Złe zachowania związane z zarządzaniem

Od czasu do czasu wszyscy musimy czasem narzekać na naszego szefa. I menadżerowie , żartujesz sobie, jeśli nie sądzisz, że od czasu do czasu jesteś przedmiotem rozmów z koleżankami. Przyjmij to, to przychodzi z zadaniem. Większość menedżerów to przyzwoici, pracowici ludzie, którzy robią wszystko, co w ich mocy, z najlepszymi intencjami.

Ale żaden menedżer nie jest doskonały, a czasami stres wywołuje najgorsze zachowania.

Oto lista rzeczy, które menedżerowie robią, aby drażnić swoich pracowników. Menedżerowie, przeprowadzają uczciwą samoocenę - lub jeszcze lepiej, uzyskują szczere opinie - a jeśli robisz którąś z tych rzeczy, postanów, aby STOP to zrobił.

 1. Brak reakcji na pytania i prośby. Kiedy pracownik zadaje pytanie lub zgłasza żądanie, nie ignoruj ​​go, dopóki nie będzie musiał ponownie zadać pytania. Bądź responsywny - tak, nie, może, lub daj im znać, kiedy będziesz miał na nie odpowiedź.
 2. Zapominając o tym, o co ich poprosiłeś . Tak, wszyscy zapominamy od czasu do czasu, wiem, że na pewno. Gdy to zrobisz, powie pracownikowi, o co go poprosiłeś, może nie być aż tak ważne.
 3. Przypisywanie tego samego zadania różnym pracownikom. Może to być zapominanie lub może to być celowe zachęcanie pracowników do konkurowania. Oba są denerwujące.
 4. Nie ustawiając przykładu (rób tak, jak mówię, nie tak jak ja). Przywódcy muszą być wzorami, a nie hipokrytami.
 1. Biorąc specjalne przywileje. Na przykład latające pierwsze lub klasy biznesowe i posiadające trenera drużyny. W wojsku panuje wielka tradycja przywództwa - oficerowie jedzą ostatni. To dobry standard dla menedżerów korporacyjnych, o których należy pamiętać.
 2. Wybrzeża . Niektórzy menedżerowie są zadowoleni, a nawet leniwi, ale oczekują, że ich pracownicy podniosą luz. Jeśli zamierzasz przejść na emeryturę, nie rób tego w pracy.
 1. Nie wtrącanie się w kryzys. Wszystkie ręce na pokładzie oznaczają WSZYSTKIE ręce, w tym kierownika. Chociaż prawdą jest, że menedżerowie nie powinni regularnie wykonywać pracy swoich pracowników, to z pewnością docenią to, kiedy menedżer wpadnie i zabrudzi ręce w razie potrzeby.
 2. Nadpłata i niedostatek dostaw. Jest to kolejny objaw wizjonerskiego menedżera Typu A, który ma wiele świetnych pomysłów, ale rzadko przechodzi przez którekolwiek z nich. Po pewnym czasie tracą wiarygodność i zaufanie.
 3. Nie słuchanie / wielozadaniowość . Pracownicy wiedzą, kiedy menedżer nie zwraca uwagi, a to bardziej niż denerwujące, to brak szacunku.
 4. Niewrażliwie na oznaki przepracowania . Menedżer, który je układa, nie zwracając uwagi na ostrzegawcze sygnały, że pracownik jest przeciążony i ma uderzyć w punkt krytyczny.
 5. Walcząc ze złymi partnerami lub szefem. Pracownicy chcą, aby ich menedżerowie mieli pozytywne, oparte na współpracy relacje z menedżerem i partnerami. Jeśli tego nie robią, to pracownicy w końcu cierpią z powodu braku zasobów i współpracy ze strony innych działów.
 6. Brak zrozumienia lub uznania dla pracy . Często słyszana skarga dotycząca pracownika: "Mój szef nie ma pojęcia, co robię lub jak ciężko pracuję!"
 1. Biorąc kredyt, nie udzielając kredytu. Pewny sposób na zniszczenie zaufania i lojalności. Niewybaczalne, po prostu okropne zachowanie szefa!
 2. Trzymanie, nie dzielenie się krytycznymi informacjami . Wiedza to potęga!
 3. Mikromanaging . Ach, najważniejsza rzecz, jaką może zrobić menedżer, by denerwować pracowników!
 4. Nie rozwiązuje problemów z wydajnością . Nikt nie docenia tego, że ich współpracownicy unikali morderstwa.
 5. Odtwarzanie ulubionych . Trudno być postrzeganym jako traktujący wszystkich sprawiedliwie. Jednym ze sposobów utrudnienia jest myślenie, że możesz zaprzyjaźnić się ze swoimi pracownikami. Wielu menedżerów myśli, że mogą - zwykle odpiera.
 6. Wysyłając e-maile, SMS-y lub wykonując połączenia telefoniczne w weekendy i wieczory , oczekując natychmiastowej odpowiedzi. Pracownicy potrzebują własnego czasu, niech to mają.
 7. Jest tanie . Kierownicy często muszą napinać pas, ale jest duża różnica między oszczędnym i tanim. Frugal przebywa w mniej kosztownym motelu. Tanie robi razem pokój pracowników.
 1. Niezdecydowanie. Nie podejmowanie decyzji lub podejmowanie na zawsze decyzji. Tak czy inaczej, menedżer staje się wąskim gardłem.
 2. Waffling. Podobny do niezdecydowania, ale to jak próbować zadowolić wszystkich i przerzucać się tam iz powrotem.
 3. Luźne usta. Zdradzieckie zwierzenia - inny sposób na osłabienie zaufania.
 4. Jest nastrojowy, emocjonalnie zmienny i nieprzewidywalny . Znałem kiedyś menedżera, który zawsze sprawdzał ze swoją sekretarką, aby dowiedzieć się, jaki jest nastrój w ciągu dnia. Opracowała nawet poręczny system wczesnego ostrzegania.
 5. Nigdy nie przyzna się do błędu. Menedżer, który szybko obwinia innych i wskazuje palcem bez pokory.
 6. Moja droga lub autostrada . Menedżer, który nalega, aby każdy zrobił "właściwą" drogę - kiedy jest naprawdę na swój sposób.
 7. Nie otwarte na nowe pomysły. Menedżer, który szybko zestrzelił nowe pomysły, zamiast otwierać się na możliwości.
 8. O mnie chodzi . Menedżer z wielkim ego, mało interesujący się światem swojego pracownika.
 9. Niedostępny. Menedżer, do którego nie można dotrzeć, jest zawsze zajęty i nie poświęca czasu na regularne spotkania jeden-na-jeden.
 10. Nadużywasz swojej mocy . Bycie bullyingiem, często jest subtelne, np. Zmuszanie pracownika do noszenia zabawnych czapek.
 11. Brzęczenie. Gdy pracownik dzieli się dobrą wiadomością lub osiągnięciem z kierownikiem, a kierownik wskazuje, że kieliszek jest tylko w połowie pełny.
 12. Bycie wszechwiedzącym. Menedżer, który zawsze musi "zjednoczyć" pracownika, aby pokazać mu, jak są inteligentni. "Tak, to dobry pomysł, a oto, jak zrobić to jeszcze lepiej!"