Co sprawia, że ​​zły szef jest zły?

Top 12 Cechy złego bossa według czytelników

Nic nie wzbudza większego komentarza niż pytanie o to, co sprawia, że ​​menedżer jest złym szefem . Z poprzedniej ankiety internetowej i jej długiego wątku komentarzy niektóre typowe tematy w odpowiedziach czytelników opisują cechy, które sprawiają, że zły szef jest naprawdę zły.

Chcesz uniknąć stania się złym szefem? Obawiasz się, że możesz już być uznany za złego szefa? Chcesz tylko współczuć innym ludziom, którzy mieli złych szefów?

Konsensus nie istnieje, oczywiście, ponieważ źli bossowie występują w tak wielu różnych rozmiarach i odmianach.

To, co jedna osoba uważa za złego szefa, może nie współdziałać ze współpracownikiem, który potrzebuje różnych rodzajów uwagi od swojego szefa.

Są też źli szefowie, którzy wpadają na to terytorium, ponieważ nie zapewniają jasnego kierownictwa , regularnych informacji zwrotnych , uznania wkładu i celu wyznaczającego strategiczne ramy, które umożliwiają pracownikom obserwowanie postępów.

Inni źli szefowie są łobuzami . Są paskudni, nazywają telefon, a pracownicy nigdy nie mogą zrobić wystarczająco dużo, aby ich zadowolić. Na drugim końcu zła bossowie mogą nękać , rzucać wyzwania i rzucać przedmiotami na pracowników.

Jednak kilka motywów najczęściej pojawiało się w komentarzach otrzymywanych od czytelników przez lata. Warto zauważyć, ponieważ odzwierciedlają prawdziwe doświadczenia z bossami , których nazwałbyś złymi.

Oto twoje przemyślenia na temat tego, co sprawia, że ​​zły szef jest zły.

Co robią bad bossowie?

Bad bossów , zgodnie z ich częstotliwością w wątku komentarzy czytelnika, wykonaj następujące czynności.

Sześć z nich było najgorszymi cechami bossów cytowanymi przez czytelników. Następujące przypadki pojawiały się rzadziej, ale zostały wniesione przez więcej niż jednego czytelnika.

Zły szef:

W komentarzach czytelników podkreślono także, że wiele złych zachowań szefa jest włączonych lub przynajmniej dozwolonych przez złego szefa bossa. Te komentarze zapewniają migawkę na temat tego, co według pracowników sprawia, że ​​zły szef. Słuchaj i ucz się, słuchaj i użyczaj.

Czy zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby zrobić coś ze swoim złym szefem? Masz kilka opcji w organizacji. Możesz rozważyć te zalecane opcje . Możesz uniknąć celowania w miejscu pracy.

Możesz zdecydować, że twoje działania mogą usprawiedliwić złe zachowanie szefa i spróbować wzmocnić związek dla wspólnego dobra . Możesz poprosić o pomoc pracowników działu kadr. Ostatecznie możesz spróbować wystrzelić swojego złego szefa . Zrozum, że jest to ryzykowna ścieżka, która może zakończyć się przegraną. Więc nie zaczynaj tej ścieżki, chyba że chcesz stracić pracę .

Gotowy, aby zostawić swojego naprawdę złego szefa?

Te zasoby pomogą ci przejść, czy nie. To naprawdę jest twój wybór, jeśli nic innego nie próbowałem działa. Zasługujesz na dobrego szefa.