Jak radzić sobie ze złym szefem

Ile razy byłeś świadkiem pracy kogoś na stanowisku nadzorczym bez niezbędnych umiejętności nadzorczych? Ile razy zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy przywódcy dostają role, które robią? Prawdopodobnie często. Nie powinno ci więc dziwić, że przynajmniej raz w życiu zawodowym staniesz się ofiarą złego szefa .

Niedawno Stanley Bing zaktualizował swoją książkę z 1992 roku, Crazy Bosses . W rzeczywistości istnieje kilka popularnych książek, które odnoszą się do niegodziwych, złośliwych, dysfunkcyjnych lub po prostu kiepskich bossów.

Ale co, jeśli twój szef nie jest taki zły ? A jeśli twój szef potrzebuje trochę treningu umiejętności nadzorczych ?

Pogodziłeś się z tym, że twój szef nigdy nie będzie liderem, który wydawał się być w trakcie rozmowy. Niechętnie zdajesz sobie sprawę z tego, że twój szef woli golfa lub zakupy, żeby ci doradzić . Ukradła twoje pomysły. Przydzielił ci nawet kilka głośnych kontrowersyjnych projektów, które poszły źle. Oczywiście, kiedy to się stało, zaginął.

Znaki złego szefa

Jak możesz stwierdzić, czy twój szef jest podły, głupi, toksyczny, czy może cię po prostu zdobyć, czy po prostu nigdy nie miał przewagi w umiejętnościach nadzorczych 101? Wiesz, że awans do opiekuna jest często nagrodą dla dobrego pracownika.

Pamiętaj, że zasada Piotra sugeruje, że ludzie są często promowani do poziomu niekompetencji. Zasada wciąż żyje i ma się dobrze w korporacyjnej Ameryce. Oto kilka wskazówek, które twój szef może wykorzystać do szkolenia podstawowych umiejętności nadzorczych.

Jak radzić sobie ze swoim złym szefem

Teraz, kiedy doszedłeś do wniosku, że twój szef nie śpi w nocy, myśląc o tym, jak cię dręczyć, czy jest coś, co możesz zrobić? Jednym z działań, które może być doświadczeniem oczyszczającym, jest sporządzenie listy umiejętności nadzorczych, które Twoim zdaniem są nieobecne.

Następnie, uszereguj listę od najbardziej irytujących do najmniej irytujących. Wybierz dwie pierwsze lub trzy najgorsze wykroczenia. Rozpoznaj, że to twoje gorące przyciski i zacznij opracowywać strategię. Nie czekaj, aż te rzeczy się powtórzą, nie mając planu własnych działań. Najgorsze, co możesz zrobić, to nic, mając nadzieję, że problemy same się rozwiążą.

Nie poświęcaj swojego zdrowia ani poczucia własnej wartości. Grzeczna konfrontacja powinna zawsze być Twoim pierwszym krokiem. Jednak zły szef bez umiejętności nadzorczych może nie rozpoznać twojej próby, a ta taktyka może się powtórzyć. Ograniczenie kontaktu może ci pomóc osobiście, ale zazwyczaj nie jest dobrym, profesjonalnym posunięciem. Jednak umieszczenie pewnej odległości między tobą a twoim przełożonym może być tymczasowym rozwiązaniem.

Plan działania: radzić sobie ze złym szefem o słabych umiejętnościach nadzorczych

Oto kilka innych propozycji radzenia sobie ze złym szefem o słabych umiejętnościach nadzorczych:

  1. Znajdź kogoś, komu możesz zaufać, aby sprawdzić stan psychiczny. Prawdopodobnie lepiej, jeśli ta osoba nie pracuje w tym samym środowisku, co ty.
  2. Zawrzyj pakt z samym sobą, że wykorzystasz czas na samodzielne przyjęcie dobrych umiejętności nadzorczych.
  3. Pamiętaj, że najlepsi pracownicy nie zawsze tworzą najlepszych przełożonych.
  4. Nie martw się, jeśli doświadczyłeś całkowitego stopienia z tą osobą; nadszedł czas, aby wypróbować nową strategię: wybaczenie. Odzyskaj siły i idź naprzód z zaufaniem i profesjonalizmem.
  5. Zacznij rozpoznawać inne źródła pozytywnego wzmocnienia, aby wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafisz. Wszyscy chcemy zatwierdzenia i uznania za dobrze wykonaną pracę.
  1. Czytaj i ucz się od ekspertów. Tylko upewnij się, że czytasz odpowiedni materiał. Jeśli zdecydowałeś, że twój szef po prostu nie ma umiejętności nadzorczych, spróbuj Zarządzać: Jak skutecznie kształtować relacje z tymi nad tobą .