Jak zapytać, czy stanowisko jest zleceniem Telepraca

Czy to jest praca zdalna? Dowiedz się, zadając subtelne pytania

Getty / mediaphotos

Jeśli firma nie mówi konkretnie, że pozycja jest pracą zdalną w opisie, najprawdopodobniej nie zamierza bezpośrednio zatrudnić telepracownika. To dość powszechne. Telepraca jest często dodatkiem, o ile pracownik udowodni swoją wydajność w biurze. Decyzja jest często podejmowana przez poszczególnych menedżerów, nawet jeśli firma ma politykę telepracy.

Jeśli nie przyjmiesz stanowiska, które nie jest pracą zdalną, nie masz wiele do stracenia, pytając wprost, czy zdalna jest możliwa na tym stanowisku.

Ale prawdopodobnie nadal będziesz chciał czekać, aż oferta zostanie złożona lub oczekuje.

Jednak tylko dlatego, że firma nie zatrudnia bezpośrednio telepracownika, nie oznacza, że ​​nie ma możliwości, aby stanowisko stało się pracą zdalną w przyszłości. A jeśli nadal będzie ci się podobało, nawet jeśli nie zezwala się na telepracę, musisz być subtelny, aby dowiedzieć się więcej o firmowej polityce telepracy.

Jeśli firma nie jest firmą przyjazną dla telekomunikacji, pytanie o telepracę może poważnie zaszkodzić twojemu położeniu. Podejmij krok po kroku, aby zdobyć informacje na temat telepracy.

Po pierwsze, badania

Jeśli znasz kogoś, kto pracuje w firmie (kto nie jest zaangażowany w proces rekrutacji), zapytaj, jak bardzo jest przyjazny dla telepracy. Czy on lub ona zna kogoś, kto się telepraca? Jeśli tak, to jak często? Czy istnieje polityka zdalna?

Jeśli nie znasz żadnych analityków, zbadaj firmę, aby uzyskać poczucie jej stosunku do problemów związanych z życiem zawodowym.

Przeczytaj wiadomości o firmie. Sprawdź listę firm przyjaznych dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Poszukaj wskazówek w opisie zadania. Czy wspomina o "elastyczności" lub innych korzyściach z pracy i życia?

Pamiętaj jednak, że tylko dlatego, że firma zezwala na telepracę, nie oznacza to, że stanowisko, o które się ubiegasz, może być telepracowane.

Zadawaj pytania pośrednie

Zapytaj o godziny i lokalizację biura. (Czy stanowisko znajduje się w tym biurze? Jakie są godziny pracy?) Są to niewinne pytania, które mogą dostarczyć pewnych informacji. Postaraj się zebrać subtelne wskazówki dotyczące postaw twoich ankieterów w kwestiach życia zawodowego. Czy wydają się otwarte na elastyczne godziny pracy?

Jeśli znaki są dobre (zarówno w odniesieniu do postawy telepracy, jak i do otrzymania oferty), zdecyduj, czy chcesz być nieco bardziej bezpośredni, zadając ogólne pytania na temat polityki firmy dotyczącej telepracy / flextime. Jeśli telepraca jest dozwolona, ​​ale tylko na zasadzie indywidualnej, możesz zatrzymać się właśnie tutaj. Poczekaj, aż będziesz pracował przez jakiś czas, aby ponownie rozpocząć telepracę.

Zapytaj bezpośrednio, jeśli się odważysz

Jeśli firma nie jest zdalna i pytasz o telepracę bezpośrednio, prawdopodobnie nie dostaniesz pracy. Oprzyj więc swoje decyzje na tym, ile chcesz osiągnąć, określając, jak bardzo chcesz pracować, jeśli w ogóle nie możesz się teleportować.

Jeśli zdecydujesz się zapytać, czy stanowisko może stać się pracą zdalną, poczekaj, aż pojawi się oferta pracy. Postaraj się pozytywnie nakręcić telepracę dla firmy, tzn. Wyeliminowanie dojazdów sprawi, że będziesz bardziej produktywny, zaoszczędzisz przestrzeni biurowej itp.

Jeśli okaże się, że zlecenie może zostać zdeponowane po pewnym czasie w biurze, przeczytaj uważnie te zasoby, zanim zrobisz pitch, aby przejść na odległość: