Świetni przywódcy wiedzą, jak być pozytywnym

Przywódcy są pozytywni z konieczności. Muszą być pozytywni, jeśli chcą skutecznie zainspirować i zmotywować zespół do celu. Ale wielcy przywódcy nie rodzą się, są stworzeni. Oto jak stać się naprawdę świetnym liderem.

Mieć wizję

Jedną rzeczą, która odróżnia liderów, jest to, że mają jasną wizję tego, co chcą osiągnąć. Mają jasno określony cel i są zaangażowani, aby się tam dostać.

Niezależnie od tego, czy wszyscy inni mają tę wizję, czy nie, idą w jej kierunku. Nie pozwalają również, aby lęki i wątpliwości innych przeszkadzały w osiągnięciu celu, do którego zawsze dążą. Świat biznesu skupia się na zespołach utalentowanych osób stworzonych przez menedżerów, którzy polegają na członkach zespołu, aby pomóc im osiągnąć cel. Utalentowani liderzy znajdują sposoby inspirowania i motywowania członków swojego zespołu, aby wszystko było robione dla większego dobra. Sukces firmy.

Podziel się swoją wizją

Jednym ze sposobów, w jaki przywódcy mogą inspirować i motywować swoje zespoły, jest dzielenie się swoją wizją. Ktoś, kto ma cel, a nie tylko pomysł, i może przekazać ten cel innym, może zbudować zespół, który zapewni im potrzebne rezultaty. W większej części, dzieląc się swoją wizją, jesteś w stanie zademonstrować zespołowi, co stara się osiągnąć (w szerokim tego słowa znaczeniu) i dlaczego jest to ważne.

Wybrani liderzy zawsze są przekonani, że jeśli ci wokół nich zrozumieją swoją wizję, będą ją wspierać i pomagać liderowi w jej osiągnięciu.

Podziel się ekscytacją

Gdy Liderzy dzielą się swoją wizją ze swoim zespołem, dzielą się również swoim entuzjazmem i entuzjazmem, a intensywność ich głosu mówi innym o tym, że należy się tym przejmować.

Jeśli prezentują swoją wizję przed tłumem, szybko się poruszają i gestykulują szeroko, aby przekazać swój entuzjazm, aby słuchacze mogli zobaczyć ich podekscytowanie. Zamiast powiedzieć swojemu zespołowi: "Myślę, że to świetny pomysł i myślę, że możemy się tam dostać, jeśli będziemy ciężko pracować", spróbuj powiedzieć coś w stylu: "To jest świetny plan. zamierzamy zrewolucjonizować tę branżę, zrobimy coś, co ludzie naprawdę docenią i nie będą mogli się doczekać zakupu, będzie to wymagało wiele ciężkiej pracy, ale warto.

Entuzjazm jest doskonałym motywatorem

Wielcy przywódcy świata wiedzą, że entuzjazm jest zaraźliwy. Gdy członkowie twojego zespołu zaczną dzielić twoje podekscytowanie, zaczną też zastanawiać się, co jeszcze mogą zrobić, aby zmienić wizję w rzeczywistość. Od czasu do czasu widzimy, że wprowadzają innowacje i wymyślają nowe sposoby, aby iść dalej w kierunku nowego celu. Ostatecznie wspólny entuzjazm powoduje, że wszyscy zaangażowani w osiągnięcie celu.

Negatywność wyczerpuje emocje

Jeśli myślisz o tym, co mówisz swojemu zespołowi (tzn. O twoim rzeczywistym wyborze słowa), możesz być zaskoczony. Oprawianie komunikacji w negatywnym świetle nie tylko nie będzie motywować ludzi, lecz je demoralizuje.

Wydaje się być w porządku, by powiedzieć swojemu zespołowi: "Jestem naprawdę podekscytowany tym nowym procesem, ale nie mamy wystarczających przepływów pieniężnych, aby go wdrożyć." Możesz jednak zmniejszyć negatywne emocje i kontynuować budowanie ekscytacji zespołu, jeśli powiedz: "Jestem naprawdę podekscytowany tym nowym procesem, więc będziemy musieli znaleźć sposób na znalezienie dostępnych funduszy".

Dolna linia

Wielcy liderzy zawsze są pozytywni, ponieważ wiedzą, że pomaga im i ich zespołom być bardziej produktywni i osiągnąć swoje cele. Menedżerowie (na każdym poziomie) również będą chcieli osiągnąć sukces, przyjmując pozytywne nastawienie.