Daj szansę zarówno niezależnym graczom, jak i wolontariuszom, ale "konsultacja" prawdopodobnie nie przyniesie dobrych wyników.

 • 06 Strona główna

  Domowa gra zdecydowanie nie jest tak popularna jak inne, ale warto ją wypróbować. Większość ofert pracy używa poprawnej gramatycznie wersji tego słowa kluczowego, ale możesz też podać "home based" bez spinu.