Informacje wymagane do wypełnienia wniosku o pracę

Lista informacji, których potrzebujesz, aby ubiegać się o pracę

Po wypełnieniu podania o pracę, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja papierowa, czy aplikacja do pracy online , musisz podać informacje, aby ubiegać się o pracę i wziąć ją pod uwagę.

Oprócz podawania danych osobowych, historii pracy , wykształcenia, kwalifikacji i umiejętności, zostaniesz również poproszony o potwierdzenie, że wszystkie informacje, które podajesz są dokładne.

Nie mówienie prawdy, krępowanie terminów zatrudnienia, pomijanie informacji i inne nieścisłości w twoim zgłoszeniu lub wznowieniu może być podstawą do tego, aby nie zostać wynajętym lub zostać wypowiedzianym w przyszłości, jeśli firma dowie się, że przekazałeś fałszywe informacje lub kłamałeś.

Informacje wymagane do wypełnienia wniosku o pracę

Poniżej znajdują się informacje, które większość pracodawców wymaga od wnioskodawców. Będzie łatwiej i szybciej przesłać wnioski, jeśli zbierzesz wszystkie potrzebne informacje z góry. Trzymaj go pod ręką, aby szybko uzyskać dostęp do aplikacji, które są interesujące.

Informacje osobiste

Edukacja i doświadczenie

Historia zatrudnienia ( zarówno dla obecnych, jak i poprzednich pozycji )

Jak znaleźć historię zatrudnienia: Większość firm poprosi Cię o historię zatrudnienia w ramach procesu ubiegania się o pracę. Nie poddawaj się pokusie odgadnięcia dokładnych dat zatrudnienia i innych szczegółów. Jeśli pracodawca przeprowadza sprawdzenie przeszłości - a wielu robi to! - wszelkie rozbieżności mogą sprawić, że będziesz wyglądał nieuczciwie, nawet jeśli twoim zamiarem nie było wprowadzanie w błąd.

Nie masz wszystkich potrzebnych informacji? Jeśli nie pamiętasz, gdzie pracowałeś, kiedy możesz złożyć swoją oś czasu, sprawdzając w Administracji Ubezpieczeń Społecznych, Urzędzie Skarbowym, urzędzie ds. Bezrobocia w stanie i przed pracodawcami. Oto przewodnik krok po kroku, jak znaleźć swoją historię zatrudnienia .

Referencje: Silne odniesienie osobiste i zawodowe może pomóc ci pokonać konkurencję i zdobyć ofertę pracy. Nie musisz koniecznie dołączać referencji jako części swojego CV, ale powinieneś mieć kilka - zwykle co najmniej trzy - przygotowanych i gotowych do pracy, kiedy się o nie ubiegasz. Każde odniesienie powinno zawierać:

Jak uzyskać referencje: Przygotowanie listy referencji jest niezbędne przed złożeniem wniosku o pracę. Referencje będą w stanie potwierdzić umiejętności i kwalifikacje wymienione w twoim CV.

Profesjonalne referencje obejmują szefów, współpracowników, klientów i współpracowników. Osobiste referencje obejmują przyjaciół, rodzinę, sąsiadów i inne osoby, które znasz poza pracą.

Oto informacje na temat tego, w jaki sposób i kogo poprosić o podanie informacji o zatrudnieniu.

Dostępność ( kiedy można rozpocząć pracę i dni / godziny są dostępne, jeśli jest to praca z elastycznym harmonogramem )

Orzecznictwo

Pod koniec podania o pracę zwykle jest wymagane zaświadczenie, które należy podpisać i opatrzyć datą:

Upoważniam do weryfikacji wyżej wymienionych informacji. Oświadczam, że informacje zawarte w niniejszym wniosku o zatrudnienie są dokładne. Rozumiem, że nieprawdziwe informacje mogą być podstawą do nie oferowania zatrudnienia lub rozwiązania stosunku pracy w jakimkolwiek momencie w przyszłości.

Podpisując certyfikat, potwierdzasz prawdziwość informacji zawartych na wniosku o pracę. Jeśli aplikacja jest online, klikniesz pole, aby potwierdzić, że przesyłasz kompletne i dokładne informacje. To pole wyboru będzie liczyło się jako twój podpis.

Dodatkowe wymagania

W zależności od firmy możesz również przesłać swoje CV, list motywacyjny, próbkę pisemną lub inne informacje:

Wznów . Podsumowanie jest podsumowaniem twojego doświadczenia zawodowego związanego z dziedziną pracy, którą chcesz wprowadzić. Podkreśla także osiągnięcia i umiejętności, które wykazują twoje kwalifikacje do pracy.

List motywacyjny. List motywacyjny to dokument, który dostarcza informacji o sobie i Twoim zainteresowaniu ubieganiem się o pracę.

Najskuteczniejsze listy motywacyjne opisują umiejętności i odpowiednie doświadczenie związane z potencjalną pracą.

Pisanie próbki. W zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, możesz być poproszony o przesłanie próbki z wnioskiem o pracę. Pisanie intensywnych prac, takich jak te w mediach, public relations, badaniach i doradztwie, często wymaga napisania próbek od wnioskodawców. Ważne jest dopasowanie próbki do zadania. Na przykład, jeśli ubiegasz się o zarządzanie blogiem, post na blogu będzie odpowiednią próbą pisania.

Przykładowe aplikacje do pracy

Przejrzyj przykładowe wnioski o pracę, aby dać wyobrażenie o tym, o co zostaniesz zapytany. Wydrukuj jedną lub dwie i uzupełnij je, aby wiedzieć, że masz wszystkie informacje gotowe do wypełnienia rzeczywistych wniosków o zatrudnienie .

Przykładowe listy aplikacyjne

Potrzebujesz wysłać pocztą wniosek o pracę lub kontynuację złożonej przez ciebie aplikacji? Przejrzyj przykładowe listy z wnioskami o pracę, aby dowiedzieć się, co napisać i jak kontynuować.