Zrozumienie potrącanych zaliczek

Kiedy otrzymasz swoją pierwszą wypłatę, możesz być zaskoczony różnymi odliczeniami do wypłaty. Ważne jest zrozumienie podziału tego, co jest wstrzymywane i do czego jest używane. Czeki mogą się nieznacznie różnić w zależności od firmy, więc jeśli masz dodatkowe pytania, możesz zwrócić się do działu zasobów ludzkich. Powinieneś wiedzieć, że niektóre firmy prowadzą miesiąc z wypłatą, więc wszelkie zmiany w godzinach, płacach lub świadczeniach mogą trwać miesiąc. Kiedy otrzymasz podwyżkę, możesz nie widzieć tyle, ile myślisz o zarobkach w domu, ponieważ twoja stawka podatkowa może wzrosnąć w zależności od wielkości twojej podwyżki. Zrozumienie wypłaty pomoże Ci zrozumieć, dlaczego tak się dzieje.

 • 01 Zwykłe wynagrodzenie

  Kwota, która została zapłacona za ostatni okres płatności. Jest to kwota, którą otrzymujesz przed potrąceniem podatku przed opodatkowaniem. Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie, powinna to być kwota, która została Ci podana. Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie co godzinę, powinna ona być równa liczbie godzin przepracowanych przez ciebie w czasie godzinowej płacy. Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie miesięczne, prawdopodobnie będzie to ta sama kwota każdego miesiąca. Może się różnić w zależności od tygodnia i wpłynie na wysokość potrąceń z podatków. Jeśli otrzymujesz zapłatę co dwa tygodnie, możesz każdego roku otrzymać kilka dodatkowych wypłat. Ważne jest również monitorowanie twoich zarobków za nadgodziny. Niektórzy pracodawcy będą starali się oszczędzać pieniądze, goląc przez kilka minut każdego dnia. Jeśli tak się stanie, należy się z tym spierać. Ważne jest, aby dokładnie dokumentować godziny pracy, aby móc je porównywać z danymi odnotowywanymi na kartach czasu.
 • 02 Inne rodzaje płatności

  W pobliżu zwykłej skrzynki możesz zobaczyć skrzynie z nadgodzinami, urlopem i zasiłkiem chorobowym . Może to pokazywać godzin, które zostały naliczone, lub które mogą pochodzić z oddzielnego oświadczenia. Zostanie wyświetlona lista godzin, które wykorzystałeś podczas tego okresu płatności. Wynagrodzenie za nadgodziny należy wyliczyć w czasie i pół. Ważne jest, aby monitorować liczbę urlopów i dni chorobowych, które zostały naliczone. Jeśli zrezygnujesz z pracy lub zostaniesz zwolniony, powinieneś otrzymać zapłatę za dni, które zebrałeś. Pamiętaj, aby sprawdzić politykę z pracodawcą, aby upewnić się, że otrzymasz kwotę, która jest należna, gdy odejdziesz z pracy.

 • 03 Federalne opodatkowane płace i potrącenia

  Jest to kwota Twojej wypłaty, którą opodatkowuje rząd federalny. Twoje potrącenia z podatku przed potrąceniem (ubezpieczenie medyczne i dentystyczne, emerytury i elastyczne konta wydatków ) powinny być odjęte od twoich regularnych zarobków równych tej kwocie. Kwota potrącenia to kwota podatków, które wstrzymałeś. Możesz także śledzić, ile zostało wstrzymanych do tej pory. Jednym z powodów, dla których dobrze jest zapisać się na ubezpieczenie zdrowotne i zaoszczędzić na emeryturze dzięki pracy, jest to, że zmniejsza on dochód podlegający opodatkowaniu, co oznacza, że ​​zapłacisz mniej podatków. Poświęć trochę czasu, aby przejrzeć pakiet świadczeń po rozpoczęciu pracy lub w otwartym okresie rejestracji.

 • 04 Państwowe płace i potrącenia podatkowe

  W kolumnie "Podatki podlegające opodatkowaniu" podana jest kwota, którą Twoje państwo będzie opodatkowało. Kolumna u źródła pokazuje kwotę, którą państwo wstrzymało. Podatki państwowe będą stanowić wynagrodzenie netto zamiast wynagrodzenia brutto. Jeśli twoje państwo nie ma podatków dochodowych, nic tam nie zobaczysz.

 • 05 Opłaty i zaliczki podlegające opodatkowaniu w FICA lub OASDI

  Niektóre firmy będą odnosić się do tego podatku jako FICA (Federalna Ustawa o składkach na ubezpieczenie) lub jako OASDI (program starości, ubezpieczenia dla osób pozostałych przy życiu i ubezpieczenia dla osób niepełnosprawnych). To jest ten sam program. Wyjęte pieniądze są dopasowywane przez pracodawcę i wpłacane do systemu zabezpieczenia społecznego. Możesz zacząć otrzymywać od kilku lat oświadczenie o korzyściach z systemu ubezpieczeń społecznych, które wyjaśnia, jakie będą twoje świadczenia, ale otrzymasz je pocztą i będzie ono oddzielone od twojej wypłaty.

 • 06 Różne wstrzymane płatności

  Zobaczysz kilka mniejszych pudełek, które będą opatrzone etykietami różnych innych odliczeń, które powinny obejmować ubezpieczenie zdrowotne, emeryturę i wszelkie korzyści związane z planem w kafeterii, na które się zarejestrujesz. Twoje elastyczne odliczenia na koncie wydatków też powinny tu być. Przedmioty te zostaną ujawnione przed opodatkowaniem, a Ty możesz zmniejszyć swój dochód podlegający opodatkowaniu, rejestrując się w nich. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, czy co miesiąc wstrzymywana jest właściwa kwota, szczególnie po rozpoczęciu pracy. Następnie, jeśli możesz sprawdzić, czy kwota, która jest wypłacana nagle zmienia się. Jeśli płacisz za rzeczy takie jak bilet autobusowy z wypłatą, będzie on również wymieniony, ale te elementy nie podlegają odliczeniu od podatku. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać swój odcinek wypłat, aby upewnić się, że wszystko jest prawidłowo wykupione, więc nie musisz płacić podatków.