Pytania dotyczące wywiadów w zadaniach opartych na zadaniach behawioralnych

Podczas behawioralnego rozmowy kwalifikacyjnej firma zadaje pytania dotyczące twoich dotychczasowych doświadczeń zawodowych, aby dowiedzieć się, czy posiadasz umiejętności potrzebne do wykonywania pracy. Pytania dotyczące wywiadu behawioralnego koncentrują się na tym, jak radziłeś sobie z różnymi sytuacjami w przeszłości. Twoja odpowiedź ujawni twoje umiejętności, zdolności i osobowość.

Logika tej taktyki wywiadu polega na tym, że twoje zachowanie w przeszłości odzwierciedla i przewiduje, jak będziesz się zachowywać w przyszłości.

Pamiętaj jednak, że osoba przeprowadzająca wywiad niekoniecznie zadaje pytania "tak" lub "nie" i może pomóc w przejrzeniu odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu bez właściwej (lub niewłaściwej) odpowiedzi .

Odpowiadaj na pytania, podając konkretne przykłady tego, jak radziłeś sobie z sytuacjami w miejscu pracy. Odpowiedzi na pytania dotyczące przeprowadzania wywiadów powinny mieć formę krótkiej anegdoty, która ilustruje twoje mocne i umiejętności jako pracownika. Podaj informacje o sytuacji, podjętych działaniach i wynikach.

Przejrzyj przykłady pytań, które możesz zadać podczas behawioralnej rozmowy kwalifikacyjnej i zastanów się, w jaki sposób byś na nie odpowiedział. W ten sposób będziesz przygotowany przed czasem, zamiast myśleć o reakcji na miejscu podczas wywiadu.

Formuła odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego

Technika STAR to przydatna strategia reagowania na pytania z wywiadu, które wymagają anegdoty.

To doskonały sposób na uporządkowanie myśli. Aby odpowiedzieć na tę technikę, należy wykonać cztery czynności:

Wskazówki dotyczące odpowiadania na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego

Nie spiesz się. Poświęć chwilę, zanim odpowiesz na pytanie. Weź oddech lub łyk wody lub po prostu zatrzymaj się. To da ci czas na uspokojenie nerwów i pomyśl o anegdocie, która odpowiednio odpowie na pytanie.

Przygotuj się z wyprzedzeniem. Przejrzyj częste pytania dotyczące wywiadu behawioralnego z wyprzedzeniem i przećwicz odpowiedzi. Pomoże ci to zapewnić, że masz wiele przemyślanych anegdot gotowych odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące wywiadu behawioralnego.

Postępuj zgodnie z techniką STAR. Pamiętaj, aby odpowiedzieć na każde pytanie przy użyciu techniki STAR opisanej powyżej. Wykonując każdy z czterech kroków, dostarczysz dokładną odpowiedź bez rozchodzenia się lub wychodzenia z tematu.

Bądź pozytywnie nastawiony. Często pytania dotyczące wywiadu behawioralnego wymagają skoncentrowania się na problemie lub niepowodzeniu w pracy. Opisz problem lub problem, z którym się spotkasz, ale nie skupiaj się zbytnio na negatywu.

Szybko przejdź do opisu sposobu rozwiązania problemu i pozytywnych wyników.

Częste pytania dotyczące wywiadu behawioralnego

Przeczytaj poniższe pytania dotyczące wywiadu behawioralnego. Poćwicz odpowiadanie na niektóre z nich, korzystając z techniki STAR, aby uzyskać pełne odpowiedzi. Może również pomóc w przejrzeniu tych wspólnych pytań dotyczących wywiadu behawioralnego z odpowiedziami .

Sugerowane czytanie: 10 najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na pytania dotyczące zachowania Jak odpowiedzieć na pytania z wywiadu bez prawa (lub zła) Odpowiedź