Jak wylądować w serwisie YouTube

Możliwe, że YouTube był już używany bezpośrednio z witryny lub z osadzonego wideo na artykule w pewnym momencie dzisiaj lub w zeszłym tygodniu.

YouTube został założony w lutym 2005 roku jako miejsce online do przeglądania i udostępniania oryginalnych filmów. Został wykupiony przez Google w listopadzie 2006 r .; obecnie jest uważany za lidera wśród generowanych przez użytkowników filmów online i jest największym portalem wideo.

Siedziba firmy znajduje się w San Bruno, Kalifornia.

Produkt

YouTube zapewnia użytkownikom łatwy sposób przesyłania i udostępniania klipów wideo na swojej stronie, z technologią odtwarzania wideo oryginalnie opartą na Adobe Flash. Filmy można również udostępniać za pośrednictwem innych witryn internetowych, poczty e-mail, urządzeń mobilnych i blogów - praktycznie w dowolnym miejscu w Internecie.

Funkcja kanałów w witrynie umożliwia użytkownikom tworzenie osobistych stron profilu, w których mogą zapisywać swoje ulubione filmy, tworzyć listy odtwarzania i subskrybować filmy innych osób. Użytkownicy mogą również wyszukiwać treści za pomocą słów kluczowych i wybierać filmy z wielu kategorii lub wyspecjalizowanych obszarów w witrynie.

Firma zarabia na różnych formach reklamy wyświetlanych w jej witrynie, w tym na codziennych reklamach na stronie głównej, ogólnych reklamach displayowych i tekstowych wyświetlanych obok wyników wyszukiwania, reklamach wyświetlanych w filmach wideo i konkursach sponsorowanych przez reklamodawcę.

Teraz YouTube zmierza bardziej w kierunku premium, wraz z wprowadzeniem YouTube Red w 2015 roku. Dodanie treści premium jest oznaką, że firma stara się znaleźć więcej sposobów zarabiania; Analitycy zwracają uwagę, że monetyzacja to jedno z największych wyzwań YouTube, biorąc pod uwagę kwotę, jaką firma musi wygenerować, aby pokryć koszty związane z przepustowością i osiągnąć zysk.

Praca z YouTube YouTube

Na swojej stronie internetowej YouTube twierdzi, że kultura firmy jest głęboko zakorzeniona we współpracy: "Nie tylko wymieniamy się pomysłami w ramach naszych własnych zespołów, ale współpracujemy z ludźmi z całego Google, aby znaleźć rozwiązania naszych wyzwań na ekranie i za kulisami. "

Oto lista umiejętności i cech, których YouTube szuka u potencjalnych pracowników:

Możesz znaleźć oferty pracy w YouTube, przechodząc na stronę ofert pracy Google i wybierając "Kalifornia - San Bruno (YouTube)". Będziesz mógł przesłać swoje CV online.

Ubieganie się o otwieranie w YouTube

Kreatywność i umiejętność analitycznego myślenia są tak samo ważne jak techniczne know-how dla YouTube, więc upewnij się, że podkreślisz te umiejętności w swoim CV.

Jeśli otrzymasz telefon od rekrutera, przygotuj się na możliwość przeprowadzenia kilku wywiadów. Proces rozmowy jest dokładnie taki, jak Google słynie . Twoje pierwsze, które określi, czy powinieneś wziąć udział w rozmowie osobistej, będzie prowadzone przez telefon i potrwa od 30 do 40 minut.

Wywiad na miejscu oceni podstawowe umiejętności inżynierii oprogramowania, takie jak kodowanie, rozwój algorytmów, wzorce projektowe, struktury danych i umiejętności analitycznego myślenia. Zostaniesz zapytany o pytania związane z obszarem zainteresowania, a będziesz musiał je rozwiązać w czasie rzeczywistym. Ankieterzy będą bardzo zainteresowani procesem, którego używasz, aby rozwiązać problem i jak jesteś kreatywny.

Będziesz rozmawiał z co najmniej czterema ankieterami, od kierownictwa do potencjalnych kolegów. Po zakończeniu wszystkich wywiadów komitetowi ds. Zatrudnienia może potrwać do dwóch tygodni.