Jak uniknąć spamu

 • 01 Tame Your Inbox!

  Getty / Daniel Sambraus / EyeEm

  Skrzynka e-mail wszystkich osób jest w dzisiejszych czasach w pełni dostępna dzięki legalnej poczcie e-mail, ale kiedy dodajesz ogromną ilość spamu, który zwykle otrzymuje większość ludzi, może być przytłaczająca. Kiedy pracujesz w domu lub szukasz pracy w domu, e-mail jest linią życia i nie możesz pozwolić sobie na zagubienie się w zagraconej skrzynce pocztowej.

  Skorzystaj z tych wskazówek, aby uniknąć spamu i uporządkować swoją skrzynkę odbiorczą.

  Dalej: Zatrzymaj zanim zacznie

 • 02 Zablokuj spam przed jego uruchomieniem.

  Getty / RalfHiemisch

  Oczywiście jest to idealne rozwiązanie, więc upewnij się, że masz dobry filtr antyspamowy i używaj go. Wiele programów pocztowych i klientów poczty e-mail ma wbudowane filtry antyspamowe lub można użyć osobnego programu. Tak czy inaczej, nie są one ustawione-i-zapomnij-to. Aby filtr spamu był najbardziej skuteczny, musisz oznaczyć spam jako taki, aby mógł się "nauczyć", a będziesz musiał sprawdzić filtr antyspamowy, aby upewnić się, że nie ma w nim nic ważnego.

  Dalej: Dowiedz się, w co się pakujesz, zanim się zarejestrujesz

 • 03 Uważaj na swój adres e-mail.

  Nie publikuj swojego adresu e-mail w Internecie (lub przynajmniej dowolnego adresu e-mail, który masz nadzieję nie zawierać spamu) i bądź selektywny, komu to dajesz. Jeśli publikujesz komentarze na blogu, możesz ukryć swój e-mail. Użyj bezpłatnego adresu e-mail do rejestracji i innych formularzy, które wymagają adresu e-mail i prawdopodobnie wyślą spam. A jeśli używasz swojego prawdziwego adresu, koniecznie przeczytaj uważnie i odznacz pola, które pozwalają im wysyłać niechciane wiadomości e-mail.

  Dalej: Filtrowanie działa!

 • 04 Odfiltruj spam.

  Używaj folderów do sortowania ofert, kuponów, biuletynów itp., A także innych wiadomości e-mail, które są w większości niepożądane, ale nie chcesz oznaczyć ich jako spam. Lepiej poświęć mój czas na odfiltrowanie niechcianych e-maili, zamiast trafiania na link do wypisania, który często znajduje się na dole wiadomości e-mail, ponieważ. Chociaż niektóre bardziej renomowane firmy będą Cię usuwać, inne nie, a ilość czasu spędzonego na rezygnacji z subskrypcji lepiej spędzić na dopracowywaniu filtrów poczty e-mail.

  Dalej: Nie daj się oszukać ponownie

 • 05 Dowiedz się, jak rozpoznać spam.

  Getty / MarsBars

  Przede wszystkim, jeśli wiadomość e-mail pochodzi od kogoś, kogo nie znasz, najprawdopodobniej jest to spam. Jednak nawet jeśli znasz osobę, mogły zostać zhakowane przez spamerów. Jeśli znajomy prześle Ci dziwną prośbę o kupno czegoś lub odwiedzenie strony internetowej, prawdopodobnie jest to spam. Zajrzyj także do wiersza tematu pod kątem błędów pisowni słów, które pozwolą mu przejść przez filtr antyspamowy. Przyjrzyj się dokładnie adresowi e-mail nadawcy, szczególnie w części po znaku @. Spamerzy nadadzą nazwę domeny podobną do prawdziwej, aby Cię oszukać. Na przykład zamiast pochodzić z offers@target.com pochodzi z offers@targetstores.com.