Dlaczego rola menedżera może być błędem dla Ciebie

Największym pojedynczym wyzwaniem kariery w naszym świecie pracy jest przejście od indywidualnego współpracownika do kogoś odpowiedzialnego za innych jako przełożonego lub menedżera. Nie ma absolutnie nic w Twojej pracy jako solista, który przygotowuje cię do bardzo trudnej pracy związanej z zarządzaniem . I chociaż rola ta może oznaczać uderzenie ego i skok płac, to może nie być tego warte. Dlatego:

9 powodów, dla których powinieneś uciec z tego zadania jako menedżer:

1. Według słów trenera Marshalla Goldsmitha: "To, co cię tu sprowadziło, cię tam nie zaprowadzi." Możesz być programistą asa lub programistą, ale nic nie wiesz o prowadzeniu, rozwijaniu i wykonywaniu pracy przez innych.

Wiedza i umiejętności, które zapewniają, że jesteś na żądanie w przypadku dużych projektów, są natychmiast zdewaluowane, gdy przyjmiesz rolę kierowniczą. Sprawdzanie rzeczywistości: musisz pospiesznie rozwijać nowy zestaw umiejętności, aby mieć szansę na odniesienie sukcesu jako menedżer.

2. Praca, którą kochasz, nie jest już twoim głównym celem . Większość z nas nie dążyła do określonego powołania lub skupienia w naszej edukacji, aby porzucić to w dążeniu do zarządzania innymi. Jeśli naprawdę kochasz to, co robisz, długo i ciężko myśl, zanim przejdziesz na kierowniczą rolę.

3. Twój sukces lub porażka leży w ich rękach, nie twoja. Pamiętasz dni chwały, kiedy wszyscy oklaskiwali twoją pracę? Te dni minęły. Jesteś odpowiedzialny za swój zespół. Jeśli im się nie uda, nie udało ci się. Jeśli im się uda , cóż, to dotyczy ich, nie ciebie.

4. To nagła zmiana ostrości od ciebie do nich. Wiele osób po raz pierwszy przełożonych lub menedżerów zmaga się, by zmienić swój punkt centralny na członków swojego zespołu.

Jesteś przyzwyczajony do martwienia się o własne terminy i swój własny występ. W swojej nowej roli chodzi przede wszystkim o wspieranie pracy członków twojego zespołu.

5. Nikt tak naprawdę nie chce współpracować z menedżerem rekrutem. Twoi doświadczeni członkowie zespołu nie są szczególnie zainteresowani szkoleniem innego menadżera rekrutów.

To męczące i szczerze mówiąc, większość z nich oczekuje porażki.

6. Będziesz popełniał wiele błędów. Gwarancja! Mogę przewidzieć z niesamowitą dokładnością główne błędy, które popełnisz w ciągu pierwszych kilku lat jako menedżer. Możemy je zapisać i zamieścić na ścianie w twojej kabinie, a ty nadal będziesz popełniał te błędy. W labiryncie nie ma sposobu na opanowanie i prowadzenie bez popełniania błędów. Przyzwyczaić się do tego.

7. Będziesz grał jak skrzypce Stradivariusa. Chociaż lubię myśleć o najlepszych ludziach, zawsze znajdą się osoby, które skorzystają z Twojego nowatorskiego entuzjazmu i ogólnej bezmyślności, aby realizować swoje własne plany. Przepraszam, ale to jest rzeczywistość.

8. Twój szef zaraz zniknie i pozostawi cię do zatopienia lub pływania . Mimo, że chciałbyś wierzyć, że szef, który Cię awansował, będzie tam, aby Cię prowadzić i trenować, doświadczenie mówi mi, że jesteś w większości samodzielny. Zacznij pływać.

9. Poczujesz presję z góry i z dołu . Życie menedżera polega w dużej mierze na tłumaczeniu programów, celów, kaprysów lub palących problemów chwili na działanie za pośrednictwem członków twojego zespołu. W wielu przypadkach zostaniesz poproszony o zrobienie tego, co na pozór niemożliwe z powodu niewystarczających i nadmiernie opodatkowanych członków zespołu.

Przyzwyczaić się do bycia ściśniętym w wadzie między wymaganiami swojego szefa a możliwościami i możliwościami twojego zespołu.

Jeden wielki powód, dla którego warto rozważyć podjęcie roli menedżera

Jeśli pomaganie innym jest częścią tego, kim jesteś i co cenisz, istnieje kilka ról, które oferują większy potencjał, aby mieć pozytywny wpływ na ludzi, których spotykasz w swoim życiu. Praca jest trudna, czasami niewdzięczna i zawsze pełna presji. Jednak w pewnym momencie spojrzysz wstecz na swoją karierę i podziwiasz dokonania osób, których dotknąłeś na chwilę.

Podsumowanie na teraz:

Nie ma książki ani kursu, który nauczy Cię, jak zarządzać lub prowadzić. Te zasoby dadzą ci kontekst i narzędzia, ale prawdziwy proces uczenia się, aby odnieść sukces jako menedżer i ewoluujący lider jest brudny.

Ostrzegany jest przedramieniem.