Co to jest znęcanie się w miejscu pracy?

Łobuziaki przychodzą w maju Iteracje i brak są w porządku

Nękanie w pracy celowo powoduje ból lub krzywdę innego pracownika. Według Instytutu Bully and Trauma Institute (WBTI), zastraszanie w miejscu pracy jest "systematyczną kampanią destrukcji międzyludzkiej, która zagraża twojemu zdrowiu, twojej karierze, pracy, którą kiedyś kochałeś. Zastraszanie to nie-fizyczna, nie-zabójcza forma przemocy, a ponieważ jest to przemoc i nadużycia, często powstaje szkoda emocjonalna. "

Aby bullying był jeszcze bardziej znaczący, ostatnie badanie WBTI wykazało, że 72% łobuzów jest szefami . Jest to przerażająca wiadomość ze względu na ilość autorytetów i kontroli, jaką typowy szef ma nad pracownikiem.

Kontroluje on opis stanowiska, zadania, terminy, ocenę wydajności , podwyżki, promocje , środowisko pracy, współpracowników i wiele innych.

Szef jest sopmeone, z którym pracownik musi sobie radzić codziennie, więc nie ma chwili wytchnienia, gdy szef jest tyranem. W niektórych przypadkach nie można wiele zrobić, jeśli szef jest bandytą - zwłaszcza jeśli kieruje on do wielu pracowników lub w ogóle kieruje się stylem bullyingu.

Możesz jednak zmniejszyć swoje szanse na to, by stać się celem prześladowcy . Wykonaj te czynności tak szybko, jak to możliwe, jeśli uważasz, że zostałeś skierowany przez tyranę. Im dłużej czekasz, tym trudniej jest rozwikłać zachowanie znęcania się. Im trudniej jest naprawić twoją samoocenę.

Co widzisz, gdy patrzysz na znęcanie?

Zastraszanie przybiera wiele postaci. Jeśli czujesz się tak, jakbyś był zastraszany, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje instynkty są poprawne. Ale konkretnie, oto, na co zwracać uwagę, aby wiedzieć, że jesteś celem prześladowcy.

Skutki zastraszania

Zastraszanie charakteryzuje się brakiem szacunku dla współpracownika. Czasami jest to oczywiste, ale jego bardziej subtelne formy często powodują największe szkody. Cel nędzy jest nieszczęśliwy w pracy i zaczyna budzić lęk w biurze.

Prześladowanie jest odpowiedzialne za zwiększoną absencję, brak motywacji w miejscu pracy i zadowolenie pracowników , zwiększoną rotację oraz brak zaufania i budowania zespołu pracowników.

Ponadto zastraszanie może spowodować poważne szkody dla poczucia własnej wartości pracownika i jego zdolności do udziału w pracy. Może również być odpowiedzialny za depresję pracowników, chorobę fizyczną i ciężki uraz.

Rozważ również możliwość, że zastraszanie jest nielegalne, jeśli tworzy wrogie środowisko pracy ze względu na dyskryminację lub ataki oparte na jakiejkolwiek chronionej klasyfikacji . Obejmują one takie czynniki, jak wiek, rasa, płeć, religia, kraj pochodzenia, niepełnosprawność fizyczna i ciąża.

Zastraszanie nigdy nie jest w porządku w miejscu pracy.

Dowiedz się więcej o zastraszaniu i co zrobić, jeśli jesteś celem prześladowcy . Szybka akcja z Twojej strony ograniczy szkody dla ciebie i twoich współpracowników.