Ważenie korzyści zdobycia stopnia biznesowego w zakresie muzyki

A co z programami studiów biznesowych? Czy to dobry pomysł? Czy dają ci przewagę? Na początek, to pytanie nasuwa kolejne pytanie, które jest ciągle omawiane na tej stronie: Czy w ogóle potrzebujesz dyplomu do pracy w branży muzycznej ? Moja odpowiedź brzmi "czasami, ale nie zawsze" - ale na razie zostawmy to pytanie z dala od stołu i skupmy się szczególnie na programach studiów muzycznych.

Istnieją dwa sposoby spojrzenia na wartość uzyskania dyplomu biznesowego muzyki . W szerokim sensie możesz zadać to pytanie o wiele stopni. Porównaj, powiedzmy, mając dyplom z marketingu z dyplomem z inżynierii komputerowej. W dzisiejszym klimacie pracy, ten stopień inżynierii komputerowej będzie większym wsparciem, gdy będziesz poszukiwał pracy niż stopień marketingu.

Jest pewien element tego, który musisz wziąć pod uwagę wybierając uniwersytet, czy to biznes muzyczny, teatr, czy zoologię. Wybierając majora, musisz uważnie rozważyć swoje plany dotyczące wykształcenia i zatrudnienia. To z pewnością odnosi się do wyboru programu studiów biznesu muzycznego.

Zdobywanie miejsc pracy i staży

Druga strona, biorąc pod uwagę wartość stopnia biznesowego muzyki, sprowadza się do tego, czy stopień da ci przewagę konkurencyjną, gdy szukasz pracy szczególnie w przemyśle muzycznym.

Odpowiedź? To zależy. Musisz bardzo uważnie rozważyć programy z zakresu biznesu muzycznego, aby upewnić się, że oferują odpowiednie zajęcia i doświadczenia, aby zapewnić Ci wspaniałe wykształcenie. Rozpocznij od oceny oferty kursu.

Czy prowadzą zajęcia z muzyką i biznesem, czy odbywają się zajęcia biznesowe z przykładami muzycznymi?

Czy otrzymujesz zajęcia, które dostarczają ci solidnych informacji, aby rozwinąć swoją wiedzę na temat przemysłu muzycznego, lub są to zajęcia uczące rzeczy, które mogą być całkowicie nieistotne w momencie ukończenia nauki - na przykład zajęcia z wykorzystaniem konkretnego narzędzia mediów społecznościowych zamiast zajęcia z marketingu internetowego w ogóle? Czy profesorowie mają doświadczenie w świecie rzeczywistym? To naprawdę ważne.

Największym czynnikiem do rozważenia jest dostęp do staży . Nie uczęszczaj do szkoły z programem studiów muzycznych, który nie podkreśla znaczenia staży i nie ułatwia dobrych (w przeciwieństwie do złych) możliwości odbycia stażu. Twoja praktyka biznesowa w muzyce może być jedną z najważniejszych części twojej kariery w college'u.

Musisz być ostrożny; Ogólnie pomocne są staże oferowane przez renomowaną szkołę. Niektóre "staże" oferowane niedbale lub przez Internet to niewiele więcej niż zaproszenia na kawę. Nawet rzekomo renomowane wielkie korporacje muzyczne zostały pozwane za oferowanie tego, co uważają adwokaci stażyści za bezużyteczne staże.

Dlaczego tak dobry staż jest tak ważny? Zimna, twarda rzeczywistość polega na tym, że choć edukacja jest ważna, doświadczenie w branży muzycznej jest nieco większe.

Twój dyplom z branży muzycznej nie zapewni Ci przewagi konkurencyjnej nad innym kandydatem, jeśli nie masz doświadczenia.

W rzeczywistości wiele firm muzycznych zatrudniłoby wnioskodawcę z doświadczeniem, który nie ma wykształcenia nad wnioskodawcą z dyplomem i bez doświadczenia. Absolutnie ważne jest, aby staże - i wszelkie inne doświadczenia, jakie możesz zdobyć - są częścią twojego życia studenckiego.

Ocena wartości programu

Program studiów biznesu muzycznego, który ma świetne klasy, dobrych profesorów i ustawia swoich studentów z dobrych praktyk stażu może być wspaniałą inwestycją w przyszłość pracy w branży muzycznej. Jeśli program nie ma tych funkcji, nazwa stopnia staje się nieco nieistotna. Możesz być lepiej obsłużony, wybierając inny kierunek i tworząc własne możliwości związane z muzyką.

Najważniejsze informacje na temat muzyki i uczelni to ścisła ocena programu studiów i praca tak ciężka, jak tylko jest to możliwe, aby wykorzystać możliwości muzyczne w kampusie. Koniec końców, potrzebujesz połączenia wykształcenia i doświadczenia - nie jednego lub drugiego - by dobrze sobie radzić w branży muzycznej.