Osobisty list z podziękowaniami

Przez całą swoją karierę, od pierwszego wejścia do przejścia na emeryturę, napotkasz wiele osób, które zapewnią ci pomoc i wskazówki. Poświęć czas, aby podziękować tym osobom - każdemu z nich - za osobisty list z podziękowaniami.

Wysyłanie notatek z podziękowaniami jest prawie zawsze dobrym pomysłem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy wysłać notatkę, czy nie, zrób to po jej wysłaniu. Wysłanie noty z podziękowaniami zachęci ludzi do pomocy - i innym osobom poszukującym pracy - ponownie, więc jest to ważny gest uprzejmy.

Listy z podziękowaniami nie muszą być skomplikowane ani zbyt długie i mogą być napisane w formie oficjalnego listu biznesowego, e-maila lub karty odręcznego podziękowania.

Co uwzględnić w swoim liście

Najwyraźniej najważniejsze informacje, które należy uwzględnić w notatce, to uznanie dla pomocy udzielonej przez twojego przyjaciela lub współpracownika. Określ, co dana osoba zrobiła i jak pomogła Ci w poszukiwaniu pracy. Podziękuj im za pomoc, a jeśli są osobistymi przyjaciółmi, możesz zaproponować, że zwrócą przysługę, jeśli będzie to możliwe.

Przykład osobistego listu z podziękowaniami
Poniżej znajduje się przykład osobistego listu z podziękowaniami, który możesz przesłać osobom, które pomogły Ci w poszukiwaniu pracy , a także wskazówkom, jak i kiedy wysłać list oraz jakie informacje w nim zawarte.

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Drogi Imię, (lub Mr./Ms. Nazwisko, jeśli nie znasz ich dobrze)

Dziękuję za całą pomoc, jaką mi dostarczyłeś podczas poszukiwania pracy.

Doceniam podane informacje i porady, a także połączenia, które mi udostępniłeś. Twoja wiedza i pomoc były nieocenione podczas tego procesu.

Jeszcze raz bardzo ci dziękuję. Szczerze doceniam waszą wspaniałomyślność.

Z poważaniem,

Podpis (list w formie papierowej)

Twoje imię

Najlepszy format osobistego listu z podziękowaniami

Istnieją trzy podstawowe opcje, jak wysłać list z podziękowaniami. Oto, co powinieneś wiedzieć o każdym z nich:

Wyślij list z podziękowaniami od razu

Chcę wysłać notatkę z podziękowaniami wkrótce po otrzymaniu pomocy - tego samego dnia, o ile jest to możliwe, zwłaszcza jeśli wysyłasz list firmowy lub kartę z podziękowaniami. Nie czekaj zbyt długo, ponieważ list z podziękowaniami za późno może wydawać się bardziej przypominany, albo, co gorsza, możesz w ogóle zapomnieć wysłać notatkę.