Uzyskaj przykłady różnych pytań do wywiadów

Oto przykłady typowych pytań do przesłuchania do przeglądu. Zastanów się, w jaki sposób odpowiesz na następujące pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby przygotować się do następnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Ogólne pytania do wywiadu

Oto przykłady "ogólnych" pytań do wywiadu . Aby pomóc w przygotowaniu się na rozmowę, zastanów się, w jaki sposób odpowiesz na następujące pytania:

 1. Opowiedz mi o swojej obecnej pracy. Co w tym lubisz? Czego nie lubisz?
 1. Jaki system operacyjny preferujesz i dlaczego? (System operacyjny ma niewielkie znaczenie, chyba że praca wymaga dogłębnej znajomości.) Pytanie to raczej bada ogólną wiedzę na temat systemów operacyjnych i ich względnych zalet.
 2. Co wiesz o naszej organizacji i co robimy?

Pytania dotyczące wywiadu behawioralnego

 1. Jaki największy błąd popełniłeś? Ilu ludzi zostało nim dotkniętych? Jak się o tym dowiedziałeś? Jak odzyskałeś zdrowie i czego się nauczyłeś?
 2. Opowiedz mi o najtrudniejszym problemie informatycznym, z którym miałeś do czynienia i jak sobie z nim radziłeś. Czy z perspektywy czasu poradziłbyś sobie teraz tak samo?
 3. Jak możesz być informowany o swoim zawodzie? (Ta odpowiedź powinna wykraczać poza codzienne obowiązki. Czy mówisz, że masz sieć testową w domu? Czy czytasz publikacje lub odwiedzasz strony internetowe IT?)
 4. Opowiedz mi o swoich relacjach z obecnymi użytkownikami końcowymi? (Czy jesteś osobą osobową? Jak wchodzisz w interakcję z innymi?)
 1. Opowiedz mi o czasie, kiedy pracowałeś sam i chciałeś się zmotywować. Jakie były okoliczności i jak to zrobiłeś?

Rozwiązywanie problemów Pytania do wywiadu

Oto kilka przykładów pytań dotyczących wywiadu w rozwiązywaniu problemów opartych na IT. Jeśli pozycja, z którą rozmawiasz, nie jest pozycją informatyczną, będziesz chciał przemyśleć odpowiedzi na podobne pytania dotyczące Twojej specjalizacji.

 1. Jakie środki ostrożności podjąłbyś przed wymianą klawiatury, dysku twardego lub karty sieciowej
 2. Odwróć się, żeby mnie nie widzieć. Teraz wyjaśnij mi, jak zawiązać sznurówki za pomocą jedynie instrukcji głosowych. (Rzeczy, o których warto pomyśleć: czy buty ankietera mają sznurowadła? Czy możesz opisać ten proces? Takie pytanie pomaga testującemu umiejętności testowania umiejętności potrzebne na przykład przez kandydatów pomocy technicznej lub innych, którzy wspierają zdalnych użytkowników.)
 3. Twoja sieć doświadcza okresów powolnej reakcji, a Ty jesteś proszony o znalezienie rozwiązania. Jakich technik rozwiązywania problemów używałbyś? Sprzęt i oprogramowanie są w porządku, a budżet nie stanowi problemu.
 4. W wielu trudnych sytuacjach kusi do wyciągnięcia wniosków, aby szybko zbudować rozwiązanie. Opisz czas, kiedy oparłeś się pokusie i dokładnie zbadałeś problem przed podjęciem decyzji.
 5. Napisz akapit wyjaśniający, jak działa DHCP (LAN, WAN, WEP, cokolwiek). (To pytanie brzmi jak pytanie techniczne, ale pokaże także, w jaki sposób przekazujesz informacje techniczne.)

Motywacja i cele Wywiad Przykłady pytań

Posiadanie jasnej wizji twoich celów zawodowych jest ważne dla charakterystyki wielu ankieterów.

Oto kilka przykładowych pytań do wywiadu, które dotyczą motywacji i celów zawodowych.

 1. Co jest najbardziej satysfakcjonującą rzeczą, jaką osiągnąłeś w swojej karierze i dlaczego cytujesz to ponad wszystkie twoje inne osiągnięcia?
 2. Opisz mi ryzyko, jakie podjąłeś w swojej karierze i wyniki decyzji o podjęciu ryzyka. Zrobisz to jeszcze raz?
 3. Jaką rolę w firmie powinni odgrywać analitycy wsparcia komputerowego (lub jakakolwiek pozycja, z którą rozmawiasz)?
 4. Jakie specjalne umiejętności lub wiedzę możesz wnieść do naszej organizacji? Dlaczego miałoby to być dla nas wartościowe?
 5. Czy w ramach tej organizacji, czy widzisz siebie i swoją karierę, za pięć lat?