Czy powinienem zarejestrować mój zespół jako firmę?

Korzyści i wady robienia tego oficjalne

Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu na życie jako muzyk, twój zespół jest twoim biznesem, więc dlaczego nie uczynić go oficjalnym? Zastanów się nad zaletami i wadami rejestracji swojego zespołu jako firmy.

Korzyści

Istnieje kilka korzyści, o których nie wiesz, że rejestracja Twojego zespołu jako firmy może być bardzo dobrym pomysłem.

The Downsides

Jest tylko kilka wad, które należy rozważyć, ale jeśli zdecydujesz się iść dalej i zarejestrować swój zespół asa. biznes, dobrze jest teraz zaplanować, jak poradzisz sobie z tymi sytuacjami, jeśli się pojawią.

Jeśli właśnie zacząłeś grać razem, nie ma potrzeby wypełniania formularza zezwolenia na prowadzenie działalności w praktyce drugiej. Tworzenie firmy dla zespołu może być pomocne, ale jest również procesem prawnym, do którego nie powinieneś się spieszyć. Kiedy jesteś gotowy na poważnie i starasz się uczynić to sposobem na zarobienie poważnego dochodu, nadszedł czas, aby zacząć myśleć o założeniu firmy.

Konkretny proces założenia zespołu jako firmy zależy od tego, gdzie mieszkasz i od przepisów obowiązujących w Twoim kraju, a czasem także od państwa. Może być więcej niż jeden rodzaj działalności, do której pasuje twój zespół. Skontaktuj się ze stowarzyszeniem biznesowym lub radą lokalną w Twoim mieście, aby uzyskać więcej informacji na temat postępowania. Możesz również omówić procedurę z prawnikiem, który poprowadzi Cię przez proces prawny i finansowy.