Dziękuję komuś za wprowadzenie do biznesu za pomocą tego przykładowego listu

Po rozmowie kwalifikacyjnej ważne jest, aby napisać list z podziękowaniami (lub e-mailem), aby przekazać podziękowania ankieterowi lub ankieterom. To pokazuje, że doceniasz ich czas i wysiłek. Poza tym pokazuje, że potrafisz profesjonalnie się kompulsować.

Prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego należy przesłać notatkę z podziękowaniami, jest to, co dyktują zasady etyki biznesowej. Nieprzestrzeganie zasad, a menedżer ds. Rekrutacji będzie się zastanawiał, czego jeszcze nie możesz zrobić.

Czy nie zachowasz się właściwie z klientami, nie będziesz graczem zespołowym, nie przestrzegasz zasad korporacyjnych? Wysłanie notki z podziękowaniami jest wskaźnikiem, że znasz zasady gry.

List z podziękowaniami to szansa

Wysłanie podziękowania jest również okazją do powtórzenia, dlaczego jesteś najlepszą osobą do tej pracy. To dodatkowa szansa, aby upewnić się, że najlepsze cechy wyróżniają się w umyśle osoby przeprowadzającej wywiad. I to kolejna okazja, aby zrobić dobre wrażenie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli obawiasz się, że niektóre z twoich wiadomości nie spotkały się podczas rozmowy.

Wskazówki dotyczące pisania listu z podziękowaniem

Przykładowy list z podziękowaniem za wprowadzenie

Oto przykładowy list, który można wysłać do osoby, która dostarczyła wprowadzenie do ankietera.

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, państwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data
Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, państwo, kod pocztowy

Droga Simone,

Dziękuję bardzo za przedstawienie mnie Theodore Mannix z Cryptic Industries. Był mi bardzo pomocny podczas poszukiwania pracy, a nawet zaoferował mi kontakt z niektórymi z jego kolegów.

Mam nadzieję, że dzięki nowym kontaktom wkrótce znajdę nowe stanowisko.

Twoja pomoc i wsparcie podczas tego wyszukiwania są bardzo doceniane. Posiadanie kogoś, z kim możesz się zetknąć z wiedzą i doświadczeniem, sprawiło, że czułam się o wiele pewniej podczas tego trudnego procesu.

Z poważaniem,

Pion

Wysyłanie listu z podziękowaniami za pośrednictwem poczty e-mail

W większości przypadków przesłanie listu z podziękowaniem pocztą e-mail jest całkowicie w porządku. Takie postępowanie ma kilka zalet w porównaniu ze staromodną papierową literą, a nie najmniejszą z nich jest szybkość. Możesz też dosłownie wysłać wiadomość w lobby, zanim opuścisz budynek.

W zależności od programu poczty e-mail możesz również uzyskać potwierdzenie odbioru. Jeśli nie masz tej opcji, możesz zawsze bcc (np. Ślepy węgiel kopii), więc masz pewność, że e-mail przeszedł.

Twoja wiadomość e-mail powinna zawierać te same podstawowe informacje, co zwykła litera z podziękowaniami, z kilkoma wyjątkami. Nie musisz podawać adresu zwrotnego ani adresu kontaktowego. Po prostu podaj swoje dane kontaktowe po podpisie.

Należy także mieć na uwadze, że czytelnicy cyfrowi mają tendencję do krótkich okresów uwagi, więc bądźcie zwięzli i po prostu dotrzyjcie do rzeczy.

Dziękuję Ci wskazówki dotyczące listów

Pisanie listów z podziękowaniami
Oto pomoc w pisaniu listów z podziękowaniami, w tym także z podziękowaniami.

Dziękuję za próbki listowe
Oto kilka przykładów, których możesz użyć, pisząc listy z podziękowaniami, czy to wylądować na korporacyjnej pracy czy na stażu.