Naucz się radzić sobie z trudnymi ludźmi w pracy

Radzenie sobie z trudnymi ludźmi jest koniecznością sukcesu Twojej kariery

Trudni ludzie istnieją w pracy. Są dostępne w każdej odmianie i żadne miejsce pracy nie jest bez nich. To, jak trudna jest ci dana osoba, zależy od poczucia własnej wartości, pewności siebie i odwagi zawodowej w pracy.

Radzenie sobie z trudnymi ludźmi jest łatwiejsze, gdy dana osoba jest po prostu nieprzyjemna lub gdy zachowanie dotyka więcej niż jedną osobę. Radzenie sobie z nimi jest o wiele trudniejsze, kiedy atakują cię, krytykując cię lub podkopując twój profesjonalny wkład.

Trudni ludzie przychodzą w każdej możliwej odmianie. Niektórzy mówią ciągle i nigdy nie słuchają . Inni muszą zawsze mieć ostatnie słowo. Niektórzy współpracownicy nie wywiązują się z zobowiązań. Inni krytykują wszystko, czego nie stworzyli. Trudni współpracownicy rywalizują z tobą o władzę, przywileje i światło reflektorów; niektórzy posuwają się zdecydowanie za daleko w podejmowaniu pozytywnej opinii szefa - na twoją szkodę.

Niektórzy współpracownicy próbują cię podkopać i ciągle czujesz, że musisz uważać na swoje plecy. Twój szef gra faworytów, a faworyzowani liderzy to nad tobą; ludzie tworzą kliki i opuszczają cię. Trudni ludzie i sytuacje, takie jak te, istnieją w każdym miejscu pracy.

Wszystkie mają jedną wspólną cechę. Musisz ich rozwiązać. Bez względu na rodzaj trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujesz, radzenie sobie z trudnymi ludźmi lub sytuacjami jest koniecznością.

Dlaczego musisz radzić sobie z trudnymi ludźmi

Zaufaj temu stwierdzeniu. Twoja sytuacja nie poprawi się; pozostawione bezadresowo, zwykle gorzej.

Bezadresowani, potrzebujący gotowych przerywników konfliktów tuż poniżej - i często wybuchają nadproduktywnie ponad powierzchnią w pracy.

Początkowo ludzie wpadają w szok, gdy są traktowani nieprofesjonalnie, więc jeśli poświęcisz trochę czasu, aby dokładnie zrozumieć, co się z tobą dzieje, nie jesteś sam. Kiedy już w pełni zdajesz sobie sprawę z tego, co się dzieje, decydowanie się na długoterminową sytuację nie jest możliwe.

Zacznie się do tego stopnia, że ​​każdego dnia jesteście nieszczęśliwi.

Stajesz się tak rozzłoszczony i odczuwasz tak wiele bólu, że twoje wysiłki zmierzające do rozwiązania tej sytuacji stają się irracjonalne. O wiele lepiej jest poradzić sobie z trudną osobą wcześnie, podczas gdy możesz zachować obiektywność i kontrolę emocjonalną.

Czasami, w tym momencie w twoim związku z trudną osobą, możesz się wycofać i powiedzieć, że nic dobrego nie wyniknie z mojej konfrontacji z zachowaniem tej trudnej osoby. Upewnij się, że nie oszukujesz się, aby uniknąć konfliktu, ale sprawy istnieją, kiedy możesz uniknąć trudnej osoby i zminimalizować jej wpływ na twoje życie zawodowe. Ale to zależy od indywidualnych okoliczności.

Najgorszy scenariusz, jeśli nie radzisz sobie z trudnymi ludźmi

Ciągłe narzekanie na współpracownika lub sytuację może szybko przynieść Ci tytuł tragarza lub narzekającego. Menedżerowie zastanawiają się, dlaczego nie jesteś w stanie rozwiązać własnych problemów - nawet jeśli tolerancja lub zachęta kierownika jest częścią problemu.

Co najważniejsze, jeśli jesteś uwikłany w ciągły konflikt w pracy , możesz nie tylko zostać oskarżonym o to, że "nie jesteś w stanie poradzić sobie z sytuacją, jak dojrzały profesjonalista", możesz również uznać się za osobę "trudną".

Ta etykieta jest trudna do uniknięcia i może mieć katastrofalne konsekwencje dla twojej kariery.

Wreszcie, jeśli sytuacja z czasem się pogarsza, organizacja i twój szef mogą się zmęczyć. Twój szef może zdecydować, że jesteś pracownikiem "wysokiego utrzymania", łatwo zastąpionym przez bardziej profesjonalną lub współpracującą osobę i możesz stracić pracę.

Radzenie sobie z trudnymi ludźmi w Twoim miejscu pracy

Jeśli pracowałeś przez jakiś czas, doświadczyłeś miejsc pracy, w których próbowano różnego rodzaju dysfunkcjonalnych podejść do radzenia sobie z trudnym współpracownikiem. Umieszczenie anonimowej notatki w skrzynce pocztowej tej osoby nie jest realną opcją.

Umieszczenie puszki dezodorantu na biurku współpracownika wymagającego higieny również nie jest wydajną opcją . Konfrontacja z tyranem publicznie często może prowadzić do katastrofy.

Umieszczenie martwych błędów w szufladzie biurka może zostawić szefowi inną możliwość niż wyrzucenie cię . Przyjrzyjmy się więc bardziej produktywnym sposobom radzenia sobie z trudnym współpracownikiem.

Jak produktywnie radzić sobie z trudnym współpracownikiem

Czy jesteś przekonany, że prawie we wszystkich przypadkach musisz wydajnie radzić sobie ze swoim trudnym współpracownikiem? Dobry. Jest to dziesięć produktywnych sposobów, w których możesz uczyć się i radzić sobie ze swoim trudnym współpracownikiem.

Potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie z trudną osobą?