Jak anulować swój pokaz lub koncert

Wskazówki, kiedy Ty i Twój zespół musicie anulować Gig

Nikt nie chce anulować koncertu lub show. Anulowanie koncertu nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem z wielu powodów, ale czasami trzeba odwołać przedstawienie.

Na temat "ile dramatu, bólu głowy i wydatków to spowoduje?" skala, anulowanie koncertu może oznaczać rozczarowanie, pewne negatywne opinie i umiarkowany wydatek dla indie lub innego małego artysty, i może sięgnąć nawet do wielomilionowych procesów sądowych na poziomie tournée areny (choć, miejmy nadzieję, jest trochę ubezpieczenia na miejscu, aby pomóc sobie z tym wszystkim poradzić, jeśli jesteście czołowymi arenami).

Wskazówki dotyczące anulowania programu

Załóżmy dla naszych celów, że mówimy o odwołaniu niewielkiego klubu, w którym się zarezerwowałeś lub zarezerwowałeś z promotorem , z lub bez pomocy agenta. Oto, co musisz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać złą sytuację. Te kroki powinny się zdarzyć, gdy tylko wiesz, że nie możesz zrobić programu:

Zadzwoń do swojego agenta

Jeśli agent zarezerwował dla ciebie program, prawie na pewno będzie chciał obsłużyć wszystkie komunikaty ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby odwołać przedstawienie. Mogą zająć się większością pozostałych kroków.

Spójrz na umowę

Jeśli jest kontrakt na przedstawienie, jest szansa, że ​​mówi coś o odwołaniach. Może to oznaczać, w jaki sposób musisz powiadomić obiekt lub promotora o anulowaniu i jakiej odpowiedzialności finansowej jesteś. Jeśli go podpisałeś, to jesteś nim związany. Możesz spodziewać się wypłaty kosztów promocji i wynajmu lokalu .

Idealny dla ciebie? Więc nie. Ale musisz wziąć pod uwagę, że twoje odwołanie może zostawić niektórych ludzi trzymających torbę, którzy tak naprawdę nie powinni być. Pamiętaj, że brak umowy nie zwalnia Cię z tych wydatków, ale kontakt może zapewnić ci przepisaną metodę radzenia sobie z odwołaniami.

Zadzwoń do miejsca lub promotora

Gdy tylko będziesz wiedział, że będziesz musiał odwołać koncert, zadzwoń do miejsca i / lub promotora, zawrzyj umowę lub nie.

Oczywiście jest to ważna informacja dla nich, ale jest to również Twoja szansa na złagodzenie skutków awarii. Niezależnie od tego, czy masz umowę, która określa twoje obowiązki po anulowaniu, miejsce lub promotor może być chętny do współpracy z tobą, jeśli możesz zaoferować datę przełożenia pokazu - jak w, być może nie będziesz musiał płacić za pełne koszty promo / miejsca, jeśli możesz przenieść cały shebang na inną noc.

Podobnie, jeśli przyczyną anulowania jest uzasadniona nagła sytuacja, możesz być w stanie odwołać się do dobrego charakteru obiektu / promotora, aby uzyskać zrozumienie, szczególnie jeśli anulowanie nie jest dla nich tak kosztowne.

W każdym razie, gdy dostarczasz wiadomości, kręcisz nim, będziesz spokojny, uprzejmy i przepraszający. Nie oczekuj dobrej reakcji. Anulowanie, w szczególności anulowanie w ostatniej chwili, jest ciosem dla obiektu i / lub promotora. Może to mieć reperkusje, o których nawet nie pomyślałeś, np. Personel klubu, który liczył na noc na zegarze, która jest wysyłana do domu bez zapłaty, ponieważ nie ma programu.

Jeśli spotkasz się z poważnym świrowaniem, postaraj się zachować spokój. Jeśli komunikacja nie działa, przeproś i powiedz, że oddzwonisz jutro, aby poprawić szczegóły.

Podkreśl swoją gotowość do robienia wszystkiego, co możliwe, aby sytuacja była właściwa.

Powiadom media

Jeśli wiesz, że program będzie musiał zostać odwołany na czas, aby lokalna gazeta lub stacja radiowa pomogła rozpowszechniać to słowo, świetnie. Jeśli nie, powinieneś pozwolić każdemu członkowi mediów, który otrzymał informacje o programie, wiedzieć, że tak się nie dzieje.

Zwróć szczególną uwagę na każdego, kto poprosił o miejsce na liście gości; Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest ktoś, kto zgodził się zejść na dół i sprawdzić swój występ, aby udać się na miejsce i dowiedzieć się, że program został odwołany. Jedno zastrzeżenie: jeśli promotor poradził sobie z całym PR, może chcieć być tym, który skontaktuje się z prasą. Dowiedz się od promotora, a jeśli chcą to zrobić, nie stawaj na palcach.

Porozmawiaj z fanami

Skorzystaj ze swojej witryny, platform społecznościowych i listy mailingowej, aby fani wiedzieli, że program został anulowany.

Jeśli bilety zostały wcześniej sprzedane, poinformuj, w jaki sposób mogą otrzymać zwrot pieniędzy lub czy bilety będą dobre na przełożonego pokaz. Pamiętaj, że ważne jest, aby koordynować to ogłoszenie z promotorem i miejscem. Nie składaj fanom obietnic, których nie jesteś pewien.

Skontaktuj się z innymi muzykami

Jeśli zaaranżowałeś akcję wsparcia , powiedz im, że koncert jest wyłączony. Jeśli organizator lub lokal zarezerwował otwieracze, mogą chcieć samodzielnie obsłużyć ten krok.

Podobnie, jeśli masz muzyków sesyjnych, którzy zamierzali zabrać ze sobą scenę, daj znać tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj, że wszyscy ci muzycy, od twojego opener po klawiaturę na żywo, mogą być poza zasięgiem z powodu ich zaangażowania w show. Zastanów się nad pokryciem kosztów lub zaoferowaniem im rekompensaty za poświęcony czas i chęć pomocy w doborze audiencji. Poza rekompensatą finansową, zastanów się nad tym, aby włączyć tych samych muzyków do udziału w przyszłym programie.

Co należy zrobić po anulowaniu pokazu

To są kroki, które musisz podjąć na krótką metę. Co możesz zrobić w dłuższej perspektywie? Na początek uhonorujcie każdą umowę zawartą z promotorem i miejscem, aby zrekompensować im anulowanie lub przełożyć program. Poza tym, umieść wydarzenie w perspektywie.

Jeśli jesteś aktywny na torze, to nie pierwszy czy ostatni raz, kiedy ktoś na tym przeszkodzi. Ludzie chorują; ludzie mają awarie rodzinne, zespoły się rozpadają, samoloty się opóźniają - zdarza się. Tak długo jak nie anulujesz nawyku, po przeprosinach i zrobieniu wszystkiego, co w twojej mocy, by zrobić to dobrze z promotorem, klubem i fanami, nie pozostało ci wiele do zrobienia, ale upewnij się, że następny koncert jest dobry.